Sayfa 716/981 İlkİlk ... 216616666706714715716717718726766816 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 5,721 - 5,728 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Şu an diplerde olsakta en dibi görmediğimizi düşünüyorum.

Dipten çıkış için sağlıklı ve doğru adımları atıp gerekliliklerini yapmaya başlamadıkça dibe doğru sürüklenme devam edecektir.

Üretim ve dipten çıkış açısından genel bir çaba göremiyorum.

ben dahil birçok kimse dövizde bekleyip TL ye güven duymamaktadır. TL değer kaybına uğrama ihtimali demoklesin kılıcı gibi tepemizde olduğu sürece bu durum böyle devam edecek, ülke olarak zaman ve enerji kaybımız devam edecektir.

Yabancı niçin dövizi yüksetsin? Bu ülkeye verilen asıl yaptırım belkide mevcut durumdur.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Ekonomi bilgim çok ciddi olmasada şunu biliyorum;
    Faiz senin para biriminin değeridir. Paran değerliyse faizin düşüktür
    Paran değersizse faizin yüksektir
    Faiz yükseltmek bir sorunu çözmek değil, zaman kazandırmaktır. Herhangi bir sebeple paranız değer kaybediyorsa fsiz artırıp zaman kazanırsınız. Bu süreçte paranızın değerini sabitler, değerinin düşmesini engeller ve yapacağınız ekonomik düzelme projelerini hayata geçirerek paranıza tekrar değer kazandırıp faizleri düşürürsünüz.

Peki ağustostan sonra döviz 4 ten 7 ye çıktı
    Faiz 15 ten 25 e çıktı
    Bu 1 senelik süreçte paramızın değerini artırmak için birşey yaptık mı?
    Yapmadıysak eğer buna rağmen faiz indirirsek sonucu ne olur açıklarsanız sevinirim

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Kim basıyor bu doları?
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İddialı bir soru da benden olsun bari:

Fışkiyeyi kim kırdı?

5.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Ekonomi bilgim çok ciddi olmasada şunu biliyorum;
    Faiz yükseltmek bir sorunu çözmek değil, zaman kazandırmaktır. Herhangi bir sebeple paranız değer kaybediyorsa fsiz artırıp zaman kazanırsınız. Bu süreçte paranızın değerini sabitler, değerinin düşmesini engeller ve yapacağınız ekonomik düzelme projelerini hayata geçirerek paranıza tekrar değer kazandırıp faizleri düşürürsünüz.

Faiz 15 ten 25 e çıktı
    Yapmadıysak eğer buna rağmen faiz indirirsek sonucu ne olur açıklarsanız sevinirim
    TL. değer düsüklüğü üretmek istememenin, çalışmak istememenin nedenidir.

Motivasyonu kıran en büyük etkendir.

Adam çalişsada aç, çalışmasada.

Emekliyi saymıyorum, zaten onu devlette adam hesabına saymıyor.

Japon ekonomisi dünyanın en büyüklerinden ama 107 yen ancak 1 dolardır.

Paranın değeri uluslarası rekabet için bir faktördür, indirilir çıkartılır.

I. Dünya savaşı bu yüzden çıkmıştır.

Türkiyenin sorunu bölüşümde adaletsizlik, hukukta adaletsizlik ve soygundur.

6.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Kim basıyor bu doları?
    Selamlar.
    fırsat bu fırsat, hazır tatil bide yaptırım da kapıda..
    çekebildikleri kadar aşağı indirirler bugün.

7. Dth'lar bu kadar şişmişken doları kim fiyata bakmaksızın yüklü alacak da yükseltecek acaba?
    Aksine ihtiyaç oldukça ve fiyat yukarı döndükçe bozuyor şahıslar ve şirketler dövizi.

Paylaşımlarım sohbet amaçlıdır...
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Ekonomi bilgim çok ciddi olmasada şunu biliyorum;

Faiz 15 ten 25 e çıktı
    Siyasiler her zaman düşük faiz ister. Zira büyüyen ekonomi mutlu bireyler ve oy demektir. Ama ekonomik büyüme paranın çarçur edilmesi noktasına geldiyse bir dur deme zamanı gelmiştir. Zamanında ekonomide fren gaz tartışmasıda buradan ortaya çıkmıştı.

Normalde kemer sıkmamız verimsiz yatırımları durdurup mevcut tüm yatırımları gözden geçirmemiz gerekirdi. Ekonomik değer katmayacak stadlar, parklar, sanat merkezleri ve ihtiyaç duyulmayan havalimanı, tren istasyonu gibi yatırımların iptal edilmesi veya ertelenmesi gerekirdi.

Biz bunu yerine seçim kazanmayı tercih edip parayı bir güzel harcadık.

Toparlarsak yüksek faiz döneminde verimsiz işletmeler batmadığına göre faiz inince yine aynı problemlerle yüzleşeceğiz. Biz vatandaşlara miras olarak yükselen vergiler kalacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 716/981 İlkİlk ... 216616666706714715716717718726766816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •