Sayfa 441/981 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541941 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 3,521 - 3,528 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    S- 400 alınacağına inanmıyorduk şimdi yer bakıyoruz Ben hala alınmayacağına inanıyorum. '' Aldık ''diye verilecek beyanata da inanmıyorum.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Şu an Rum kesiminin alt tarafında yani güneyinde bi sondaj gemimiz var. Bir tane de Rum kesiminin batısında var.

Yakın zamanda da Rum Kesiminin sağında yani doğusuna sondaj için gemi gönderiyorlar. Böylece Rum tarafı kuşatılacak. Her sondaj gemisi de fırkateyn ile korunuyor. Mersin veya Adana ya da s400 ü kursalar , askeri anlamda bariz üstünlük kurardık.
    Kime karşı?

Dolar ın artması için , her türlü ortam ve koşullar müsait iken , bütün olumsuz gelişmelerden piyasa etkilenmiyor , tamamen görmezlikten geliyor piyasa. En küşük olumlu bir haber ise ballandıra ballandıra büyütülerek kullanılıyor. Bir takım haberlerin düpedüz yalan olduğu alenen bilinmesine rağmen. Mesela , yeniçağ gazetesinde Ahmet Takan ın enflasyon verilerinin toparlanmasında görevli bölge müdürlerinin ne gibi dümenlerle enflasyonu düşük çıkarttırdığı ayan beyan artık medyada yer almasına rağmen , tüm bunları piyasa görmezden gelmeye devam ediyor.

Tabi ki piyasa ile zıtlaşılmaz. Yıl ın 365 gününün , 350 gününde öttürse bile , doların , yıl ın geri kalan o 15 gününde her şeyi dümdüz ettirme gücünü bilenler , genel makro veriler ve asıl önemlisi yönetim kalitesinin ne olduğu ile ilgili farkında olmalarının karşılığını alacaklardır. 2+2 her zaman 4 dür , aksi düşünülemez.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Kime karşı?
    Caydırıcılık , sıcak temas da ki üstünlükden daha daha kuvvetsiz değildir.
    Savunma sanayi bütçesi , önce caydırıcılık daha sonra sıcak temas için kurgulanmalıdır.

Kime karşı derken , kim sondaj gemilerimize bıdı bıdı ederse . Oralarda sağlam doğalgaz olduğu yadsınamaz bir gerçektir, burada pay sahibi olmak en tabi hakkımızdır , Doğu Akdeniz de en fazla sınırı olan ülkenin , çırak çıkarılması düşünülemez.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Caydırıcılık , sıcak temas da ki üstünlükden daha daha kuvvetsiz değildir.
    Savunma sanayi bütçesi , önce caydırıcılık daha sonra sıcak temas için kurgulanmalıdır.

Kime karşı derken , kim sondaj gemilerimize bıdı bıdı ederse . Oralarda sağlam doğalgaz olduğu yadsınamaz bir gerçektir, burada pay sahibi olmak en tabi hakkımızdır , Doğu Akdeniz de en fazla sınırı olan ülkenin , çırak çıkarılması düşünülemez.
    Ya dostum sondaj gemisine bıdı bıdı edenlerin listesini çıkar, karşısına da S- 400 koy . Sonra da ne kadar caydıracağını düşün.

Tabi hakkımız ama hak ve hukuku adamlar belirliyor. Hakkımızı almak S- 400 e Rusya ' ya mı kalmış.

20 sene evvelden bugünleri görüp hakkını almak için hazırlanman lazımdı. Hol bilmem nereye dayanınca elin bilmem nesiylen gerdeğe girilmez.

Derler ki karını aldatmayacaksın. Eğer o boku yiyeceksen, bari değecek bir hatun olsun bari.

Savaş da , gerçekten değecek bir sebep için kalkışılacak bir eylem olmalı. Doğu Akdeniz enerji kaynakları buna değer.
    Deselerdi , Türk hükümeti Doğu Akdeniz de petrol , doğalgaz buldu , buna şüphe ile bakardım. Gene mantar yapıyorlar her seçimde yaptıkları gibi. Ama tüm kıyıdaş ülkeler bunu dillendiriyor , uluslararası anlaşmalar yapıyor , savaş gemilerini o bölgeye konumlandırıyorsa işte o zaman harbiden orada ciddi rezerv vardır diye düşünülmesi gayet rasyoneldir.

7. Dolarda koca gap yukarda duruyor. Kapanmasinin gecikmesinin ne anlama geldigi az cok bilinir

Şu an Rum kesiminin alt tarafında yani güneyinde bi sondaj gemimiz var. Bir tane de Rum kesiminin batısında var.

Yakın zamanda da Rum Kesiminin sağında yani doğusuna sondaj için gemi gönderiyorlar. Böylece Rum tarafı kuşatılacak. Her sondaj gemisi de fırkateyn ile korunuyor. Mersin veya Adana ya da s400 ü kursalar , askeri anlamda bariz üstünlük kurardık.
    hiç bir tv kanalıda gitmiyor nasıl sondaj yaptıklarını çalısırken görseydik

Sayfa 441/981 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541941 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •