Special Days Image
Sayfa 842/981 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852892942 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,729 - 6,736 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by hunter77 Yazıyı Oku
    anladım 200 günlük hareketli ortalama altına inmez insede uzun soluklu duramaz demek istiyosun sanırım sayın tospa ?
    Yok bu hareketli ortalama degil indikator agam. Hareketli ortalamalardan farkli. Ama bu kez 200 ussel ho ile yakin fiyatta.

2. İran'ın İngiltere'ye ait bir gemiyi Hürmüz Boğazı'nda alıkoymasından sonra açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump, "İran beladan başka bir şey değil." dedi.
    ABD Başkanlık Ofisi Beyaz Saray'da basın mensuplarının karşısına çıkan Başkan Donald Trump, İran'ın İngiltere'ye ait bir gemiyi Hürmüz Boğazı'nda alıkoyması hakkında değerlendirmede bulundu. İngiliz makamları ile konuyu görüşeceklerini belirten Trump, İran için, "Beladan başka bir şey değil" ifadelerini kullandı. Barak Obama'nın İran konusunda akıllıca davranmadığını söyleyen Trump, son yaşananlar konusunda, "Bakalım neler olacak, ABD gemisi değil, İngiliz gemisi. Bir gemi ya da iki gemi de olabilir" ifadelerini kullandı.

3. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Sarışın bomba Obama’ya kafayı takmış.
    Bay Obama hesabı. (Bay Kemal gibi)

4.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Yok bu hareketli ortalama degil indikator agam. Hareketli ortalamalardan farkli. Ama bu kez 200 ussel ho ile yakin fiyatta.
    teknik meknik bilmem ki bilsem dilinden anlıcam kardeşim indikatör ne diyor ki benim en çok merak ettiğim mesele fed 0.25 indirdi diyelim 2 olan faizden 8 de 1 i gidiyo demekki bu 8 de 1 parasal genişleme desek 5.60 kurun 8 de 1 i 70 kuruş bizim merkezin faizi indirmeside 25 kuruş + üstüne koysak kısa vadede 5.20 mi olcak dense bizim vatandaşın dolar merakı ile 10 kuruş ta onu koysak 5.30 dip mi denir ( bu iletiyi atsam mı bilemedim tam deli saçması oldu kusura bakmayın) tabi dış borç için sendikasyon bulunmaz iç piyasada enflasyon zaten uçuyor göklerde geri ödenmeyen krediler vesaire ülkenin ekonomik dip hali ve kurtarılmaktan çok uzak oluşu cds lerin yüksek olması vesaire durumlardan yalıtılmış bi hesap benimki bunu bu saatte okuyup motorunu zorlayan arkadaşlardan özür dilerim

5.  Alıntı Originally Posted by hunter77 Yazıyı Oku
    teknik meknik bilmem ki bilsem dilinden anlıcam kardeşim indikatör ne diyor ki benim en çok merak ettiğim mesele fed 0.25 indirdi diyelim 2 olan faizden 8 de 1 i gidiyo demekki bu 8 de 1 parasal genişleme desek 5.60 kurun 8 de 1 i 70 kuruş bizim merkezin faizi indirmeside 25 kuruş + üstüne koysak kısa vadede 5.20 mi olcak dense bizim vatandaşın dolar merakı ile 10 kuruş ta onu koysak 5.30 dip mi denir ( bu iletiyi atsam mı bilemedim tam deli saçması oldu kusura bakmayın) tabi dış borç için sendikasyon bulunmaz iç piyasada enflasyon zaten uçuyor göklerde geri ödenmeyen krediler vesaire ülkenin ekonomik dip hali ve kurtarılmaktan çok uzak oluşu cds lerin yüksek olması vesaire durumlardan yalıtılmış bi hesap benimki bunu bu saatte okuyup motorunu zorlayan arkadaşlardan özür dilerim
    Zaten aynı şekilde Fed faiz indirecek diye dolar buralara düştü,
    bugün sanırım washington post ta 0,25 düşeceği yazdığı için
    sp 500 endeksi düşüşle kapadı deniyordu,demek ki 0,25 piyasalar
    beğenmeyecek 0,25 olsa ya da hiç düşürmese dolar üzerindeki
    baskı bir süre kalkar sanırım.ancak mevsimsel olarak bir de
    grafiklere bakınca toplama evresi 2-3 ay sürecek görünüyor.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

6.  Alıntı Originally Posted by hunter77 Yazıyı Oku

Bu grafik Fed faizlerinin 1955 ten bu yana seyrini gosteriyor. Koyu alanlarda Abd resesyonlari. Abd nin resesyona girmesi kureselde kriz demek zaten.
    Simdi su grafige bakip fedin faiz indirimlerini coskuyla beklemek en ufak tabiriyle enayiliktir.

7. Aç tavuklara göre faiz beklentisi; son cümleyi okuyun gerisi malum
    https://www.insaatderyasi.com/konut-...yor-12632h.htm

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Aç tavuklara göre faiz beklentisi; son cümleyi okuyun gerisi malum
    https://www.insaatderyasi.com/konut-...yor-12632h.htm
    Konut kredisi faizleri 1% in altina dusse bile etkisi sinirli olur insanlarda para yok

1% faiz uzun kalmaz surdurulebilir degil. Insaat sektorunde batan cok duyacaz daha

Sayfa 842/981 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852892942 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •