Sayfa 699/981 İlkİlk ... 199599649689697698699700701709749799 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 5,585 - 5,592 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Karsit dusunce olacak tabi. Ama somut verilere dayali konusan insanlara hakaret etmeyecek, hayali senaryolar kurmayacak, veriye dayali, somut, matematiksel bir tezi varsa koyacak ortaya bakin hersey guzel olacak diyecek bende saygi duyacagim.

Ahaberden calma, kulaktan dolma, propaganda malzemesiyle gelirsen olmaz.

Benim ne teknik ne de temel usd/try analizlerimde siyasi vb kriz senaryolari yer almaz. Bunu bilemezsiniz. Ama hep derim, temel kotu, teknik kotu. Boyle bir ortamda ortaya cikacak ic/ dis politik krizler vb zaten kotu olan durumu orta- uzun vade de daha da kotu yapar. Bu sorunlarin asilmasi ise sadece cok kisa/ kisa vadede gecici olumlu etkiler yapar kur uzerinde.
    yahu piyasa bitik , git bi markete bi kg sucuk , 1 kilo kasar , 1 koli yumurta al ; 100 kagit bayilir gelirsin..
    s.boktan tavuk doner + ayran olmus 10 tl ; burda gelmis hala yalayacagiz diye ugrasiyor deyyuslar..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

2.  Alıntı Originally Posted by hunter77 Yazıyı Oku
    yerli sermayeye yatırın dediler parayı aselsanı 22 den halka arz ettiler halka ırz oldu fiyatı kaç şuan 16 lira belkide 10 lara 9 lara inicek aselsan ne yapmış peki halka arz parasını gitmiş faize yatırmış helali hoş olsun savunma sanayi şirketimiz benimde var bi kısım hissem fakat insanların kızma noktası şu sattın mı 22 den 20 nin altına düşürme hisseyi bari destek çık kazıklama insanları temettü ver adam gibi şirkete ortasın ama hiç bi karın yok hem değer kaybediyor yatırım tl bazında paran hem düşüyor hisse milliyetçilik istiyorsan önce yatırımcıyı bistte korucaksın ki millet dolara yönlenmesin biste girsin temettüyü yabancı alıyor direk açığa satış çekiyor ne elde temettü karı kalıyor ne bişey bide stopaj ödüyosun sen tl de bile durdurmuyosun insanları faizleri düşürücem diyosun benim paramı düşük faizle iş adamı kullanıp kesin dolar alıcak altın alıcak geçin artık bu lafları yatırımla milliyetçiliğin ilgisi yok.
    Halka arzdan alıp da altını görmeyen tek bir tane kağıt duymadım görmedim bugüne kadar. Sonuçta halka arz şirketin kaça satmaya gönüllü olduğunu gösterir senin şirketin olsa sen de yüksek arz edersin.

Aselsan bazı sıkıntıları var ödemeleri gecikiyor deniliyor çok değerli şirket eninde sonunda ederini bulur düştükçe aylık ek yapın unutun gitsin derim borsada sürekli takip satış ve zarar getirir bilançodan bilançoya bakın. Beğenmediğiniz 2 3 tane bilanço gelirse satış düşünürsünüz. Bilanço okumayı öğrenin mutlaka.

Eviniz olsa her hafta emlakçıya gidip fiyatı ne oldu diye soruyor musunuz? Bu da ev gibi.

Ayrıca aselsan a ben 15 lira eder hesapladım 9 lira veririm ( bence 9 lira çok aşırı ucuz yani) son bilanço ile. Dolayısıyla sirketin 21.5 liraya arz yapması çok doğru bir karar diyorum. Eninde sonunda ederi çok yukarılara gidecektir büyüyen gelişen icat eden ihracat da yapan bir şirket.

3. Neden fişek gibisiniz hemen patlıyorsunuz benim dediğim şu eğer kardeş isek ve aynı gemideysek sen beni uyaracaksın ben de seni ne var bunda... Birbirimizin iyiliğinini memleketimizin iyiliğini istemeyecekmiyiz, koynunda yılanı gördümüzde arkadaşımızın söylemetecek miyiz yada o bize söylemeyecek mi... Diyorum ki usd artabilir ama artışı size de bize de bir şey kazandırmaz başkaca çözüm yolu bulmalı

4.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Karşıt görüş için "dolarda düşüş kaçınılmaz" topiği var.
    Sayin Selka var orada. Goruslerinin bir coguna katilmasam da, kendi topiginde fikirlerini kendine has uslubuyla dile getiriyor. Yazdiklarini da okurum. Kimse de gidip ona satasmiyor. Yani topik mevcut dediginiz gibi. Oraya gidip yazabilirler. Ama bu tarz yazarlarsa Selka da rahatsiz olur. Birakin bari adam rahat rahat yazsin orada😀

5.  Alıntı Originally Posted by faze Yazıyı Oku
    Neden fişek gibisiniz hemen patlıyorsunuz benim dediğim şu eğer kardeş isek ve aynı gemideysek sen beni uyaracaksın ben de seni ne var bunda... Birbirimizin iyiliğinini memleketimizin iyiliğini istemeyecekmiyiz, koynunda yılanı gördümüzde arkadaşımızın söylemetecek miyiz yada o bize söylemeyecek mi... Diyorum ki usd artabilir ama artışı size de bize de bir şey kazandırmaz başkaca çözüm yolu bulmalı
    Adamlar da onu diyor biz uyarıyoruz kimse dinlemiyor sonra al atını s...rim timarini diyince de suçlu biz oluyoruz şimdi suçlu biz miyiz diyorlar... benim tek kuruş dolarım yok ama bu vatandaşlara da kulak vermek lazım.

Alıntı Originally Posted by faze Yazıyı Oku
    Neden fişek gibisiniz hemen patlıyorsunuz benim dediğim şu eğer kardeş isek ve aynı gemideysek sen beni uyaracaksın ben de seni ne var bunda... Birbirimizin iyiliğinini memleketimizin iyiliğini istemeyecekmiyiz, koynunda yılanı gördümüzde arkadaşımızın söylemetecek miyiz yada o bize söylemeyecek mi... Diyorum ki usd artabilir ama artışı size de bize de bir şey kazandırmaz başkaca çözüm yolu bulmalı
    ayni gemideyizcilerden bu da..
    a haberde mehmet bahceli ufuruyor , ac ac sen onu ac..

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Halka arzdan alıp da altını görmeyen tek bir tane kağıt duymadım görmedim bugüne kadar. Sonuçta halka arz şirketin kaça satmaya gönüllü olduğunu gösterir senin şirketin olsa sen de yüksek arz edersin.

Aselsan bazı sıkıntıları var ödemeleri gecikiyor deniliyor çok değerli şirket eninde sonunda ederini bulur düştükçe aylık ek yapın unutun gitsin derim borsada sürekli takip satış ve zarar getirir bilançodan bilançoya bakın. Beğenmediğiniz 2 3 tane bilanço gelirse satış düşünürsünüz. Bilanço okumayı öğrenin mutlaka.

Eviniz olsa her hafta emlakçıya gidip fiyatı ne oldu diye soruyor musunuz? Bu da ev gibi.

Ayrıca aselsan a ben 15 lira eder hesapladım 9 lira veririm ( bence 9 lira çok aşırı ucuz yani) son bilanço ile. Dolayısıyla sirketin 21.5 liraya arz yapması çok doğru bir karar diyorum. Eninde sonunda ederi çok yukarılara gidecektir büyüyen gelişen icat eden ihracat da yapan bir şirket.
    aselsan hesabiniz yanlis; aselsan borsanin en iyi kagididir, kac defa bedelsiz bolunmus ve fiyatini katlamistir..
    gezi olaylari esnasinda 5 tl civarina dusmus ; iki defa bolunup akabinde 40 tl civarina cikmistir; bos beles yazmayalim..

8. Tamam da çözüm yolunu hisse.net te yazanlar değil başta iktidar olmak üzre tüm siyasetçiler, bürokratlar,iş adamlari ve STK lar bulmalı.
    Hatta bu saydıklarım burada yazanlara ara sıra kulak vermeli.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 699/981 İlkİlk ... 199599649689697698699700701709749799 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •