Sayfa 655/981 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 5,233 - 5,240 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    bu kadar manyaklık olmaz, hangisini kime karşı kullanacaksın akıl olmadığı gibi haysiyet te yok..!!
    Patriotlar ile Ruslar'ı
    S-400'ler ile ABD'yi vururuz.
    Her ikisini de hallederiz.
    Nasıl fikir

Devleti kurtarmaya başlanmış, hayırlı olsun.

3.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    1 yılda 5 yılda gelir o günler diye bir temennide bulunmadım.
    Almanlar harap bir şekilde savaştan çıktıktan sonra yıllar içerisinde toparlandılar.
    Biz o dönemlerden çok daha iyi bir konumdayız.
    .
    Almanların iki büyük dünya savaşının ikisinden de yenik çıkmasına rağmen hızlıca toparlanmasını sağlayan şey Otto von Bismarck'ın yapmış olduğu sanayi ve eğitim devrimleridir.

Bizde maalesef Atatürk'ün ömrü yetmediği için sanayi devrimini tam anlamıyla bitiremedi.
    Eğitimde ise Köy enstitülerinin kapanması tuzu biberi oldu..

Hal böyle olunca kim gelirse gelsin uzun vadede pek beklenti içinde olmamalı...

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Almanların iki büyük dünya savaşının ikisinden de yenik çıkmasına rağmen hızlıca toparlanmasını sağlayan şey Otto von Bismarck'ın yapmış olduğu sanayi ve eğitim devrimleridir.

Bizde maalesef Atatürk'ün ömrü yetmediği için sanayi devrimini tam anlamıyla bitiremedi.
    Eğitimde ise Köy enstitülerinin kapanması tuzu biberi oldu..

Hal böyle olunca kim gelirse gelsin uzun vadede pek beklenti içinde olmamalı...
    Atatürk de zor zamanlarda gelip bu reformları yapmaya çalışmadı mı.
    Yine söylüyorum hiçbir şey için geç değil.
    Dünya çok değişti.
    Teknoloji var, her şeye erişim var.
    Ülkeler artık birbirlerine daha yakın.
    Yine çok iyi bir yönetici ve onun liyakate dayalı atayabileceği eğitimli, vasıflı kişiler ile tüm zorlukların üstesinden orta vadede gelinebilir.

Atatürk'ün konuşmasından bir alıntı:

Baylar, tekke ve zaviyelerle türbelerin kapatılması ve bütün tarikatlarla, şeyhlik, dervişlik, müritlik, çelebilik, falcılık, büyücülük, türbe bekçiliği vb. gibi birtakım sanların yasak edilmesi ve kaldırılması da Takriri Sükûn Yasası yürürlükte iken yapılmış işlerdir. Bunlarla ilgili yürütüm ve uygulamaların, toplumumuzun, boş inanlara bağlı, ilkel bir topluluk olmadığını göstermesi bakımından, ne denli gerekli olduğunu çok iyi bilirsiniz.

Birtakım şeyhlerin, dedelerin, seyitlerin, çelebilerin, babaların, emirlerin arkasından sürüklenen ve alınyazılarını ve canlarını, falcıların, büyücülerin, üfürükçülerin, muskacıların ellerine bırakan insanlardan oluşmuş bir topluluğa, uygar bir ulus gözüyle bakılabilir mi?

Ulusumuzun gerçek niteliğini, yanlış anlamda gösterebilen ve yüzyıllarca göstermiş olan bu gibi öğeler ve kurumlar, Yeni Türkiye Devletinde, Türk Cumhuriyetinde sürdürülmeli miydi? Buna önem vermemek, ilerleme ve yenileşme adına, en büyük ve düzeltilemez bir yanılgı olmaz mıydı? İşte biz, Takriri Sükûn Yasasının yürürlükte oluşundan yararlandıksa, bu tarihsel yanılgıyı işlememek için; ulusumuzun alnını, olduğu gibi açık ve temiz göstermek için; ulusumuzun bağnaz ve ortaçağ anlayışlı olmadığını tanıtlamak için yararlandık.

USDTRY'nin ... 2-4 hafta içinde 6 lirayı, sonrasında 6-9 ay içerisinde 5 lirayı görmesini öngörüyorum.

Yatırım tavsiyesi değil ... naçizane teknik bir yorumdur.

USDTRYH4.jpg
    Son düzenleme : Altaylı; 12-07-2019 saat: 18:31.

6. Patriot açıklamasını soft stratejik hamle olarak görüyorum... Biraz yumuşatma çabası... s400 olayından sonra patriot vermeyeceklerini herkes biliyor zaten..

7. Amerikan Washington Post gazetesi ile İngiliz BBC, Türkiye'nin S-400 alımını "açık bir meydan okuma" olarak gündeme taşıdı. Türkiye, aylar süren görüşmeler sonucunda Rusya ile vardığı S-400 savunma sistemi anlaşmasında son adımını attı.

8. https://twitter.com/Travis_Tritten/s...75460894187522

Travis J. Tritten

Briefing now DELAYED. #DOD #Pentagon #Turkey #Russia S-400

F35 programından atılacağı söyleniyor.

Toplantı 20.15'e ertelendi diye söylentiler var.

Sayfa 655/981 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •