Sayfa 621/981 İlkİlk ... 121521571611619620621622623631671721 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 4,961 - 4,968 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    ekfuture, Barny Moloztaş be ya... Taş devrinde yaşayan bir vatendaşşş...

Ben ununla çok uğraştım, teee 500 senelik kaynakları koyup, sayfalar dolusu yazı yazdım.

Adam annamıyor...

Barny Moloztaş...)))))))))))))))))))))

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    Faiz beklentilerine iliskin.
    SozcudenEk 22778

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Saolasin

Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Sen bir daha baksana birader hangi kuruluş yayınlamış .yine salliyorsun.topla tüm ARGE yi ABD argeden çıkar yuzdeye vur.Yapabilirsen tabi.cahil cahil konuşma.resmen yüzüne çarptım.cooper in aratirmasina yanlış dersen isten anlayanlar sana kiciyla güler.ha birde 5 yıllık seyride var.iyi bak.

Bu da USNews'den :

https://www.usnews.com/news/best-cou...nd-development

Buna göre 2017 yılı verilerine göre ABD 538 milyar usd Çin ise 475 milyar dolar ARGE harcaması yapmış. Başka hiç bir ülke ARGE çalışması yapmamış olsa bir ABD'nin payı % 53'te kalıyor, bu rakamlara diğer ülkelerin harcamalarını da katarsak ABD'nin payının en iyimser tahminle % 30'lara düşeceğini öngörmek hiç de zor değil. Nerede % 65 nerede % 30, bunun açıklamasını yapmak ister misiniz? Koğuş ağası ile AKP'li ateist de yardım edebilir size bu konuda.

Bence siz bu işin altından ancak Mehmet Bahçeli ile kalkabilirsiniz, bir de onu deneyin.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Demek ki caatsa yaptirimlari olsa bile cok etkisi olmayacak. Ab yaptirimlarina karsi dolarin verdigi reaksiyondan bunu anliyorum.

Benim merak ettigim onumuzdeki aylarda mevduat ve krei faizleri ne noktada olacak

Gordugum kadariyla tcmb den medyan beklenti 200 300 puan indirim. Bu demek oluyor ki bu indirim zaten fiyatlarin icinde.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Dolar topiğinde meydana gelen kavgalar genelde diplerde görülen bir indikatörüdür...

Artık bu indikatör de çalışmazsa doların ruhuna el fatiha...

6.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Demek ki caatsa yaptirimlari olsa bile cok etkisi olmayacak. Ab yaptirimlarina karsi dolarin verdigi reaksiyondan bunu anliyorum.

Benim merak ettigim onumuzdeki aylarda mevduat ve krei faizleri ne noktada olacak

Gordugum kadariyla tcmb den medyan beklenti 200 300 puan indirim. Bu demek oluyor ki bu indirim zaten fiyatlarin icinde.

Reaksiyon falan verdiği yok ki.
    Olduğu yerde duruyor yavaş yavaş aşağılara salına salına.
    Tınlamıyor hiçbir şeyi.
    Bizim ankette ortalama 350 baz puan indirim beklentisi var.

Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Reaksiyon falan verdiği yok ki.
    Olduğu yerde duruyor yavaş yavaş aşağılara salına salına.
    Tınlamıyor hiçbir şeyi.
    Bizim ankette ortalama 350 baz puan indirim beklentisi var.
    Demek istedigim bu yani. Reaksiyon vermiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bir kaç gün önce yazmıştım...

Ruh hastası tipler dolaşıyor aramızda...

Tamam ben emekli bir koğuş ağasıyım...

Peki burada sabahtan akşama sabırla milletin yazdıklarını okuyup analiz eden, fırsat kollayan, fırsatı bulunca geçiren tipler ne iş yaparsınız?

merak eder dururum...

Benim adım da belli sanım da...

Sen ne iş yaparsın ekfuture denen çok bilmiş.?

Ne ukala adamsın sen yav.

He yav ne iş yaparsın?
    Benim arkadaşa verdiğim ilk cevap şu:

"ABD'nin tahtının sallanması için daha zaman var, onda haklısınız. Ama belirttiğiniz ARGE payı çok abartılı olmuş. Bugün Çin ARGE'de ABD'yi yakalamış durumda buna göre Çin'in payı'da % 50'nin üzerinde oluyor, toplamı da % 115 gibi bir rakama tekabül ediyor. Diğer ülkeleri saymadık bile. İnternette yaptığım 10 dakikalık sorgulamada ulaştığım sonuç bu. Size de önerim böyle iddialı lafları etmezden önce iddialarınızı internetten kontrol edin.

Silah meselesine gelince ABD orada da gerileme içinde. Savunma amaçlı düşünen ülkeler, ki çoğunluk bu klasmanda, 100-200 tane F 35 alacağıma, bir tane s 400 alır kendimi korurum anlayışına yaklaşıyor. S 400 ekmek istemiyor su istemiyor, F 35'ler ise, pilot, yakıt masraflarıyla büyük bir baş belası. ABD'nin deli danalar gibi s 400 alan ülkelere şantaj yapması da bu alandaki gerilemesinin işareti değil mi?

Lafın kısası ABD çöküşten uzak, ama eski şaaşalı günlerinden de çok uzak. Gerçek sizin söylediğinizle, eleştirdiğiniz arkadaşın söylediklerinin tam ortasında bir yerde. "

Burada bir laf geçirme kaygısı olmadığı çok açık.

Ben bu başlıklarda yazmış olmak için hiç yazmadım, başkalarının yazdığını tekrar edeceksem yazmadım, çünkü yazılmışı varken aynı şeyi yazmayı doğru bulmuyorum. Ama şahış iki iddia da bulunmuş ve ben çok dikkatli bir üslupla yanıtlamışım. Gol atma, rencide etme gibi bir amacım olmadığı çok açık. En ağır lafım da "iddialı laflar etmeden önce internetten bir chack edin" demek olmuş.

Kimse kendisini psikiyatr yerine koymasın. Ben burada kimseye ruh hastası diye hakaret etmedim, eden de önce aynaya baksın derim. Tartışmada köşeye sıkışınca böyle ucuz saldırılarda bulunmak en başta yaşınıza sonra da Mekteb-i Mülkiye adabına yakışmaz.

Ben ABD'nin dünya argesindeki payının % 65 olmadığını yazdım, bana laf yetiştirmeye çalışan, belden aşağı yazma seviyesine düşenlerin hiç bir tanesi bu iddiayı çürütecek bir bilgi paylaşımında bulunmadı. Başlığı takip eden akil insanların bunun farkında olduğundan eminim.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 621/981 İlkİlk ... 121521571611619620621622623631671721 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •