Sayfa 323/981 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423823 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 2,577 - 2,584 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    AHMET HAKAN ın bu yazısını üzerime alınan var mı bu başlık da ?
    Şahsen ben üzerime alınmadım

"İçimizdeki Amerikancılara Trump tan Amerikan tokadı"
    Ne diyordu içimizdeki Amerikancılar?
    Şunları diyorlardı:
    Bu S-400 meselesi tam bir bela / ABD bu işin peşini bırakmaz / Ekonomik olarak bizi perişan eder / Dolar fırlar / ABD ile oyun oynanmaz / S-400 den acilen vazgeçelim / Yoksa ABD bize fena dayak atar...
    Buna karşılık...
    Ne dedi ABD Başkanı Trump:
    S-400 meselesinde Erdoğan haklı / Adam bizden savunma füzeleri almak istedi / Biz satmadık, satmak istemedik / O da gitti kendine başka yerden füze buldu / Parasını verdi, satın aldı / Şimdi biz buna itiraz ediyoruz / Bu haksızlık / Bu hiç adil değil...
    Trump, işte bu sözleriyle...
    İçimizdeki Amerikancılara şöyle okkalı bir Amerikan tokadı çakmış oldu
    E sen kendi ülkenin davasına ve meselesine elin Trump kadar bile hakkaniyetli ve adilane yaklaşmayı beceremezsen...
    İşte böyle yersin yancılığını yaptığın ülkenin başkanından Amerikan tokadını!

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...okadi-41259313

saygılar/başarılar
    Yaw sana kanım ısınmaya başladı .Son yazılarini çok beğendim.Tebrikler.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    izmir ile ilgili bi şey sorucaktım , izmirde olan var mı içinizde
    Admustafa izmirde ustadim

3.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    İmamoğlu yanlış yapmıştır...
    Laikliğe aykırı davranmıştır...
    Umarım arkası gelmez...

Kendisinin bendeki 1 haftalık karnesi
    a)Malvarlığını açıklaması "+"
    b)Makamında imama dua ettirmesi "-"
    Yani NÖTR...

saygılar/başarılar
    su an ki siyasi yonetimin 100 yil oncesi ile alakasi yok..
    100 yil once kapatilmis,onleri kesilmis cemaatler,vakiflar 2000 yilindan sonra yeniden turedi ve onlara da ilimli gozukmezseniz iktidar olamazsiniz.

4. Yaptırım konusunda yetkili olan kongre degil mi ? Trump daha duvarını inşa edememiş o kadar ugraşmasına ragmen... rte : İki stratejik ortak arasında böyle bir şeyin olması da söz konusu değildir, olamaz diye düşünüyorum." ...

5. 3 temmuz (sanıyorumki dogru tarih) düşük beklenen enflasyon verisinden sonra döviz yükseliş eylimine devam edecektir nokta

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Admustafa izmirde ustadim
    Ne şirin komşumuzdun sen Webster amca...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    "Üstadlık" masonluk gibi kurumlar bir yana, ülkemizde baya köklü kurumlarda, dışişlerinde, Maliye Bakanlığının inceleme yetkisini haiz eski kurullarında, buradan mülhem birçok teftiş kurullarında, kıdemli mensuplara, daha alt kademelerdeki meslekdaşları tarafından uygun görülen yerleşmiş bir hitap şeklidir...

Bir ağırlığı, saygınlığı ve de anlamı vardır.

Bu forumda son zamanlarda bir çok kişi bir diğer forumdaşa, belki de ona verdiği önemi göstermek amacıyla "üstadım" demekte...

Uygun mudur?

Hani o bildik fıkradaki gibi "uyduysa da koydum uymadıysa da" dediğini duyuyor gibiyim kimilerinin.

Gene benim çevremde bazı kişiler, fi tarihinde ölmüş, birçoğumuzun babası gibi, esnaftan, işçilikten, amelelikten, memuriyetten başka bir iş yapmamış babaları için "sonsuzluğa yürüdü" gibi tabirler kullanmaya başladılar...

Aslında müteveffanın baya itikatlı, müslüman insanlar olduklarından adım gibi eminim.

Peki neden "vefat etti, öldü, cennete uçtu, kaybettik" gibi bildik standart ifadeler yerine "sonsuzluğa yürüdü" gibi alışılmadık ifade kullanılmaya başlandı acaba?

Cafcaflı laf etme merakı mı?

Kıymetli babayı önemli bir yeni mevkiye oturtmak için mi?

Bu dünyada gün görmedi bari ölümsüzleşsin diye mi?

Bir türlü çözemedim.

Bana göre "sonsuzluğa yürüdü" ifadesini hak etmek için, insanlığa önemli bir hizmet vermek, eserler bırakmak, unutulmayacak yararlı işler, buluşlar yapmak gerekir gibi geliyor?

Bir örnek vermek gerekirse, Atatürk bence "sonsuzluğun dibine" yürümüştür...

Gene bana göre Mimar Sinan, Selahattin Pınar, Nazım Hikmet sonsuzluğa yürümüşlerdir.

8. HAYIR
    HAYIR
    HAYIR
    MİNDERİN DIŞINDA GÜREŞME TEKLİFİNİZİ KABUL ETMİYORUM....

Arkadaşlar
    Biz(en azından ben) İmamoğlu nun seçim bittikten sonraki davranışını laikliğe aykırı buluyoruz...
    Seçimden önce sağ kesimden oy almasına bir itirazım yok
    Özel hayatında dindar olmasına da bir itirazım yok...(Cami de Yasin-i Şerif okumasının da ,dün Caz konserine gitmiş olmasının da benim için bir önemi yok)
    Seçimden önce laikliğe aykırı bir hareketini de hatırlamıyorum
    Ancak seçim bittikten sonra (ltf buraya dikkat buyurunuz) makam odasında din adamı eşliğinde dini ritüel gerçekleştirmesi laikliğe karşıdır diyoruz..
    Israrla bizim söylemediğimiz bir şeyi bize söylettirmeye çalışıyorsunuz...
    Hayır bu tuzağa düşmeyeceğiz....

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Sayfa 323/981 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •