Sayfa 700/981 İlkİlk ... 200600650690698699700701702710750800 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 5,593 - 5,600 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    yahu piyasa bitik , git bi markete bi kg sucuk , 1 kilo kasar , 1 koli yumurta al ; 100 kagit bayilir gelirsin..
    s.boktan tavuk doner + ayran olmus 10 tl ; burda gelmis hala yalayacagiz diye ugrasiyor deyyuslar..
    İste aksam hesabini yaptim. MB bir yilda kabaca 48 milyar dolar yemis kuru baskilamak icin. Cari acik finansmani falan degil ha. Cari acigi finanse eden net hata noksan.

2. Yunanistan haber siteleri, Türkiye’ye ait Fatih Sondaj gemisinin Doğu Akdeniz bölgesinde 170 milyar metreküplük rezerv bulduğunu iddia ediyor.

▪Haber Yunanistan gündeminde ön sıralarda.

https://mobile.twitter.com/eha_gundem/status/1150353013904723968
    alıntı

3.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    İste aksam hesabini yaptim. MB bir yilda kabaca 48 milyar dolar yemis kuru baskilamak icin. Cari acik finansmani falan degil ha. Cari acigi finanse eden net hata noksan.
    Adama sorarlar where is the money? Hatta senin olmayan para.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    Yunanistan haber siteleri, Türkiye’ye ait Fatih Sondaj gemisinin Doğu Akdeniz bölgesinde 170 milyar metreküplük rezerv bulduğunu iddia ediyor.

â–ªHaber Yunanistan gündeminde ön sıralarda.

https://mobile.twitter.com/eha_gunde...53013904723968
    alıntı
    Yaşadık valla...

Doğalgaz mı bu?

Eğer öyle ise...

Yıllık tüketimimiz 50 milyar metreküp olduğuna göre 3 yıllık ihtiyacımız...

5.  Alıntı Originally Posted by faze Yazıyı Oku
    Neden fişek gibisiniz hemen patlıyorsunuz benim dediğim şu eğer kardeş isek ve aynı gemideysek sen beni uyaracaksın ben de seni ne var bunda... Birbirimizin iyiliğinini memleketimizin iyiliğini istemeyecekmiyiz, koynunda yılanı gördümüzde arkadaşımızın söylemetecek miyiz yada o bize söylemeyecek mi... Diyorum ki usd artabilir ama artışı size de bize de bir şey kazandırmaz başkaca çözüm yolu bulmalı
    Aynı gemideyiz edebiyatını bırak. Ülkeler batmaz, insanlar batar.
    Venezuela batmadı, insanlar battı insanlar.
    Gemi yüzsün istiyorsan, can yeleği giyip tedbir alana değil, geminin dibini delene kızacaksın.
    İstanbulun göbeğinde yaşıyorum, her tarafım market dolu, ama en az 10 tane market gezdiğim halde yerli nohut yerli mercimek bulamıyorum. Hep GDO'lu kanada mercimeği var.
    yerli mercimek bulmak için dünyanın benzinini yaktım, en sonunda başka bir semtte zar zor buldum.
    Paramız çok bolmuş gibi DOLAR ödeyip gidip dünyanın öbür ucundan çöp mercimeği çöp nohutu alıyoruz.
    1980'lerde mercimek fazlamız vardı, nasıl dışarıdan mercimek ithal edecek duruma düştük?

"Tarım bitti" dediğimiz zaman kızıyorsunuz bir de.

Dolar almak (ve bu ülke sınırları içinde bekletmek) suç,
    ama dolarla mercimek ithal etmek ve dolarları geri dönmemek üzere yurtdışına göndermek) suç değil.

Evet kardeşim, aynı gemideyiz, ve sen gemiyi batıran zihniyetin tarafındasın.

(Bu arada dolarım neredeyse yok gibi bir şey. Ama eğiri oturup doğru konuşurum)
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    neyse bi eylul gelsin bakalim, o zaman sorarlar belki where is the money diye..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

7. Beyler farkında mısınız, bu tarz kişiler genelde doların roketlediği dönemlerde ortaya çıkardı, sattırmak için.

Şu an dolar dip, fakat teşkilat adamları piyasaya salmış.

Ben kıllandım açıkçası.

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Beyler farkında mısınız, bu tarz kişiler genelde doların roketlediği dönemlerde ortaya çıkardı, sattırmak için.

Şu an dolar dip, fakat teşkilat adamları piyasaya salmış.

Ben kıllandım açıkçası.
    Piyasaya çıkmalarına gerek yok kendi teşkilatlarına,yandaşlarına baskı yapsınlar,ülkedeki doların yüzde 80'i kendi yandaşlarında..

Sayfa 700/981 İlkİlk ... 200600650690698699700701702710750800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •