Sayfa 746/981 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796846 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 5,961 - 5,968 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Herkes akıllı olsun 100 liralık benzin/mazot alsın.
    Böylece zamdan etkilenmezsiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Önüne gelen reform diyor da, tek bir somut öneri yok.

Hiç yoksa ev sahibi-kiracı davalarını UYAP dışına alsalar.veya, yargı süresini iki ay'la sınırlasalar, ya da, ABD deki gibi, mahkeme yerine polis yetkili hale getirilse, hiç yoksa kiralamak üzere konut alma düşüncesinde olanlar konut alır.

Konut satışları belki % 10 artar ama yangını bi ucundan söndürmeye başlamak lazım.

Herkes reform diyor, ne reformu diye soran yok.
    Siz bazı şeyleri pratik kamu görevlileri çözüversin ( zabıta, polis, vergi memuru vb.) diyorsunuz lakin , bu ülkede eğitim mükemmel değil. Kamu görevlisi hırslarından, dini inançlarından, ırksal tercihlerinden arınmayı başarabilecek mi ?

Daha geçen yıl, 130 daireli binanın müteahhidini tüketici mahkemesine taşımak için binada mal sahibi olan bir avukat ile anlaştık. Davayı kazandık, ancak 165 bin tl. yerine bilirkişinin tespitleri doğrultusunda 358 bin tl. ödemesi isteği ile yargıtaya gönder dedik. Avukat yargıtay dilekçesi yerine , kazandığı davayı yanlış kazandığına dair dilekçe vererek davayı düşürdü. Geri planda dönen dolapları hiç yazmayayım. Yani daha çok ama çook işimiz var.

3. ayvagöbek bu başlığa mitil attıysa birşeyler olacak. Olmasa bile olacaktır . ( tam olarak böylemiydi )

4. ABD Başkanı Trump: Türkiye 100'den fazla F-35 siparişi verdi ama daha fazla alamaz çünkü Rusya'dan savunma sistemi aldılar
    Habe

Trump : (S400 konusunda ) Türkiye konusu çok karışık , onlarla konuşuyoruz . / HaberTürk

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

6.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Herkes akıllı olsun 100 liralık benzin/mazot alsın.
    Böylece zamdan etkilenmezsiniz.
    "Ben hep 50 liralık alıyorum" repliginede zam geldi demek.

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    ABD Başkanı Trump: Türkiye 100'den fazla F-35 siparişi verdi ama daha fazla alamaz çünkü Rusya'dan savunma sistemi aldılar
    Habe
    Yani 100 adet vereceğiz diyorlar.
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

8.  Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Yani 100 adet vereceğiz diyorlar.
    Evet. 100’den fazla alamaz diyor

Sayfa 746/981 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •