Sayfa 368/981 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418468868 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 2,937 - 2,944 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Müthiş grafik..
    Yabancı dolara böyle bakıyor aslında..
    2018 de 50 ema yı görmeden dalışa geçmiş..
    Arada kararsız kalınca tryusd yi baz alıyoruz ve oradan teyitleri yapıyoruz. İşin tersi tryusd dolar düşecek diye bağırıyordu da neyse bakalım. Pazartesi iyi ders oldu sarıyla bizim uzunun o ok fotoğrafını gördümmü topuklamak lazımdı dolardan da neyse cezamızı 1000 pipse kol keserek ödedik dün.

Şimdi doğru noktayı bulup oradan tespit etme zamanı. Bugün gaza gelen longcuları gene doğruyorlar.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

2.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Abi reza davasının aynısını yaptılar işte.
    Orada da abd şöyle yapacak böyle yapacak dendi ama abd nin nasıl bir ****** olduğunu millet anlayana kadar 4 tl den 3,70 e üstüne başta merill olmak üzere yabancı aracı kurumlar borsada ralli yaptırdı sonra çöküş geldi.
    Şimdi gene aynı dolar aşağı ****** abd ve yabancı aracı kurumlar borsaya gene ralli yaptırıyor ancak sonrasında uzun ve damat ikilisi durmayacağından gene çöküş gelecek. Sorun o çöküş gelene kadar dolar longcular durabilecek mi ?
    Longcuların sağlam durup durmadıklarını bir sonraki DTH bakiyesi ile ilgili açıklamadan anlarız. Başlık altındaki panik uzuncuların havlu atması mümkün ama millet kurlardaki bu düşüşü dövizini artırmak için kullanacaktır. İki kesimin alım motivasyonu farklı, bizimkiler spekülasyon, millet ise kasko amacıyla satın alıyor. Bana göre bu seviyeler dolara hiç bulaşmamış olanlar için kademeli alıma başlamaları için uygun. Kaldıraç kullanılmadığı sürece risk düşük getirisi yüksek bir döneme girdik çünkü.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

3. Yarın böyyökk ihtimal enflasyon verisi aylık bazda eksi gelecek..
    Dolarda yüzde 5.47 5.52 bandı potaya girer..
    Tabi sonrasında faiz indir tartışması alevlenecek..
    Esas erken seçim bombası da bekliyorum ben..

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Longcuların sağlam durup durmadıklarını bir sonraki DTH bakiyesi ile açıklamada anlarız. Başlık altındaki panik uzuncuların havlu atması mümkün ama millet kurlardaki bu düşüşü dövizini artırmak için kullanacaktır. İki kesimin alım motivasyonu farklı, bizimkiler spekülasyon, millet ise kasko amacıyla satın alıyor. Bana göre bu seviyeler dolara hiç bulaşmamış olanlar için kademeli alıma başlamaları için uygun. Kaldıraç kullanılmadığı sürece risk düşük getirsi yüksek bir döneme girdik çünkü.
    Ozamanda şunu yapıyorlar belli bir bant aralığı belirleyip 2-3 ay süründürüyorlar. Fizikicilere birşey olmuyor ancak kaldıraçlı piyasalardakiler batıyor.

Şimdi yukarıdaki grafik reza davası düşüşü. ABD bize 100 milyar dolar ceza kesecek, hulkbank batacak, yok uzunu tutuklayacaklar ozamanlar kötü haber akışı değil sapık haber akışı vardı aynı bugün kü gibi ve sonuç ne oldu gaza gelip 4 tl den dolar alanlar gözünü 3,70 de açtı ve 3 ay çanak yaptı grafik.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

5. Şimdi iki örnek atıyorum bakalım iki resim arasındaki farkı bulabilecekmiyiz

2 TL den 3,98 çıkışı ve sonra 10 ay konsolidasyon ve tekrar 3,98 yükselişi sonrasında çanağa ne lazım kulp işte o kulbu reza davasında millete dolar kitleyerek yaptırıp sonrasında ralli yaptırdılar. Buraya kadar hemfikiriz herhalde yani yapı önce ralli sonra konsolidasyon sonrada çanağın kötü haber akışı ile mal kitleyip son bir süründürme yaparak işlemi bitirdiler.

buyrun gene ralli gene konsolidasyon ve gene fincanın kulbunda kötü haber akışı ile mal kitleme.

Tek sorun ne buradaki kitleme nerede sonlanacak.

try usd 5,48 diyor , fibo expantation 5,38 diyor , düz fibo çekenler 5,46 diyor seç beğen durumu.

6.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Şimdi iki örnek atıyorum bakalım iki resim arasındaki farkı bulabilecekmiyiz

2 TL den 3,98 çıkışı ve sonra 10 ay konsolidasyon ve tekrar 3,98 yükselişi sonrasında çanağa ne lazım kulp işte o kulbu reza davasında millete dolar kitleyerek yaptırıp sonrasında ralli yaptırdılar. Buraya kadar hemfikiriz herhalde yani yapı önce ralli sonra konsolidasyon sonrada çanağın kötü haber akışı ile mal kitleyip son bir süründürme yaparak işlemi bitirdiler.

buyrun gene ralli gene konsolidasyon ve gene fincanın kulbunda kötü haber akışı ile mal kitleme.

Tek sorun ne buradaki kitleme nerede sonlanacak.

try usd 5,48 diyor , fibo expantation 5,38 diyor , düz fibo çekenler 5,46 diyor seç beğen durumu.
    buarada sonlansın artık daha fazlasını bünye kaldırmıyor başkan =)

7.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Ozamanda şunu yapıyorlar belli bir bant aralığı belirleyip 2-3 ay süründürüyorlar. Fizikicilere birşey olmuyor ancak kaldıraçlı piyasalardakiler batıyor.

Şimdi yukarıdaki grafik reza davası düşüşü. ABD bize 100 milyar dolar ceza kesecek, hulkbank batacak, yok uzunu tutuklayacaklar ozamanlar kötü haber akışı değil sapık haber akışı vardı aynı bugün kü gibi ve sonuç ne oldu gaza gelip 4 tl den dolar alanlar gözünü 3,70 de açtı ve 3 ay çanak yaptı grafik.
    O da sorun değil, döviz kuru 3 ay aynı giderse, enflasyon kaybı kadar değerlenmiş olduğundan alım stratejim gereği, kuru enflasyon kadar iskontolu gibi görüp alıma devam ediyorum. Bugün kur 5.64, bir ay sonra kur yine 5.64 ise ben bu kuru 5.58 gibi görüp ilave alım yapıyorum. Stratejimin en güvenilir yönü alımlara kurların nispeten düşük olduğu zamanda başlıyor olmamdır. Kurun 4.80 tl'ye inişine kadar alım yapacak bir stratejim var. O seviyelere gelirse biraz kaldıraç kullanıp biraz daha aşağı seviyelere kadar dayanabilirm. Bu hükümetle işlerin yoluna gireceğini düşünenler kurlarda istikrar olacağını öngörebilirler ama ben kesinlikle bir şeyler olacağından eminim. Malımızı çok iyi tanıyorum çünkü.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

8. İmamoğlu benden 2."-" sinide aldı bugün ....
    Dün kara dediğine bugün ak demek olmaz....
    Eeeee ben sağa açılacam,sağdan oy almam lazım...
    Sağdan oy al da solun değerlerini terk edip sağa benzeyeceksen,aslı varken taklidine ne gerek var ?
    Gider direk AKP ye veririm oyumu
    Bu kadar sinir strese de girmem....
    Dün "katliam " dediğin Sivas olaylarına bugün "olay" dersen sağdan oy, benden "-" alırsın...
    Bu konunun ekonomi ile ilişkisi ise İmamoğlu br tarafdan kazanırken bir tarafndan kaybeden olabilir buda Reis i kazanmaya devam eden yapabilir...

Dip Not:Bu tweeti üzerine kendisine kendi mahallesinden ciddi tepkiler gelmiştir...

saygılar/başarılar

"Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Sayfa 368/981 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418468868 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •