Sayfa 721/981 İlkİlk ... 221621671711719720721722723731771821 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 5,761 - 5,768 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Sn Tınaz;

Askerimizin başına çuval geçiren, PKK ya silah veren AB değil öncelikle ABD.

Tarihsel nedenlerle hınç ve nefret dolu olması gereken ülke de, en yakın tarih sırasına göre AB ülkeleri ya da ABD değil , Rusya olmalı.

AKP nin de yardımıyla AB üyesi olan Güney Kıbrıs (sizin tabirinizle Kıbrıs Rumu ) "kıçıkırık" bir ülke bile olsa dokunulmaz bir AB üyesi...

Yazınızda katıldığım bir nokta var:

"Zaten batmış durumdayız, bu millet kurtuluş harbi öncesi daha kötü durumdaydı."

Yazınızda hiç katılmadığım husus ise şu:

"Bundan da daha kötü olmayız diye düşünüyorum."...

2.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Yalnız reis çok sıkıntılı bu ara çok başı arıyor çook. Çok acayip girişimler teklifler yapıyor bu yeni oluşacak parti kurulmasın diye. Yeni oluşacak parti ak partiyi karpuz gibi ikiye bölecek gibi görünüyor. Reis şu sıralar kara kara bu meseleyi düşünüyor. Eee zamanında refah partisine aynısını siz yapmıştınız devran döndü dolaştı bumerang gibi size döndü.
    Bir şey olmaz bak biri ne demişti bu konu ile ilgili

Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    2023 de rte nin en buyuk rakibi imamoglu icin iyi olmadi bence,akp den giden küskün oylar babacana gider,imamogluna buyuk zarari olur,iyi parti biter.

3. Temmuz ayının ilk iki haftasında resmi olmayan verilere göre 2000-2500 arası otomobil satıldığını paylaşmış bir gazeteci. Ben de yıllardır Türkiye'de üretim yapan Renault'un otomobil fiyatlarına baktım durum bu:

Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

4. Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, "Sağlıklı ve kapsayıcı bir büyüme fiyat istikrarının sürdürülebilirliğini güçlendirir" dedi.

http://www.gazetevatan.com/merkez-ba...65147-ekonomi/

500 diyoruz ver 500 bp azalışı elalem görsün büyümeyi.

https://www.karar.com/ekonomi-haberl...mesaji-1269783

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, finansal istikrara katkı sağlamak amacıyla zorunlu karşılıklar başta olmak üzere tasarruflarında bulunan araçları etkin bir şekilde kullanacaklarını açıkladı.

SORU: Sizce fiyat istikrarı ve büyüme arasında bir çelişki yok o zaman?

CEVAP: Bu iki kavram çelişmiyor, aksine birbirini destekliyor. Sağlıklı ve kapsayıcı bir büyüme fiyat istikrarının sürdürülebilirliğini güçlendirir. Fiyat istikrarı ise belirsizliği azaltıp faizleri düşürerek büyüme potansiyelini destekler. Özellikle mevcut dönemde enflasyondaki düşüş sürecinin devamlılığının, risk primimizin düşmesi ve ekonomideki toparlanmanın güç kazanması açısından büyük önem taşıdığını değerlendirmekteyim.

Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, "Sağlıklı ve kapsayıcı bir büyüme fiyat istikrarının sürdürülebilirliğini güçlendirir" dedi.

http://www.gazetevatan.com/merkez-ba...65147-ekonomi/

500 diyoruz ver 500 bp azalışı elalem görsün büyümeyi.
    bunların amacı (a.k.p partisi) kredi büyümesi.. inşaat büyümesi.. tüketim büyümesi.. en kolayı..

hatta.. faizi 0'a indirsinler.. düşürmek o kadar kolaysa (öyle iddia ediyorlar, yani "yuksek faiz yuksek enflasyonu doğurur" diyorlar).. daha sonra daha kötü geri tepmeyecekse (tepmez diyorlar)..

neden bu kadar bır bır konuşuyorlar yıllardır..durmadan ağlıyorlar "faiz lobisi şöyle faiz lobisi böyle" diye.. sıfırla faizleri geç
    Son düzenleme : discretus; 15-07-2019 saat: 14:55.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6. Onlarda varsın kaçsın.

Biz,rızkı Allah verir diye öğrendik ama burada rızkı uzun veriyor, yandaş olana.

Ekmek parası.

Nasıl adam ikinci İstanbul seçiminde Kürdistan dedi.

Dedim ya ekmek parası.

Onunda işi o.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dün bu başlıkta sanayici olduğunu ifade eden bir forumdaş, kurun 10 lira olması bizi etkilemez ama faizin yüksekliği bizi etkiler mealinde bir şey paylaşmıştı.

Herkes kendi durumuna göre bakıyor piyasa verilerine...

8. vay be , 2017'de bizim şirkete Megane 1.6 115 beygirlikten almıştım tamı tamına 66 bin TL'ye
    nerden nereye ?
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, şahsi düşüncelerim hayali çalışmalarımdır. Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim. Trade at your own risk

Sayfa 721/981 İlkİlk ... 221621671711719720721722723731771821 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •