Sayfa 731/981 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781831 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 5,841 - 5,848 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Yunanistan'da Bulgaristan'da ve daha birçok ülkede etnik Türkler var eğitim dilleri de Türkçe değil, aynı biçimde Türkiye'de de birçok etnik var eğitimdilleri de Türkçe..
    Şimdi sizin bu konuya bir çözümünüz var herhalde duyalım, nedir?
    Hep kaçamak cevaplar veriyorsunuz. Biz anayasa ile belirlenen etnik aidiyetten bahsediyorduk, ne zaman eğitime geçtik bilmiyorum.

Yunanistan ve Bulgaristan anayasalarına herkes "bulgardır, yunandır" yazsa siz bizimkilere Türk demekten vazgeçer miydiniz? Sorunun orjinali buydu çünkü? Ben güler geçerdim ama sizin mantığınız sizi oralarda Türk kalmadığı sonucuna götürür.

Etnik aidiyet bir sosyolojik olgudur, yasa ya da KHK ile belirlenmez. Kendinizi daha fazla zorlamayın lütfen..
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2. pentagon un muhattap olduğu konu olsa zaten birinci körfez harekatında 1991 de general sarı kafalı merhum schwarzkopf u konuşturtmazlardı
    angut ne diyo du, saddam a 19 km e yaklaştım 7 km yaklaştım canlı alacağum oni piliç gibi vs
    nooldu, dur dedi biri ordan kırnızı telefondan, abd ye dönüşünde apar topar emekli ettiler
    yani yaklaşman demek, onu alma selahiyetinin sana verilmesi demek değil, sen düğmeye basılan kadarını yerine getirmekle yükümlü ve hükümlüsün ötesi değil, ötesi cildi bozuyo
    bu tür saçmalıklara karşı idmanlılar yani pentagonlu kardeşler
    pentagon un çok umrunda, malatya erhaç ta radarı kurmuş, ayakları masaya uzatmış dünyayı gözlüyo
    onu sök onu sök hadi. senin s400 ün yunan + israil in (bunu ikinci kez yazıyom bak) olası bi çılgınlık yapmasına karşı yoksa kalkıp kim sana füze atar. nitekim para azalınca herkes çılgınlık yapabilme kapasitesine sahip olur o yüzden ben o füzeye olumlu bakıyom artı biraz makul de bi tipim
    en haz etmediğim tipler, adam beline silahı takar Allah kullanma nasip etmesin filan der, alıp taşıma o zaman :-))) ne ajitasyon imitasyon yapıyon varsa kullanma için var yoksa zaten yok ağlamaya değmez, her neyse bakalım bu üstü kapalı yaptırımlara hattızatında bunlar bana hiç mi hiç makul gelmedi, sanki dostlar alış veriş te görsün tarz ı bi cezalandırma bu.. zaten cezalandırıp ne edecen, belki de hiç olmayan bi gaz var orda, cezalandırsan ne yani. al gazı çıkar parasını da afiyetle ye. var(sa)..

3.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Dostum fake olabilir dolanan haberler,

https://twitter.com/Travis_Tritten/s...42414489317376

Travis pentagon açıklaması olacak gibi durmuyor demiş.
    doğrudur kardeşim, bekleyelim

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Hep kaçamak cevaplar veriyorsunuz. Biz anayasa ile belirlenen etnik aidiyetten bahsediyorduk, ne zaman eğitime geçtik bilmiyorum.
    Senin ısrarla anlamak istemediğin şu,
    Etnik kökenim şudur veya budur diyen Türk yurttaşlara birşey demiyoruz hatta üst soyağacında bir çok etnik olan Türk yurttaşlar da var Bulgar ve Yunan yurttaşı Türklere de Türk diyoruz.
    Bunlar başka şeydir ve Türk ulusu içindeki herhangi bir etniğin eğitimdili gibi ulus hakları istemesi başka şeydir buna asla izin verilemez...Sorunun karşılığını aldın soruma karşılık ver..

5. Bunlar böyle giderse 16 temmuzuda kutlayip resmi tatil ilan edecekler. AB si abd si hepsi 15 temmuz kutlamaları bitsin diye bekliyor

6.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Senin ısrarla anlamak istemediğin şu,
    Etnik kökenim şudur veya budur diyen Türk yurttaşlara birşey demiyoruz hatta üst soyağacında bir çok etnik olan Türk yurttaşlar da var Bulgar ve Yunan yurttaşı Türklere de Türk diyoruz.
    Bunlar başka şeydir ve Türk ulusu içindeki herhangi bir etniğin eğitimdili gibi ulus hakları istemesi başka şeydir buna asla izin verilemez...Sorunun karşılığını aldın soruma karşılık ver..
    Cevap yine yetersiz. İki tür tanım geliştirdiniz.

1 - Türkiye için olan : "Etnik kökeni şu ya da bu olan Türk Yurttaş"
    2 - Bulgaristan için : " Bulgar Yurttaşı Türklere de Türk"

Bu bana çifte standart gibi geldi. Bulgaristan Türküne Bulgar demiyor Bulgar Vatandaşı diyorsunuz Ama Türkiye'ye gelince vatandaşlık bağı ile bağlı herkes Türk oluyor. (aslında yasadaki tanımda Türk yurttaş değil Türk deniyor. Karşılaştırmada zorlanınca Türk'ün arkasına Yurttaş kelimesini siz eklemişsiniz.)

Biraz daha yaratıcı cevaplar bekliyorum. Cevap verdiğiniz mesajlarımın hiçbirinde "eğitim dili"nden ya da ulus haklarından bahsetmedim. Çok ilgileniyorsanız o konuyu da başkaları ile tartışın.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

7.  Alıntı Originally Posted by breakeven Yazıyı Oku
    2 not indirimi 2 batı bloğundan yaptırım merkezin bağımsızlığının resmi olarakta bitmesi vs dolrda sakin seyir devam bir tuhaflık var ama dur bakayım
    Bu garip durumu gerçekten çözen var mı ya ?

Yoksa yabancılar TL piyasasını tümüyle bıraktılar mı?

Eskiden olsa bu olumsuz haberlere anında olumsuz tepki verirdi ... Şimdi tepki vermemesi garip ama iyi olduğunu da düşünmüyorum
    Ne yazarsam yazayım, kişisel fikirlerimdir ve kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by paşa konağı Yazıyı Oku
    Bu garip durumu gerçekten çözen var mı ya ?

Yoksa yabancılar TL piyasasını tümüyle bıraktılar mı?

Eskiden olsa bu olumsuz haberlere anında olumsuz tepki verirdi ... Şimdi tepki vermemesi garip ama iyi olduğunu da düşünmüyorum
    Pek doğru değil bu düşünce.
    Yabancılar TL piyasasını bırakmaz.
    Tersten gidelim
    Yabancılar Peso ve Bolivar piyasasına sımsıkı bağlandı da mı bu iki kur uçtu gitti ?

Sayfa 731/981 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •