Sayfa 620/981 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 4,953 - 4,960 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by gecceanduana Yazıyı Oku
    Abd yaptırım uygulayacak diyorlar dolar düşüyor.

Ab yaptırım uygulanacak diyor dolar düşüyor

Mb başkanını kulağından tutup kovuyorsun dolar düşüyor

Türkiye resesyonda deniliyor dolar düşüyor.

Seçim iptal ediliyor dolar düşüyor.

Cb çıkıp faizlerin anasını napıcaz bak görürsünüz diyor dolar düşüyor.

Sahte verilerle enflasyon düşük gösteriliyor dolar düşüyor.

Türkiye borcunu ödeyecek rezerve sahip değil deniliypr, net dolar rezervi söylenmiyor dolar düşüyor.

Sgk işsizlik rakamlarında açık açık gizleme yapıyor dolar düşüyor.

Dev firmalar iflas ediyor dolar düşüyor.

Abd faiz düşürecek diyorlar ama sabit bırakıyor dolar yine düşüyor.

Herşey güllük gülistanlık ülkemde borsa yine 100 ü görüyor.

Şimdi küfür etsem haksızmışım gibi faşist yönetimde hem doları hem beni düşürür. Ben böyle yalan piyasanın taaaaaaaaaaaa antonie

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Temel analizi oldum olası kullanmam hatta bu tarz temel analiz konularının çoğunluğu terse yatırmak olarak kullanıldığını düşünürüm hep. ama temel analize bu derecede haksızlık yapıldığı bir dönemi trading hayatımda rastlamadım. Hep mi ters yaparlar anlamış değilim. 2013 ten beri dolar topladım ama son bir yılda dolar yatırımcısına yapılan işgenceye hiç şahit olmadım.

Yazık...

Umarım çoğu kişi zararlarını telafi eder son bir yılda elde edilen zararın yanı sıra %25 faizden mahrum olmayı da eklendiğinde zarar neredeyse dandik hisse senetleri kadar var

Doların tek başına korunma aracı olmadığı portföyün TL faizi, altın, gümüş ve diğer gelişmiş ülke para birimleri ile de çeşitlendirilmesi gerektiği umarım herkes tarafından anlaşılmıştır.

Ne yaparsanız yapın ama asla tek bir ata paranızı yatırmayın.

2.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Thaad'ı duymuş muydunuz?

Askeri stratejist değilim ama okuduğum ve yorumladığım kadarıyla saldırı yapmadan bir yeri sonsuza dek savunamazsınız.
    Thaad'ı zamanında Sovyetler Birliği ile ABD arasında anti-balistik füzelerin üretimin yasaklayan ve gerçek nükleer barışın temeli olan anlaşmayı rafa kaldıran ve nükleer silahlanmayı tekrar hızlandıran bir ABD projesi olarak biliyorum. Rusya'nın buna karşı nükleer denizaltılar dahil olmak üzere çok farklı yöntemlerle cevap verme kapasitesi olduğunu da hatırlatayım bu arada.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    ARGE=R&D

Biz bunu konuşuyorduk. Şirket büyüklüğü başka bir konu. Asıl daldan dala atlamak uykusuzluğun ya da uykudan uyanamamış olmanın belirtileridir.

Diğeri de zaten yazdıklarıma cevap vermekten kaçınıp lafları yuvarlamaya çalışıyor. Cevaplarda da "koğuş ağası" olarak sizden medet umuyor.
    İyi de anlayamadım.

Yukarıda Sn human'ın verdiği tablo Ar-Ge masraflarının dünyanın il otuz şirketindeki dağılımını vermiyor mu?

Sen ona şirket büyüklükleri diye itiraz etmedin mi?

Eğer bu tablonun dünyanın en çok AR-GE harcaması yapan şirketler olduğunu kabul ediyorsan senin şu Çinli şirketler nerede?

Yav hehe...

Özel bir olaysın bence...

Benim mugalataya vaktim yok.

Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Bu Rusya'da mal gerçekten elinse sebil gibi S400 var yat işte. Hala uçak,tank,gemi,balistik füze falan geliştireceğim diye sürünüyor. S400 varken sana kim ne yapabilir.

Amiral Cem Gürdeniz'in ABD nin Venezüellaya neden askeri operasyon yapamadığı ile ilgili s400 konusunda bir yazısı vardı ama bulamadım..Aklımda kaldığı kadarıyla aktarayım;Rusya gıda yardımı adı altında s400 bataryalarını Venezüellaya yığmış,operasyon kararı alındığı halde son anda İsrail casus uyduları bataryaları görmüşler...hesap kitap yapmışlar 300 uçakla bile saldırsalar,ABD nin 200 uçağının düşürülebileceğini anlamışlar,bu yüzden vazgeçmişler.

Bundan dolayı s400 çok önemli bir silah sistemi.İnşallah getirip aktif hale geçirecek cesareti gösterebiliriz...

5.  Alıntı Originally Posted by gecceanduana Yazıyı Oku
    Abd yaptırım uygulayacak diyorlar dolar düşüyor.

Ab yaptırım uygulanacak diyor dolar düşüyor

Mb başkanını kulağından tutup kovuyorsun dolar düşüyor

Türkiye resesyonda deniliyor dolar düşüyor.

Seçim iptal ediliyor dolar düşüyor.

Cb çıkıp faizlerin anasını napıcaz bak görürsünüz diyor dolar düşüyor.

Sahte verilerle enflasyon düşük gösteriliyor dolar düşüyor.

Türkiye borcunu ödeyecek rezerve sahip değil deniliypr, net dolar rezervi söylenmiyor dolar düşüyor.

Sgk işsizlik rakamlarında açık açık gizleme yapıyor dolar düşüyor.

Dev firmalar iflas ediyor dolar düşüyor.

Abd faiz düşürecek diyorlar ama sabit bırakıyor dolar yine düşüyor.

Herşey güllük gülistanlık ülkemde borsa yine 100 ü görüyor.

Şimdi küfür etsem haksızmışım gibi faşist yönetimde hem doları hem beni düşürür. Ben böyle yalan piyasanın taaaaaaaaaaaa antonie

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Abi kızceksiniz emme ben neredeyse 1 sene önce didiydim...)))))))))))))))))))))))))))))

1 TL en az 100.000 dolar olacek...

epsini didim be ya...
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

6. Faiz beklentilerine iliskin.
    Sozcuden20190711_142445.jpg

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    İyi de anlayamadım.

Yukarıda Sn human'ın verdiği tablo Ar-Ge masraflarının dünyanın il otuz şirketindeki dağılımını vermiyor mu?

Sen ona şirket büyüklükleri diye itiraz etmedin mi?

Eğer bu tablonun dünyanın en çok AR-GE harcaması yapan şirketler olduğunu kabul ediyorsan senin şu Çinli şirketler nerede?

Yav hehe...

Özel bir olaysın bence...

Benim mugalataya vaktim yok.
    Fikri takip önemli. Tartışma benim ABD'nin dünya ARGE harcamalarındaki payının % 65 olduğuna itiraz etmemle başladı. Burada beklenen şey bu konudaki istatistikleri paylaşmaktı. Benim ulaştığım veriler o kadar kesindi ki paylaşmaya gerek duymadım, aklı selim bir insanın hemen anlayabileceğini kabul edeceğini varsaydım.

Bana verilen cevap ise şirketler bazındaydı. Bizim konumuz ise ülke bazındaki ARGE faaliyelerine ayrılan kaynaklardı. En büyük şirket bazında baktığınızda Çin ve diğer batı dışı ülkelerin ARGE harcamalarının gözden kaçması doğaldır.

Ben ise ülke bazındaki ARGE harcamalarını gösteren istatistikleri paylaşacağım. Hepsi de ABD'nin ARGE harcamalarındaki payını % 65 olmadığını teyit ediyor. Durum bu kadar basit. Koğuş ağası havasından çıkarsanız siz de bu gerçeği görürsünüz.

Statista.com'dan bir linkhttps://www.statista.com/statistics/...top-countries/

bir tane de Wikipedia'dan

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...pment_spending
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

8.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Bir sondajın maliyeti 20-30 milyon dolar civarında.
    3-5 sene önce bir fransız şirketine Karadeniz’de sondaj için izin vermişiz.
    İlk sondajı yapmış. Boş
    İkinci sondajı yapmış yine boş.
    Daha sondaj hakkı olmasına rağmen tası tarağı toplayıp basmış gitmiş.
    Neden? Maliyet çok yüksek.
    Benim merak ettiğim bizim sondaj gemileri sadece gözdağı vermek için dolanıyor mu? Yoksa gerçekten sondaj yapılıyor mu?
    Yapılıyorsa şu kadar sondaj yapıldı ve sonucundan neden bir bilgi verilmiyor?
    Bahsettiğiniz bir kara sondajının maliyeti, derin deniz sondajı maliyeti 200 milyon$'dan başlıyor. Tabi bu sondaj gemisi kiralama ile oluşan maliyet. Her iki gemiyi de satın aldığımıza göre maliyet hesabı daha farklı olabilir.
    Son düzenleme : md1; 11-07-2019 saat: 14:59.

Sayfa 620/981 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •