Sayfa 551/981 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Ya da, kurumlar vergisi oranı sıfırlanıncaya kadar, geçiş döneminde en az yatırım tutarı kadar (gelişmiş yörelerde), diğer yörelerde yatırımın 2 katına kadar vergi alma.

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Katılıyorum, ben de aynısını düşünüyordum.
    Bunnar aralarında çok alan yarım yamalak dikta eder oynatır artık reJ0, Gül, davidS0n, taze kan babacan, çılgın NUman, eski MuMcU, çeyrek ekmek bahçeci vesaire sürüsüne bereket.. yüzBinCinAli'yi zaten saymadan bile..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    2023 de rte nin en buyuk rakibi imamoglu icin iyi olmadi bence,akp den giden küskün oylar babacana gider,imamogluna buyuk zarari olur,iyi parti biter.
    Hiç alakası yok.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Doların değil 6,5 , 6 ' yı dahi geçmesi hayal bundan sonra. Bugünkü durum bunu gösterdi. 25 Temmuz ' da MB ' nın PPK toplantısı ve 31 Temmuz ' da FED ' in toplantısı var. Böyle bir beklenti içinde olan piyasalar doların 6 ve üstünü görmesine izin vermez. İktidarın niyeti açık ve net . Faizi indirimi . Bundan sonra da önemli ve belirgin ekonomik ve siyasi olumsuzluk dışında dolar kuru 6 ' yı kolay kolay geçmez.
    Sayın yeni üye,kaynağınız nedir? neden böyle kesin konuşuyorsunuz?bu hükümet, bu Mb,bu Fed geçen ağustos ayında da buradaydı...

Bilmediğimiz,sizin bildiğiniz bir şeyler mi var yoksa kaynak gönül pencereniz mi?

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sırf doları düşürmek için faizleri yüksek tutarsan böyle seçimde indiriverirler seni. hem de neredeyse 10 puan farkla.

Akp nin en büyük hatası "aman seçime kadar doları düşük tutalım" diye faizleri yüksek tutmasıdır.

Banka garanti %25 faiz verirken kimse iş kurmaz. Kimse iş kurmazsa işsizlik patlar.
    Belediye seçimlerine "Yüksek faiz düşük kur" stratejisi ile girmek akp nin 10 puan farkla mağlup olmasına neden oldu. Daha önce de dedim %25 faizle kimse iş kurmaz 1 milyonun üzerinde işsizlik akp ye seçim kaybettirdi.

Merkez bankası başkanını görevden alma hamlesi bence "yüksek faiz düşük kur" stratejisinin sonlandığı anlamına gelmektedir.

Şimdi merak ettiğim konu bu stratejiden bir anda vazgeçiş acaba yeni bir erken seçim hazırlığı mı?

Önümüzdeki dönem piyasayı canlandırmak için "düşük faiz-yüksek kur" sistemine geri dönüş olacağını düşünüyorum. O strateji akp ye seçim kaybettirmemiş hatta döviz hesabı tutanların çoğunun mütedeyyin kişiler olduğundan seçim kazandırmış stratejiydi. Ayrıca konut sektörünün canlanması için dövizin değerli olması fayda sağlayan bir durum. Konut sektöründe yaprak kımıldamıyor bu da herkesi bir şekilde etkiliyor.

6.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın yeni üye,kaynağınız nedir? neden böyle kesin konuşuyorsunuz?bu hükümet, bu Mb,bu Fed geçen ağustos ayında da buradaydı...

Bilmediğimiz,sizin bildiğiniz bir şeyler mi var yoksa kaynak gönül pencereniz mi?
    Herşeyi bilirler ama hiçbir şeyi bilmezler dolayısı ile hoş görün.

Alıntı Originally Posted by tunguska Yazıyı Oku
    Alakası yok,babacan ve ekibinin etkisi eski partisini budamadan öte geçmeyecekdir,kendilerinin güncel bütün sorunlarda parmağı vardır hele o ekibe davudoğlu katılırsa seyreyle cümbüşü, imamoğlu değişik bir olay halk nezdinde menkibelerle yükseltilen eski dönem kahramanlarına dönüşüyor yavaşca zaten bizim halkın en büyük özelliğide bu, iyi parti ise apayrı kulvarda keza mhp eski tabanını nerdeyse yüzde 70 olarak iyi partiye kayıp etmiş durumda ve akp tabanı üzerinde temaşa ediyor, akp ile birlikde silinip gidecek.
    Davidofu aralarına almazlar gibi, puskevitci gidince MHP IYI parti birlesir.

Imamoğlu hakkındaki, düşüncelerinize katiliyorum.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Belediye seçimlerine "Yüksek faiz düşük kur" stratejisi ile girmek akp nin 10 puan farkla mağlup olmasına neden oldu. Daha önce de dedim %25 faizle kimse iş kurmaz 1 milyonun üzerinde işsizlik akp ye seçim kaybettirdi.

Merkez bankası başkanını görevden alma hamlesi bence "yüksek faiz düşük kur" stratejisinin sonlandığı anlamına gelmektedir.

Şimdi merak ettiğim konu bu stratejiden bir anda vazgeçiş acaba yeni bir erken seçim hazırlığı mı?

Önümüzdeki dönem piyasayı canlandırmak için "düşük faiz-yüksek kur" sistemine geri dönüş olacağını düşünüyorum. O strateji akp ye seçim kaybettirmemiş hatta döviz hesabı tutanların çoğunun mütedeyyin kişiler olduğundan seçim kazandırmış stratejiydi. Ayrıca konut sektörünün canlanması için dövizin değerli olması fayda sağlayan bir durum. Konut sektöründe yaprak kımıldamıyor bu da herkesi bir şekilde etkiliyor.
    Turkiye geneli il genel meclisinde %52 oy aldigindan haberiniz yok zannedersem son secimde.

Sayfa 551/981 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •