Sayfa 196/216 İlkİlk ... 96146186194195196197198206 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

1. Maalesef ki akparti sırf buna benzer sahtekar yandaşları yüzünden tarihin partiler çöplüğünde yerini alacaktır. Dürüst kardeşlerimi bu yorumdan tenzih ederim.

2. Cimer vs. Yerlere çok önceleri bende yazdım dönüş bile olmadı.

3. Az sabredelim diyorum. Bu işte bizi dolandıranları yatalak döşeklerinde ziyaret ederiz diye umuyorum Cenabı Allah tan. Bilmem bu dolandırıcılar gün gelir uyanır mı bu gafletten

4. En sonunda dolandırma olayı dillendirilmeye başlanmış bu proje için...

5. Arkadaşlar tekrardan merhaba uzun bir süredir yazmıyordum ben Kayaşehir Bölgesinde oturan biriyim bu proje ile ilk çıktığı zamanlar faiz vb hassasiyetten dolayı yakından ilgilendim gittim proje alanını örnek daireyi gezdim Proje ve daire bulunduğu bölge için lüks sınıfta konutların yeraldığı Başakşehir Merkeze yürüme mesafesinde gerçekten inşaat ve işcilik bakımından kaliteli 32-33 düştüğü zamanlar elde para olmadığı için alamadım. Satış ofisinde binaların teslimine 2019 Aralık demişlerdi fakat yukarıda yazan arkadaşların dediği gibi yaklaşık 1 yıldır dış cephelerde bir çalışma yok! varsa bile ilk başladığı zamanlarda ki gözle farkedilecek hızda değil, Teslimat için yaklaşık 3 ay uzatmışlar Şubat 2020 yazılmış fakat kesin tarihleri Toki veya satış ofisinden teyit etmekte fayda var.
    Şunuda belirtmekte fayda var bulunduğu bölgede İstanbul'un aksine ev fiyatları düşme olmadığı gibi yukarı ivmelenme olduğu sahibinden sitesinde görülmektedir. Ev sahibi olmak isteyenler için alıp oturmaya güzel bir fırsat fakat setifikadan kar yapmayı bekleyenler için biraz sıkıntılı bir süreç olacağını tahmin ediyorum.
    Hisse 80-90 ları bulacak diyenlerin mantıklı bir açıklamaları olmadığı satış ofisinde istediğin daireyi peşin paraya sertifika hesabına 50-55 TL gibi bir rakama verdikleri düşünülürse bu rakamların üzerinde sertifika alacak akıllı adam olmaz diye düşünüyorum. Cümleten hayırlı cumalar

6.  Alıntı Originally Posted by gariban köylü Yazıyı Oku
    Arkadaşlar tekrardan merhaba uzun bir süredir yazmıyordum ben Kayaşehir Bölgesinde oturan biriyim bu proje ile ilk çıktığı zamanlar faiz vb hassasiyetten dolayı yakından ilgilendim gittim proje alanını örnek daireyi gezdim Proje ve daire bulunduğu bölge için lüks sınıfta konutların yeraldığı Başakşehir Merkeze yürüme mesafesinde gerçekten inşaat ve işcilik bakımından kaliteli 32-33 düştüğü zamanlar elde para olmadığı için alamadım. Satış ofisinde binaların teslimine 2019 Aralık demişlerdi fakat yukarıda yazan arkadaşların dediği gibi yaklaşık 1 yıldır dış cephelerde bir çalışma yok! varsa bile ilk başladığı zamanlarda ki gözle farkedilecek hızda değil, Teslimat için yaklaşık 3 ay uzatmışlar Şubat 2020 yazılmış fakat kesin tarihleri Toki veya satış ofisinden teyit etmekte fayda var.
    Şunuda belirtmekte fayda var bulunduğu bölgede İstanbul'un aksine ev fiyatları düşme olmadığı gibi yukarı ivmelenme olduğu sahibinden sitesinde görülmektedir. Ev sahibi olmak isteyenler için alıp oturmaya güzel bir fırsat fakat setifikadan kar yapmayı bekleyenler için biraz sıkıntılı bir süreç olacağını tahmin ediyorum.
    Hisse 80-90 ları bulacak diyenlerin mantıklı bir açıklamaları olmadığı satış ofisinde istediğin daireyi peşin paraya sertifika hesabına 50-55 TL gibi bir rakama verdikleri düşünülürse bu rakamların üzerinde sertifika alacak akıllı adam olmaz diye düşünüyorum. Cümleten hayırlı cumalar
    50 TL olsa bile %33 yükselir ve faizden fazla olur.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Emeklilik fonlari satisa basladi. Devam ederlerse bir miktar daha geri cekilme olabilir. Asli edinimlerin artmasi lazim

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    maalesef ellerinde çok hisse var .. daha once burda dile getirmiştik , proje başında bu kurumlara verilen hisseleri proje bitmeden satacakları belliydi .. zaten destek olmaları için aldırdılar maksat para transferi ..

yanı bu kurumlar evi alıp kiraya filan vermeyecekti , sertifikaları uygun zaman buldugunda satıp kart etmeyi hedeflemişlerdi , ama fiyat yukarı gitmediği için zararın neresinden dönersek kar diye fiyat 42 ye ne zaman yaklassa bosaltıyorlar gibi eldeki hisselerini..

Allah yardımcınız olsun , zor bir dönemde sektor ve ulke.. ayakta kalabilen çok az firma olacagına dair soylentiler dillendiriliyor şimdiden.. umarım evınize en kısa sürede kavusursunuz.

8. Ben asli edinimde bulunmuş bir yatırımcıyım. Fonların zararına satışına diğer hisselerde alışığım ancak bu hissedeki satışı ile asli edinimin kullanım süresi 07.10.2019 da bitecekken, piyasada serseri mal kalmamışken, piyasanın mallandırılması ile sertifikanın fiyatının artmasının önüne geçilmiş oldu. Birde bu işlemler sonucu eş dost ev sahibi olacaksa yazıklar olsun.
    Sahi bu hissede piysa yapıcı vakıf yatırım nerede.
    PMVR3 sitesine girildiğinde Makronun elinde doğru dürüst daire kalmadığı en değerli konumda olan 5+1 dairelerin bittiği kalan dairelerin fiyatlarının ise sertifika karşılığı dairelerle göre ne kadar yüksek olduğu görülecektir. Ayrıca sertifika konusu dairelerin cepheleri makronun elindekilere göre bir hayli iyi. Gerçi B1 Blok daireleri el altından satıyor lar onun için kapa bildirdikleri daire sayısı farklı çıkıyor. Birde sitedeki hava görsellerine baktığınızda ilk resimdeki karşı taraftaki inşaat şehir hastanesi 2020 sonunda bitecek ödenek proplemi yok kredisi var.
    Kuzey yakası hava görsellerinden de PMVR3 görüle biliyor.
    http://www.emlakkonut.com.tr/tr-TR/p...elleri?id=1524
    Ben 3 kere inşaatı gördüm birisi Ekim 2018 müşteri gibi gittim. 2. Asli edinimde bulunmaya gittim. 3. ise Nisan 2019 sonunda projede herhangi bir sıkıntı göredim.
    https://hizliresim.com/3ONdJA
    https://hizliresim.com/2Oyb4q
    Projede eskisi gibi ilerleme yok diyen arkadaşlar. Görüştüğüm proje mühendisi arkadaşlar Projenin ilk hedeflenen bitirlme tarihinin Nisan 2019 olduğunu ancak ekonomik kiriz nedeni ile normal birilme tarihinde biririleceğini ifade ettiler.
    Geçikme durumu gayri menkul sertifikası tebliğn 9.madde http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...0130705-11.htm
    sözleşme 30. madde
    https://www.toki.gov.tr/AppResources...S-zle-mesi.pdf
    ve mutabakat metni 5.madde
    https://www.toki.gov.tr/AppResources...t%20Metni).pdf
    düzenlenmiştir.
    Bu arada tebliğin 8. maddesi 4 fıkrasında da görüleceği üzere sertifikanın öldüm değeri 42.5 TL dir.
    Son zamanlarda çok yazı paylaşan bir form üyesi değilim. Bu yazıyı madur edilmiş ve mağdur edilmeye devam eden küçük yatırımcıları bilgilendirmek için yazmak istedim umarım faydası olur.
    YTD.

Sayfa 196/216 İlkİlk ... 96146186194195196197198206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •