Sayfa 720/981 İlkİlk ... 220620670710718719720721722730770820 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 5,753 - 5,760 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Karşılıklılık ilkesine göre biz ne yaptırım yapacağız. Onunla ilgili bilgi bir bilgi var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bir tane külüstür VW arabayı yakmaz magandalar umarım...

2. Ya bakmayın bu ********lerin bu tehditlerine.

Bizim heyet girerken AB Parlementosu önünde açılan PKK çadırlarını hatırlayın.

Zaten bölücü alçaklara her türlü yardımı yapıyorlar.

Bunlara verilecek tek bir cevap var; elinizden geleni ardınıza koymayın.

Yok çok sert bir yaptırım kararı aldılar diyelim, bindirirsin Suriyeli'leri Yunan sınırına yığarsın, anında geri adım atarlar.

Zaten tüm AB'nin yapacağının azamisini, üye olan Güney Kıbrıs yapıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    PPK'daki faiz kararı oy çokluğuyla mı alınıyor acaba? Yani diğer üyelerin yarıya yakını zaten yüksek oranlı bir indirim istiyordu da sırf Çetinkaya yüzünden mi alınamıyordu karar? Bir tek o karşı çıkıyorsa, zaten diğer üyelerin oylarıyla karar alınamaz mıydı? Yok eğer başka karşı çıkan üyeler vardıysa onlar niye görevden alınmadı?

Aklıma bu sorular geldi. 25 Temmuz gerçekten çok büyük bilinmezlik.
    Hala merkez bankası üyeleri bağımsız hareket edebilir gibi fikir yürütmek yersiz bence.
    Reis ne derse o oluyor o olacakta bundan sonra, reis bu kodu mu oturttur.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ya bakmayın bu ********lerin bu tehditlerine.

Bizim heyet girerken AB Parlementosu önünde açılan PKK çadırlarını hatırlayın.

Zaten bölücü alçaklara her türlü yardımı yapıyorlar.

Bunlara verilecek tek bir cevap var; elinizden geleni ardınıza koymayın.

Yok çok sert bir yaptırım kararı aldılar diyelim, bindirirsin Suriyeli'leri Yunan sınırına yığarsın, anında geri adım atarlar.

Zaten tüm AB'nin yapacağının azamisini, üye olan Güney Kıbrıs yapıyor.
    ben avrupalılarda (özellikle alman) ciddi vatanseverlik olduğunu düşünüyorum devlet yöneticilerinde.. bundan 3-4 sene once merkel ülkemize 5-6 aylık dönem içinde 3-4 defa geldi.. gelişinin tek bir amacı vardı: mültecilerin kendi ülkesine gelmesini engellemek..

ben bu uğraşa ve bunun için politika yapmaya vatanseverlik diyorum.. gerçek vatanseverlik.. zira bu dönemde nufus hareketleri ülkeleri destabilize etmekte sık kullanılıyor.. sen insaniyet yaptığını sanarsın kendi sınırlarını ardına kadar açarak ama mesela suriye nin kuzeyinin boşaltılması aslında başka bir devletin stratejisinin gereğidir ve bunu engelemeye çalışmadan olayın sadece insani boyutunu ele alırsan adamların (suriye nin kuzeyini boşaltma stratejisini uygulayanlar, abd ) ekmeğine yağ sürersin..

almanya.. merkel defalarca neticede ülkemize geldi ve mülteci anlaşmasını yaptı.. bize para vererek "siz bu insanları kendi ülkenizde tutun biz size para verelim" dedi kısaca..gerçek vatanseverlikti yaptığı.. siyasal islamcıları kandırarak ve onlara para vererek .. bizim siyasal islamcılar milli değil.. ümmetçi.. bu çok açık..

şimdi biz ikide bir avrupa ile problem yaşadığımızda "salarız üstünüze" diyoruz.:

sormak lazım.. bu kadar insanı ülke içinde tutup ülkenin geleceğini tehlikeye atmak için neden bu kadar çaba harcıyor bu siyasiler (a.k.p).. zaten bu kadar insanın ülke içine alınmaması gerekiyordu..

bu tür konuları düşündüğümüzde ben avrupalıları gerçekten vatansever buluyorum.. adamlar kendi ülkelerini yol geçen hanına çevirmiyorlar.. doğrusu da bu..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5. ABD ile bu S-400 konusunda da benzer şeyler yaşandı.

Hava savunma sistemi için, Obama döneminde Patriyotları alalım dedik, satmayız dediler.

Biz Rusya'ya yönelince blöf yapıyorlar diye yazdı bazı gazeteler.

İş gerçeğe binince, iptal edin S-400 leri, Patriyotları verelim dediler.

Şimdi yaptırım diyorlar.

Her dediğine evet desen, o hikayedeki gibi, nerde ulan şapkan senin diyecekler.

Biz bunlarla canciğer kanka iken durupdururken Muavenet Muhribimiz vurdular, bir teğmenimiz şehit düştü.

Askerimizim kafasına cuval geçirdiler.

PKK ve yandaşlarına harıl harıl ağır silah taşıyorlar.

Bunlar, tarihsel nedenlerle hınç ve nefret dolu.

Bence Rusya ile daha güçlü ittifaka girmek lazım.

Eksen kayması dedikleri Türkiye'nin kaybedilmesi, o gün geldiğinde dünyanın yörüngesi kayar, bunu artık onlar düşünecek.

İkide bir kıçıkırık Kıbrıs Rumunu karşımıza dikmek neymiş öğrenecekler.

Zaten batmış durumdayız, bu millet kurtuluş harbi öncesi daha kötü durumdaydı.

Bundan da daha kötü olmayız diye düşünüyorum.

6. Yalnız reis çok sıkıntılı bu ara çok başı arıyor çook. Çok acayip girişimler teklifler yapıyor bu yeni oluşacak parti kurulmasın diye. Yeni oluşacak parti ak partiyi karpuz gibi ikiye bölecek gibi görünüyor. Reis şu sıralar kara kara bu meseleyi düşünüyor. Eee zamanında refah partisine aynısını siz yapmıştınız devran döndü dolaştı bumerang gibi size döndü.

çuval meselesinde kamuoyunda "abd ye nota verilmesi gerekir" sesleri yükseldiğinde akp aynen şunu dedi:

"ne notası veriyorsun, müzik notası mı?"..

yani halkla dalga geçti ve olayı geçiştirdi..

şimdi abd ile problemleri kronolojik olarak sıralayanlar oluyor genellikle, bunu hatırlatmak gerekiyor sürekli..

zira.. siyasal islamcıların sizin kendi anladığınız anlamda bir millilik anlayışları yok.. onlar ümmeti düşünüyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Türkiye , Avrupa için Suriyelilere kapıyı açarsa emin olun bir o kadar Türk'te kaçar bu ülkeden. Bazıları Suriyeli taklidi yapıyordu iltica için

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 720/981 İlkİlk ... 220620670710718719720721722730770820 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •