Sayfa 270/455 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370 ... SonSon
Arama sonucu : 3634 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: MRGYO - Martı GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by bt1975 Yazıyı Oku
    Bugünkü işlemler sonucu brüt takas gelmezse (ben geleceğini zannetmem ama bir ihtimal var tabi) bu riski satışı yapıldı p.tesi yükselir arkadaşlar. Herkese iyi haftasonları

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir
    Brüt takaslik birşey yok. Devre kesici en az bir tane olması lazım. 1, 65 olsaydı o zaman yerdi işte. Onların hepsini hesap ediyor ve brüte sokmak istemiyor. Şimdi hissesi olanlar için tam bir sabır taşı olma zamanı. Özellikle önümüzdeki 1 ay. Öyle artık p.tesi salı diye günlük düşünmeyin. Önce 1, 50 den alanların satmasını bekleyeceksiniz. Mesala ben fazla bekletmem. Haftaya çıkarım. Şu an vanette beklemek benim için daha mantıklı. Orada ky fazla yok en azından. Ytd

2. Metro 650bin sattım bugün ama elimde 5350bin daha var %4,86 demiş. Demek ki elde daha mal var.

3.  Alıntı Originally Posted by viva Yazıyı Oku
    Metro 650bin sattım bugün ama elimde 5350bin daha var %4,86 demiş. Demek ki elde daha mal var.
    Bildiğim kadarıyla %5 altında olduğu için artık bildirim yapmak zorunda değiller

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

4.  Alıntı Originally Posted by viva Yazıyı Oku
    Metro 650bin sattım bugün ama elimde 5350bin daha var %4,86 demiş. Demek ki elde daha mal var.
    Ayrıntılı yazmıştım ama gönderim hatası oldu. Şimdi kısa yazayım siz de kapta inceleyebilirsiniz. Metro y. Metro ticari y. ve Avrasya terminal bu üçü 1 hafta da 7-8 milyon lot sattı. Satılan lotların yaklaşık 7 milyonu 1,70 ten. Geriye 11 milyon lot civarı kaldı. Nasıl ne zaman kaçtan satarlar bilmem ama bildiğim tek şey 1,70 ten 7 milyon lotu sattıklarına göre kısa vadede orayı geçmesi çok zor gözüküyor. Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by anılmert Yazıyı Oku
    0.60 kuruştan alma,
    0.70 kuruştan alma,
    0.80 kuruştan alma,
    0.90 kuruştan alma,
    1 liradan alma
    1.10 kuruştan alma,
    1.20 kuruştan alma,
    1.30 kuruştan alma,
    1.40 kuruştan alma,
    1.50 kuruştan alma,

daha iki ay önce 0.60 kuruş olan hisseyi gel %600 primli fiyattan 2-2.50 aralığından alan küçük yatırımcının yatırımcı olmadığının kanıtıdır.bu tür küçük yatırımcılar galip talip gibi insanları zengin ederler.bizler galip gibilerine kızacağımıza ucuz fiyatlardan hisse senedi alıp bekleyip yatırımcı olmalıyız.bu gibi 3 tane hisseye çarpıldınız mı paranızı bitirirsiniz arkadaşlar.galip gibi spekülatörleri zengin etmeyi bırakın derim.
    bu fiyatlardan hala almayı düşünen varsa bir çift sözüm var; gitsinler poker oynasınlar daha fazla kazanırlar.
    ruh sağlığınızı bozmayın.kalın sağlıcakla.
    Hisse her fiyattn alinir onemli olan her fiyattan satabilmeyidr bilmektir. Ordan alma burdan alma surdan alma. Ucuz hisse bulup beklemeliyiz. Sen bekle bakalim ne kazaniyorsun. Borsada uzun vadecilik asil bunlari zengin eder. Adamlarin istedigi se vu zaten. Siz alin biz paralari kullanalim yiyelim icelim sonra geri doneriz bir gun. Iste sen beklersin o gun bi turlu gelmez. Sen sıkilırsin veya paraya ihtitacin olur satarsin. Sonra hup yukari. Bekledigin zaman oldu cöp. Yani oyle bilmislik taslayip akil vermeyelim. Senin soyledigin rakamlardan hangisinden alirsan al hesap hep aynidir. 60 kurustan alinca yukselecegin mi saniyorsun. Borsada 1 lira alti bi dunya kagit var al bekle bakalim zengin olabiliyor musun. Bu adamlar tezgahi kurmus. Onlar gibi yapamagimiz surece zararli cikan hep biz oluruz. 60 kurustan aldin 30 kurusa dusurur al yuzde 100 zarar. 2 den aldin 1 e dusse yizde 100 zarar. Ne farki var bana anlatirmisin. Onemli olan dustugu zaman duygusalliktan uzak durmak yukselir diye umit etmeyi kesip satabilmektir. Varsin yukselsin sen zarari kestin mi kestin kazandin demektir. Bekleyip izleyeceksin. Ha bunlari bem yapabiliyor muyum hayir. Her halukar kazanma hirsi duygusalllik yapiyor. Psikolojik savas bu zaten. Ama demem o ki hisse hee fiyattan alinir satilir. Olay budur.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by speksavar06 Yazıyı Oku
    Ayrıntılı yazmıştım ama gönderim hatası oldu. Şimdi kısa yazayım siz de kapta inceleyebilirsiniz. Metro y. Metro ticari y. ve Avrasya terminal bu üçü 1 hafta da 7-8 milyon lot sattı. Satılan lotların yaklaşık 7 milyonu 1,70 ten. Geriye 11 milyon lot civarı kaldı. Nasıl ne zaman kaçtan satarlar bilmem ama bildiğim tek şey 1,70 ten 7 milyon lotu sattıklarına göre kısa vadede orayı geçmesi çok zor gözüküyor. Ytd
    Teşekkürler kardeş. Valla sayende inceledim ve gözüm açıldı.o gün ben takip listeme almıştım adamlar 1,78 den 2, 04 e getirip pat 1,70 e indirince çok fazla ky nın aldığını anlamıştım ama bu kadarını tahmin etmemiştim. Vay be Avrasya ve metro ticari yatırım tam 7 milyon lotu o gün yedirmişler desenize sittin sene 1, 70 i geçmez artık yani bir dahaki operasyona kadar. Şimdi ellerindendeki malı da satsalar tahminen 1,20 yi buluruz o zaman. En iyisi alım için beklemek. Yukarıdan alanlara bol sabırlar. Mart nisanda eminim onlarda bu hisseden kar fırsatı yakalayacaklardır. Ytd

7. Global ve yatırım finanstan mal çıkmaya devam ediyor. Arada metro ve işten alıyorum havası veriyor. 3 alıyorsa 5 satıyor. Bu işin sonu hiç iyi durmuyor. İnşallah en azından 1,70 ten alanlara bir çıkış imkanı verir. Zaten daha yukarılardan alanlar biraz uzuncu oldular. Belki olumsuz yazıyorum diye kızanlar vardır ama sadece duygusal olmayın gerçekleri görün ve zamanında benim de yaşadığım şeyleri yaşamayın diye yazıyorum. Benim anlattığım şeyler kısa vadeciler için uzuncu varsa problem yok zaten. Onlar düştükçe alır en az 2-3 ay sabreder kâra bile geçerler. Sonuçta kendi kağıdı değil. Muhakkak bir operasyon daha çekecektir. Bu seferde ortalamasını 1, 50 ler yapsa hisseyi 3 e bile götürebilir. Bu iki hafta herkes hesabını iyi yapsın. Çok fazla maceraya girmesin. Sonuçta brüt tehlikesi kapıda. Biz vangd da brutte perişan olduk ki bu adamın brüte soktuğu hisselerden hayır gelmemiştir zaten. Ytd

8. Araya hafta sonu girmesi iyi oldu. Ben de oturdum kaptan tüm alım satımların hesabını yaptım. Şimdi herkes uyansın. Adamlar birkere en yüklü alımı ortalama 0, 75 ten yapmışlar. Sonra 1 den sonra 1,25 lerden enson alım 1, 65 ten 3 milyon lot. Hepsini toplayıp böldüğümde bunların maliyetinin 1,05-1,10 arasında olduğunu buldum. Son satımları ile birlikte ellerinde kalan lotların maliyeti nerdeyse 1, 02 ye kadar düşmüş oldu. Tabiki bu fiyatlara kadar düşebileceğini düşünmüyorum. Bana göre bu kalan lotları da ortalama 1,5 gibi satmak isteyebilirler. Sadece şunu söylemek istiyorum. Eğer uzun vade düşünmüyorsanız bu hisseden fazla bir şey beklemeyin. Çünkü yukarı olacak her hareket malı daha yüksekten yedirmek için olacak ve doğal olarak hisse geri gelecek kazanan yine onlar olacak. Bir de hisse ağustostan bu yana birton devre kesici yemiş bir çok kez olağandışı hareket uyarısı ve açığa satış brüt takas cezaları almış. Yani devreler fazlasıyla ısınmış yanmak üzere. Birdahaki cezanın 3 aylık brüt takas olma ihtimali yüksek. Kısaca galip satışa geçmiş ve bunuda devreler yanmadan bitirmek istiyor. Dediğim gibi de daha çok alıcı bulmak daha yüksekten yedirmek için arada yükselişler olabilir ama genel olarak çok dikkatli olunmalı. Ytd

Sayfa 270/455 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •