Sayfa 167/981 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267667 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Vallahi abi toptan ve kurumlar bazinda guven geri gelmeden ki mevcut iktidar ile gelmez ne yapsalar bos. De haydi faizi indir. Mevduat faizleri soyle bir 4-5 puan asagi gelsin. Kim inanir. Kim kalir o faizle TL de.
    O nedenle merkez bankası dövize bağı daha zayıf olan TÜFE verisi yerine TÜFE+ÜFE'nin harmanoik ortasına göre para politikasını şekillendirmeli.

ÜFE'deki döviz bağımlılığı çok daha yüksek olduğu için dolaylı olarak bu strateji ile dolarizasyon ile de mücadele etmiş olur.

Merkez bankası mutlaka ve mutlaka önden yüklemeli olarak para politikasında dolarizasyon ile savaşacak stratejiler eklemelidir.

Ve bunu muhtemel bir deval olmadan önce devali engellemek için yapmalıdır.

Zira devalden sonra işişten geçmiş olur. Alınması gereken para politikası tedbirleri bugünküne göre çok daha can yakıcı olur.

Vakit ve imkan varken en düşük maliyetli çözüm seçilmelidir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. son on yılda muazzam derecede bir servet transferini başta alman menşeili olmak üzere ithal araçlara yaptık zaten... sıvası dökülen apartmanların bile önü merso bmw range rover ayudi den geçilmiyor ... az parası olan da döşland hak arabası vosvosa prestij statü değeri atfedip alıyor...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

3.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Bankalar faiz düşürmeye başlıyor gibi.
    ICBC hem dolar hem de TL mevduat faizinde indirime gitti.
    Yahu adim gibi eminim bu adamlar her seyi ellerine yuzlerine bulastiracak ve taaa en basa donecegiz. Bu kez bitik bir durumda hemde.

4.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Uzmanlık alanımdır fazla girme istersen.
    Gund madara oldu demesinler sonra.
    et madara..
    Öğrenmek istiyorum bende..
    Hadi bekliyorum..
    Öyle google dan copy paste değil ama..

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Forumda Avukat olan varsa ; 3 yıl önce 2+1 daire alarak babam ve annemin kullanımına verdim. Ben emekliyim. Emlak vergisi muafiyet dilekçesi verdim. Belediye nüfustan orada oturduğuma dair belge istedi. babamların ikametini gösteren belgeyi verdim ve üst soy kullanımında dedim. Ticari bir gelir elde etmediğimi ( kira vb. ) beyan ettim.

Bugün, belediye bir yazı göndermiş, 13 mayıs 2019 da nüfus müdürlüğünden yaptığımız kontrolde ikametinizin başka yerde olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle emekli vergi muafiyeti iptal edilmiş olup, 334 tl. vergi ziya cezası düzenlenmiştir. diyorlar. Ayrıca 2019 emlak vergisi olarak ta 367 tl. çıkarmışlar. Yarın gideceğim görüşmeye. Konu hakkında hukuki bilgisi olan varsa destek beklerim. Maliye bakanlığının 14 mayıs 2014 tarihli 53210 sayılı özelgesinde konu açık ama, ülkede memura laf anlatmak çok zor. Vergi mahkemesine itiraz etsem uzun süreç. İtirazımı belediyede çözmek isterim.
    Bugün belediye ile görüştüm. Bu muafiyetten yararlanan 12 bin civarında emekli varmış, nüfus md.lüğünden her yıl bunların ikametleri kontrol edilerek güncelleme yapılıyormuş. Toplamda 734 tl. olan ceza silindi. İtiraz etmeyen , tebligata uyan parayı yatırıyor. Ailesinde bu durumda olanlar için bilgi vermek istedim.

6. Bu doları geri çekme isteğimi dirençten dönmesi mi ne oluyor bugün çık in çık in

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İşte o nedenle devalüasyon bu sefer devlet için çok daha tehlikeli.

Zira para arzını normale döndürmek için inanılmaz bir faiz artışı yapması ya da çok ciddi bir hiperenflasyona sebep olması gerekebilir.

O yüzden denklem bu sefer 2001 yılına göre bence tamamen farklı.

Devalüasyona izin vermek yerine öncesinde önden yüklemeli bir faiz artışı aslında çok daha düşük maliyetli bir çözüm ama bunu insanlara anlatabilmek kolay değil.

Hatta Hisse.net 'teki çoğu kişiyi dahi bu konuda ikna etmenin mümkün olduğunu düşünmüyorum.
    Herkes birazda pozuna göre yazıyor çiziyor içini döküyor da ondan..
    Burası birazda iç sesi insanların..

8. Uzun yıllar sonra ben de banka faizine hayır dedim ve dolarlarımı fiziki muhafaza etmeye başladım neymiş bu fiziki biraz da ben öğreneyim. Hep fiziki tutuyorum diyenler vardı biraz da doların sıcaklığını ben hissedeyim bakalım nasılmış

Sayfa 167/981 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267667 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •