Sayfa 581/981 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 4,641 - 4,648 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. ABD Dışişleri: Ankara, S-400 anlaşmasını sürdürürse çok olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalacak

https://tr.sputniknews.com/abd/20190...rsiya-kalacak/

2.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Şelale diyorlar üstad.
    Bir de köprüden önceki son çıkış.
    6.20'den 5.58 hareketini nigara şelalesi olarak nitelendiriyorlar.
    Maliyetli bir selale oldu. Kisalar bozuk dolarda. Yakin vakitte sert yukari almazsa alttaki gapi alabilir. Teknik ici hareketler olur sikinti yok. Da isin temel yonunu iyice bozdular. 5,16 dan beri dizginlemek icin milyarlarca dolari yediler. Artik bir kez daha kullanamayacaklari swap adimini attilar. Elde ne varsa hoyratca kullaniyorlar. Zaman gectikce yay daha da geriliyor. Bugun bir ara yeni muhtemel hedeflere de goz attim teknigin el verdigi. Da teknik meknik kalmazsa sikinti.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    bence bunlar zaten baştan beri ceza verme niyetindeler.S400 bahane..Ve dediğin gibi asıl mesele iran yaptırımları.
    Matrix'in bilmem kaçıncısında, kel eleman robotlarla anlaşma yapıp Matrix 'in içinde yaşamak istiyordu. Morpheus 'u satmıştı buna karşılık.

Şimdi biz de Matrix'in içine geri dönebilsek. Kuru milliyetçilik yapsak, bi Reza olayından ceza yesek iflah olamayacağımızı bilmesek. Hurra deyip iki günde Kıbrıs'ı alırız desek . Bi S- 400 alınca dünyaya meydan okusak , hey yavrum hey dünya ne kadar güzel olurdu .

Ah Morpheus ne halt etmeye verdin bize o hapı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,391
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Matrix'in bilmem kaçıncısında, kel eleman robotlarla anlaşma yapıp Matrix 'in içinde yaşamak istiyordu. Morpheus 'u satmıştı buna karşılık.

Şimdi biz de Matrix'in içine geri dönebilsek. Kuru milliyetçilik yapsak, bi Reza olayından ceza yesek iflah olamayacağımızı bilmesek. Hurra deyip iki günde Kıbrıs'ı alırız desek . Bi S- 400 alınca dünyaya meydan okusak , hey yavrum hey dünya ne kadar güzel olurdu .

Ah Morpheus ne halt etmeye verdin bize o hapı.
    ----------------------------------
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Batı dünyası çoktan biliyor Erdoğan'ın Batı ittifakını oyalama taktiği ile çoktan tercihini yaptığını.

Neden açıkça söylemiyor ve ona göre davranmıyor derseniz...

Mağdura oynama Erdoğan'ın artık siyasi fıtratının en önemli özelliği.

Bununla hep kazanıyor.

Ama unutuyor ki diplomatik sürecin sonunda YSK nın yönetiminde seçim sandığına gidilmeyecek.

Yanındaki kimse de söylemiyor korkusundan.

Ünlü filozoflarımızdan, Sakallı Celal'in dediği gibi, "Türkiye doğuya giden bir gemidir. Güvertede batıya koşanlar, geminin batıya gittiğini zanneder..."

Çoktandır böyle...

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Batı dünyası çoktan biliyor Erdoğan'ın Batı ittifakını oyalama taktiği ile çoktan tercihini yaptığını.

Neden açıkça söylemiyor ve ona göre davranmıyor derseniz...

Mağdura oynama Erdoğan'ın artık siyasi fıtratının en önemli özelliği.

Bununla hep kazanıyor.

Ama unutuyor ki diplomatik sürecin sonunda YSK nın yönetiminde seçim sandığına gidilmeyecek.

Yanındaki kimse de söylemiyor korkusundan.

Ünlü filozoflarımızdan, Sakallı Celal'in dediği gibi, "Türkiye doğuya giden bir gemidir. Güvertede batıya koşanlar, geminin batıya gittiğini zanneder..."

Çoktandır böyle...
    Sence Doğu bizi istiyor mu abi? Araplar istemez de İran, Rusya , Türki cumhuriyetler. ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Mesele aşki bir durum değil dimitris...

Devletlerarası ilişkilerde daha gerçekçi yaşamsal durumlar söz konusu.

Aşk durumları zayıf devletin yöneticisinin işi.

Ama şurası açık gerçek bana göre: Osmanlı son dönemindeki Rus ilişkimiz ile Stalin'in dellendiği dönem hariç, bizim Rusya ile ilişkimiz daima yararlı ve dengeli olmuştur.

Kurtuluş Savaşında Rusya'nın yardımı, Cumhuriyet kurulduktan sonra sinai hamlemizde Rusya'nın destek ve fiili katkısı inanılmaz boyuttadır.

Çok önemli fabrikalar Rusya tarafından kurulmuştur.

Rusya vazgeçilmeyecek bir yakın komşumuzdur.

Ben tek adam olsam, ABD de beni ikisi arasında bir seçime zorlasa, Rusya'yı düşünmeden seçerdim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Nihayet gün içi artıya geçti dolar kuru...

Sayfa 581/981 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •