Sayfa 126/981 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Trump: Bolton'a kalsa bir kerede tüm dünyayla savaşıyor olurduk.

2. Atilla Yesilada DİYOR Kİ !
    Ne zaman kur istikrar kazansa, ne zaman millet bir rahat alsa, bir hükümet yetkilisi çıkıp "Biz S-400'leri aldık, siz derdinize yanın" açıklaması yapıyor.
    Hangi stratejik dehanın üründür bu zamanlama ya?
    Dolar yine yükseliyor tabii.

3. Forumda Avukat olan varsa ; 3 yıl önce 2+1 daire alarak babam ve annemin kullanımına verdim. Ben emekliyim. Emlak vergisi muafiyet dilekçesi verdim. Belediye nüfustan orada oturduğuma dair belge istedi. babamların ikametini gösteren belgeyi verdim ve üst soy kullanımında dedim. Ticari bir gelir elde etmediğimi ( kira vb. ) beyan ettim.

Bugün, belediye bir yazı göndermiş, 13 mayıs 2019 da nüfus müdürlüğünden yaptığımız kontrolde ikametinizin başka yerde olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle emekli vergi muafiyeti iptal edilmiş olup, 334 tl. vergi ziya cezası düzenlenmiştir. diyorlar. Ayrıca 2019 emlak vergisi olarak ta 367 tl. çıkarmışlar. Yarın gideceğim görüşmeye. Konu hakkında hukuki bilgisi olan varsa destek beklerim. Maliye bakanlığının 14 mayıs 2014 tarihli 53210 sayılı özelgesinde konu açık ama, ülkede memura laf anlatmak çok zor. Vergi mahkemesine itiraz etsem uzun süreç. İtirazımı belediyede çözmek isterim.

4. U ABD, geleceğe yönelik sınırsız yukarı yönlü beklentiyle harika gidiyor
    ABD Başkanı Donald Trump Twitter hesabından ek gümrük vergilerini savundu. ABD'nin zamanında ek gümrük vergisi sistemi sayesinde borçlanmadan otoyollar inşa ettiğini belirtti

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben görevden alınacağını düşünmüyorum. Ancak başka isimlerin ayağı kayabilir.
    Baska isimlerin ayagi kalkacak mesela suleyman soylu ama akp secmenine tamam biz dersimizi aldik mesaji vermek icin damat beyin gorevden alinmasi sart.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. ABD Başkanı Donald Trump, gümrük vergilerinin eskiden olduğu gibi ABD´ye refah getireceğini söyledi. Trump, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunu yazdı: "Ülkemizin hiçbir borcu yokken ve otoyollardan askeriyeye her şeyi nakit parayla inşa ettiğinde büyük bir ek gümrük vergisi sistemimiz vardı. Şimdiyse başka ülkelerin varlıklarımızı, hazinemizi ve işlerimizi çaldığını izliyoruz, fakat artık buna bir son veriyoruz. ABD, geleceğe yönelik sınırsız yukarı yönlü beklentiyle harika gidiyor!"

ŞİRKETLER KARŞI ÇIKIYOR

Trump´ın yorumları, Washington´ın Çin ile devam eden ticari gerilimleri ve Meksika´ya karşı ek gümrük vergilerini pazarlık aracı olarak kullanmasının ardından geldi. Buna rağmen Apple gibi çeşitli şirket, ek gümrük vergilerinin ABD ekonomisine zarar verebileceği uyarısını yaptı.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Forumda Avukat olan varsa ; 3 yıl önce 2+1 daire alarak babam ve annemin kullanımına verdim. Ben emekliyim. Emlak vergisi muafiyet dilekçesi verdim. Belediye nüfustan orada oturduğuma dair belge istedi. babamların ikametini gösteren belgeyi verdim ve üst soy kullanımında dedim. Ticari bir gelir elde etmediğimi ( kira vb. ) beyan ettim.

Bugün, belediye bir yazı göndermiş, 13 mayıs 2019 da nüfus müdürlüğünden yaptığımız kontrolde ikametinizin başka yerde olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle emekli vergi muafiyeti iptal edilmiş olup, 334 tl. vergi ziya cezası düzenlenmiştir. diyorlar. Ayrıca 2019 emlak vergisi olarak ta 367 tl. çıkarmışlar. Yarın gideceğim görüşmeye. Konu hakkında hukuki bilgisi olan varsa destek beklerim. Maliye bakanlığının 14 mayıs 2014 tarihli 53210 sayılı özelgesinde konu açık ama, ülkede memura laf anlatmak çok zor. Vergi mahkemesine itiraz etsem uzun süreç. İtirazımı belediyede çözmek isterim.
    Allah kolaylik versin. Isin zor. Su nedenle zor cunku devlet kurumlari cok bencil ve hicbirseyi umursamiyorlar. Ornegin benim su anda thy ile sorunum var ve olay belki de mahkemeye tasinacak. Magdur olan benim ama onlar bunu hic dikkate almiyor. Hatta tehdit ediyorlar.

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Damat bey bu hafta gorevden alinir mi acep. Yerine kim gecebilir iste orasi muamma

Bazen rejimin değiştiğini,parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçildiğini unutuyoruz.Parlamenter sistemde hükümet yetkisi başbakanın başkanlığında bakanlar kurulunun'dur,tüm bakanların hükümet kararnamelerinde -sadece kendi bakanlıkları ile ilgili konularda değil,başka bakanlıklar tarafından hazırlanan konularda da- kollektif ve müteselsilen sorumluluğa sahiptir,tek 1 bakanın da imzası eksik olsa hükümet kararnamesi çıkartılamaz,istisnalar dışında seçilmiş kişilerden oluşur.

Başkanlık sisteminde ise hükümet yetkisi tek başına başkana aittir,bakan olarak isimlendirilen kişiler aslında parlamenter sistemdeki sistemdeki yüksek bürokratlara denktir.Tamamı atanmış kişilerden oluşur,atanan kişi parlamentodan geliyorsa da buradan istifasını vererek gelir ve atanır.
    Sonuç olarak başkanlık sisteminde,'bakan' olarak adlandırılan kişilerin yetki alanı sınırlıdır,yetki sadece başkana aittir,bakanlar başkanın tarif ettiği alan ve talimatları çerçevesi içinde çalışır ve tek başına yapabileceği şeyler son derece sınırlıdır.
    Bu nedenle;ekonomi bakanı donanım olarak çok yetersiz kalsa da,'kararları esas veren' başkan aynı kaldıkça ,dünyanın en iyi ekonomistini de bakanlığın başına getirseniz ,işlerin düzeleceğini ummak iyimser kalıyor.
    Bu konuda milli eğitim bakanı örnek verilebilir.CV'sini görenler oldukça umutlanmıştı,ama 1 yıl geçti yapabildiği hiç bir şey yok,çünkü hareket alanı son derece sınırlı.

Sayfa 126/981 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •