Sayfa 207/981 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307707 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Adamlar 2 tane taban formasyonunu iç içe sokmayı başardılar harbi harbi. Höh yani haber akışı vb. birşeyle sert yukarı kırış gelirse bu düşüş işi tümden bitecek.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Alıntı Originally Posted by frappe Yazıyı Oku
    Gecen adanali bir avukat arkadasimla konusuyordum bu mevzuyu 1 / 1,5 yil demisti
    Oha ya. Kim ole kim kala.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Öğleden sonra bence 5.80-85 arası gelir ...

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    6.20'den düşmüş 1 ay sonra öğleden sonra 5.85 gelse kutlama yaparız burada artık

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,394
     Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    6.20'den düşmüş 1 ay sonra öğleden sonra 5.85 gelse kutlama yaparız burada artık
    Ya Latife yaptım...

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Haftaya da 5,76 ya ralli oldu diye sevindirtmez inşallah. son bir yıldır dolarcı dolarcı olalı böyle zulüm görmedi. 7,28 nere 5,76 nere. aradaki enflasyon maliyetini saymıyorum bile.

Bazıları "aman yerinde dursun ne güzel" diyorlar ya? doları olmayıp da böyle söyleyeni anlarım da dolar yatırımcısını anlayamam. Her yıl %25 enflasyon olsa dolar 2 yıl yerinde saysa paranın yarısı reel anlamda buhar oldu demektir.

He ne zaman sıfır enflasyon olur ve dolar yerinde sayar bunu ben de kabullenirim ama aksini asla

6. Dolar dinlenme döneminde, yıllıklandırırsak yılın 9-10 ayı bu şekilde yatırım yapmışları huzursuz eder 2-3 ayında %30-60 arası artar gider. Sonra geri çekilir.

2013 yılından günümüze bakarsak TÜFE+9 puan civarı bir artışı mevcut. Ait olduğu yılın zirvesinden alan 2 yıl içinde enflasyon bazında kara geçtiği zamanı yakalar.

6,80TL Zirve yatırımcısı enflasyon+karı gördüğünde satıp TL'ye geçer ve dolar tekrar geri geldiğinde alırsa karını katmerlendirir.

Bir kaç ay içinde tekrar sert çıkış bandına girmesi teknik olarak mümkün gözüküyor.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Dolar dinlenme-düşme döneminde, yıllıklandırırsak yılın 9-10 ayı bu şekilde yatırım yapmışları huzursuz eder 2-3 ayında %30-60 arası artar gider. Sonra geri çekilir.

2013 yılından günümüz ortalamasına bakarsak TÜFE+%9 gibi bir artışı mevcut. Ait olduğu yılın zirvesinden alan 2 yıl içinde enflasyon bazında kara geçtiği zamanı yakalar. 6,80TL Zirve yatırımcısı enflasyon+karı gördüğünde satıp TL'ye geçer ve tekrar geri geldiğinde alırsa karını katmerlendirir.

Bir kaç ay içinde tekrar sert çıkış bandına girmesi teknik olarak mümkün gözüküyor.
    Dediğiniz gibi enflasyon+kar veya mevduat faiz maliyeti+kar bırakması gerekiyor.
    Bu ay 6.30 idi.
    Temmuzda 6.40, Ağustosta 6.55 küçük miktar kar bırakma seviyesi.
    Zor gözüküyor beklemeden başka çare de yok artık.
    1 yıl önce 6.50-6.60'lardan girenlere Allah gerçekten sabır versin.

8.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Dediğiniz gibi enflasyon+kar veya mevduat faiz maliyeti+kar bırakması gerekiyor.
    Bu ay 6.30 idi.
    Temmuzda 6.40, Ağustosta 6.55 küçük miktar kar bırakma seviyesi.
    Zor gözüküyor beklemeden başka çare de yok artık.
    1 yıl önce 6.50-6.60'lardan girenlere Allah gerçekten sabır versin.
    Adama puskevitci dedik matematik hesaplariyla dalga gectik. En iyi isi o yapti ya ben onu yediremiyorum 😂

Sayfa 207/981 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •