Sayfa 317/981 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417817 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 2,529 - 2,536 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Su anda 200 günlük EMA 5.50 lerde. 200 EMA nın kalıcı olarak altında kaldığı en son tarih 2011 ler. Değebilir üç beş gün altında kalabilir ama kıramayağına eminim. 5.5 dibin dibidir. O da 6 dan dolar alan için yüzde 8 - 10 gibi bir zarar demek. Ama 5.5 e düşerse tekrar 6.5 leri bulması çok uzun sürmez bence.
    Burada önemli olan nokta bu süreçlerin ne kadar uzun olacağı. Ve tabi ki kaçırılan faiz.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nil Satis Nisi Optimum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    S400 ve ABD gerginliği sonunda beklenen yaptırım, dolar kuru üzerindeki baskılardan sadece bir tanesi değil miydi?

Trump'ın bizim heyeti artistlere benzetmesi ve Erdoğan'ı mağdur Obama'yı da zalim (!) ilan etmesinden sonra başlıkta birden kurda 5,25 ler konuşulmaya başlandı...

Bunların bir kısmı da bildiğimiz teknik analizciler.

Nedense düne kadar öyle çok dikkat çeken bir şey yoktu dolar kurunun düşmesi için.

Bugün birden grafiklerde oklar aşağı doğru çizilmeye başlandı.

Komedi.

Maçtan sonra maç skoruna göre yorum yapan futbol analizcilerine alışkın bir toplumuz.

Peki diyelim ki, Erdoğan'ın dediği gibi, S400 temelli ABD yaptırım tehlikesi geçti.

Dolar kurunu sadece bu beklenti mi riske sokmaktaydı?

Ya diğer reel makro ekonomik faktörler?

Suriye ne alemde?

Trump - Erdoğan yakınlaşmasının (!) Putin ve Rusya ilişkilerimiz üzerine olası etkileri...

Nazar boncuğu ve ulufe dağıtılarak diplomasi ne kadar idare edilir göreceğiz.

Piyasalar algı üzerine hareket eder. Tamam.

Acaba bu iyimserlik algısı ne kadar sürer?

Dolar kurunu nerelere kadar indirir?

Göreceğiz.

3.  Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    Su anda 200 günlük EMA 5.50 lerde. 200 EMA nın kalıcı olarak altında kaldığı en son tarih 2011 ler. Değebilir üç beş gün altında kalabilir ama kıramayağına eminim. 5.5 dibin dibidir. O da 6 dan dolar alan için yüzde 8 - 10 gibi bir zarar demek. Ama 5.5 e düşerse tekrar 6.5 leri bulması çok uzun sürmez bence.
    Burada önemli olan nokta bu süreçlerin ne kadar uzun olacağı. Ve tabi ki kaçırılan faiz.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullana gönderildi.
    Teşekkürler paylaşım için. Dibin dibi 5.50 demişsiniz ama çok iddialı olmuş. Ekonominin bu kadar siyasallaştığı ortamlarda dip ve tepe noktası aramak pek gerçekçi olmayabiliyor. Önümüzdeki günler değil ama önümüzdeki aylar gidişatı daha net gösterecek. Daha önce de söylemiştim bir kez daha vurgulamak istiyorum, özellikle son iki haftadır Abd medyası Türkiye özelinde keskin yorumlar ve haberler yapmayı neredeyse bıraktı ki çok ilginç. Bakalım bil(e)mediğimiz birşeyler dönüyor ama ne?

4.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Bu 4.80 lafları, bana kalırsa, uydurulmuş sözler değil.

Ama DOLAR daki hareketlerin, tamamen kontrol altında alındığını düşünüyorum.
    Kontrol dan çıktığı izleniminin verildiği Agustos hareketinin bile, kontrollü olduğuna kanaat getiriyorum.

Rastsal bir enstrumanın hareketleri de tahmin edilemez olur. Bu dolarda pek görünmüyor.
    Mutfakta pişirildiğini düşünüyorum.
    Ama yemek kimin için pişiriliyor , orası meçhul.

TDH larının vardırıldığı seviyede, birilerinin "dengeleme" gayretleri , TDH ları sahiplerinin yararına gelişmiyor.
    Hatta MB sının da portföyünün lehine olduğunu da sanmıyorum.

Toplumun genelinin, resimde görüldüğü gibi "net bir kumpas" olan bu duruma "korunma amaçlı" bir tepki geliştirerek DTH larına yöneldiği/ yöneltildiği ortada..

Resimde de görüldüğü gibi , 5,25 civarında dolarizasyon tamamlanır, Faiz enstrumanı önemini, çoğunluk için, kaybeder ve kim bilir, inançla değil ama fiziken "haram" olur. Bu algıyı faiz vs $ resimlerinde daha net görmek mümkün.

Çok ama çok zor 4.80 olayı, he görürsek ne olur. Bizim zararımıza olur. Seninde dediğin gibi..
    Ağustos ayındaki kontrol olayı için bir şey diyemem ama kontrolden çıkmaya yakın bir fiyattan döndü.
    Bana göre kontrol edenin bile tahmin edebileceği rakam değildi.

Kontrol altına alınması noktasında çok ballı olduğumuzu düşünüyorum.
    Learn to sit back and observe, Not everything needs a reaction.

Dolarin 4.8 tl olmasi bu ulkeye nasil bir katki saglayacak bir deyin hele bana.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Ben demiştim demeyeceğim...

Adamın en az Tayyip Bey kadar muhafazakar olduğu zaten belliydi...

Sadece soyadı değildi doğal olarak bunun göstergesi...

Her iki seçim öncesi yatıkları söylemleri vs. görmek isteyene durumu anlatıyordu.

Ama Diyordum ki, Atatürk'ü ve devrimlerini saydığını söyleyen bir adam laiklik ilkesinin bu ülke için ne kadar önemli olduğunun bilincindedir.

Değilmiş.

Bakın göreve nasıl başlamakta...

Erdoğan gidecek bu adam yerine gelecek bu da bizim umudumuz olacak öyle mi?

Güldürmeyin...

https://www.internethaber.com/ekrem-...i-2032123h.htm

Ha yanlış anlaşılmasın. Kimsenin inancına karışmak gibi bir amacım ve haddim olamaz.

Herkes inancında hür.

Ama laik bir cumhuriyette yöneticilerin dini inançlarını görevlerinde kullanmamaları gerekir.

Yoksa AKP den ne farkı kalır CHP nin...
    bu tabloda tuhaf olan ne var onu anlayamadım ? Atatürk'ün resimlerine , videolarana baktınız mı ?

mesela usa de dua ile açılan meclisler var...

bu işte niyet amaç önemli ... dini siyaset için kullanmak başka şey , dindar olup mesela ritüellerini günlük yaşamının bir parçası olarak siyasetçi kimliğin ile de gizlemeden saklamadan için ne ise dışın da o olarak yaşamak başka şey

yani olaya bakışınız yanlış .... saygılarımla , hamza sütbıyık (a.k.a. klaus maximilian kerpenter münche ) rasyonel akla atılan imza
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

7.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Dolarin 4.8 tl olmasi bu ulkeye nasil bir katki saglayacak bir deyin hele bana.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ya bırak şimdi doları, p.tesi sabahı hangi hisssleri emirlere gireceksin onu bi paslayıver
    Learn to sit back and observe, Not everything needs a reaction.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Seçilmiş bir kamu yöneticisinin makam odasında dini bir merasimi, Anayasamızdaki "laik devlet" anlayışı ile ve o yöneticinin partisinin Atatürk tarafından belirlenmiş temel umdelerinden "laiklik"le uzlaştırılıyorsa denilecek bir şey yok.

Benim konuyu değerlendirmeme son derece ters.

Bu konunun temeli.

İşin görüntüsüne gelince...

Peki bir Yahudi vatandaşımız Belediye Başkanı seçilip makam odasında kendi inancına göre dini merasim yaptırsaydı ne olurdu dersiniz?

Bu ise işin sadece tepkisel boyutu...

Sayfa 317/981 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417817 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •