Sayfa 44/981 İlkİlk ... 3442434445465494144544 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 345 - 352 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. FED faiz indirirse DXY böyle olabilir.

USD, FED gökten zembille dolar dağıtsa bile TL ye karşı değer kazanır.

Sebep: Hazine açık veriyor. Gelir garantili köprü havalimanı ve şehir hastaneleri hazineyi boşaltıyor. Ayrıca kamu kurumları ve belediyeler tasarruf yapmıyorlar!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    walla durum hakkatten bıçak sırtı idiyse, bu apo mektubu hiç iyi olmadı laz müteahhit için.. daha son zaman o kadar kürt kendini yaktı, binlercesi açık grevi- ölüm orucu yapıyordu apo için.. sümüklü hoca cemaat için neyse, apo da kürtlerin yarısı için öyle bir kült -pentagon'un gazına gelmeyin, cihangir soluna iltifat etmeyin, kendinize dikkat edin diyorsa, bunun etkisi olur hdp seçmeni üstünde.. ve şimdiye kadar çantada keklik gibiydi hdp oyları laz müteahhit için.. apo bi şey dediyse, selo'nun tvitleriymiş, bese hozat'mış- cemil bayık'mış solda sıfır kalır

o yüzden kimi telaş aldığı tartışılır
    Ooo Kara Kemal hoş gelmişsin...

Özlettin.

Beni en iyi tanıyanlardan birisin bu forumda.

Ben hiç bir siyasi partiye futbol takımı taraftarı gibi bağlanan biri olmadım hayatımda.

Hele hele de işleri siyaset olan insanlara hayranlığım (fan'lığım) söz konusu olamaz.

Ben insanın yaptığına bakarım.

Doğru işleri vardır. Yanlış işleri vardır. Ona göre değerlendiririm.

Temelde de benim olmazsa olmaz değerlerime uygun mu ona bakarım.

Mahalli idare seçimlerine bakış açıma gelince...

Nihayetinde hizmet temelli yerlerdir buraları. Makro politikalar, sosyal işler doğrudan görevi değildir. Zaten yapmaya kalkarlarsa da genelde hiç kimseyi mutlu edemezler.

Benim seçimlerde genel isteğim: 17 senedir bu ülkeyi sallayan, ceplerini dışında, çevreye, ülke kaynaklarına onulmaz zararlar veren ve bir daha gitmemek üzere bu ülkenin tüm kurumlarına ve hukuki alt yapısına tasallut eden bu dinci bezirgan çetesinin seçimlerde yenilmesi ve bir şekilde yavaş yavaş ülkenin normalleşmesidir.

Fazla da umudum yok bu halk ve seçimleri temelinde.

Yoksa İmamoğlu (senin ifadenle Laz müteahhit) benim adamım falan değil.

Yönetime geçince (zaten eli kolu bağlı olacak o da biliyor onun hırsı daha yukarılara çıkmak) benim bir derdime çare falan da değil. İzmir'de oturuyorum. malum.

Kaldı ki bu adam hem Karadenizli, hem müteahhit, hem de neredeyse Erdoğan'la muhafazakarlık yarışında.

Ne yapacağının bir garantisi de yok hani.

Yani demem o ki bu adayın hiç bir özelliği aslında benim tipim değil....

Ama Erdoğan ve takımının yaptıkları ve aldıkları yanlarına kalsın (bak çaldıkları demiyorum) artık bu milletin bu ülke ve devletin yakasından artık düşmeleri gerekmekte bana göre...

Bir vatandaş olarak benim istediğim ve beni ilgilendiren konu bu.

Bilmem anlatabildim mi?
    Son düzenleme : BORA YAŞAR; 22-06-2019 saat: 09:44.

3.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Devletlerin krizden çıkmak adına parasal genişlemeye gitmesiyle ons altın 2007 ile 2009 yılları arasında 400 dolardan 1920 dolara kadar büyük bir ralli yapmıştı. 2019 ile 2021 arasında buna benzer bir ralli bekliyorum.
    1920 dolara falan razı değilük.......
    Altın'ı fukara görüp de itip kakanlara tuz döküp yalattıracağız vesselam...

4. Cep telefonuna 6 taksit geldi gıdaya ne zaman taksitgelecek

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku

Bu sebeple seçimi kimin kazandığının hiç bir önemi yok! Boşuna ümitvar olmayın! Her halükarda düzülen siz olacaksınız! Bari zevk almaya bakın!

HAK ETTİĞİNİZ GİBİ YÖNETİLİRSİNİZ!
    Eee... Tecrübe konuşuyor deyelim ...

Bir de zevkler ve renkler tartışılmazmış malum.

Kimin neyden ve nasıl zevk aldığı benim konum da değil hani.

Sana hayırlı zevkler.

Son not: Yazıdan ve yazarın eğiliminden anladığım, kazanan ve düzen kim olursa olsun vatandaş olarak bundan zevk alma düşüncesi de baya eşitlikçi bir yaklaşım. Bir insan kendini ya da bizleri bu seviyeye indirebiliyorsa ruh hali baya bozuk bence.

6. Ruh halim sağlam olamaz. Zaten sağlam demiyorum. Basit ve saf düşünen insanların hırsız siyasetçiler tarafından oynatılması ve dolandırılması kaçınılmaz diyorum.

Sağcısı solcusu Atatürkçüsü Şeriatçısı Milliyetçisi HDP lisi farketmez alayı hırsız Türkiye de siyaset yapanların.

Ömrüm HIRSIZI HIRSIZA ŞİKAYET ETMEKLE GEÇTİ GİTTİ maalesef!

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Eee... Tecrübe konuşuyor deyelim ...

Bir de zevkler ve renkler tartışılmazmış malum.

Kimin neyden ve nasıl zevk aldığı benim konum da değil hani.

Sana hayırlı zevkler.

Son not: Yazıdan ve yazarın eğiliminden anladığım, kazanan ve düzen kim olursa olsun vatandaş olarak bundan zevk alma düşüncesi de baya eşitlikçi bir yaklaşım. Bir insan kendini ya da bizleri bu seviyeye indirebiliyorsa ruh hali baya bozuk bence.

Durum tespiti yapmak güzel, peki çözümünüz nedir?

8.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    walla durum hakkatten bıçak sırtı idiyse, bu apo mektubu hiç iyi olmadı laz müteahhit için.. daha son zaman o kadar kürt kendini yaktı, binlercesi açık grevi- ölüm orucu yapıyordu apo için.. sümüklü hoca cemaat için neyse, apo da kürtlerin yarısı için öyle bir kült -pentagon'un gazına gelmeyin, cihangir soluna iltifat etmeyin, kendinize dikkat edin diyorsa, bunun etkisi olur hdp seçmeni üstünde.. ve şimdiye kadar çantada keklik gibiydi hdp oyları laz müteahhit için.. apo bi şey dediyse, selo'nun tvitleriymiş, bese hozat'mış- cemil bayık'mış solda sıfır kalır

o yüzden kimi telaş aldığı tartışılır
    "Apo arkamızda, arkamız sağlam" diyorsun yani.

Kumarcı fazılın sözü buraya cuk oturur.
    "Acırım tükürüğe billah tükürsem yüzüne".

Sayfa 44/981 İlkİlk ... 3442434445465494144544 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •