Sayfa 758/981 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,057 - 6,064 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Abiler ben ciddi bir icat yaptım.

Mineral değerleri düşük, su tutma kapasitesi düşük bir arazinin mineral değerlerini yükseltip,su tutma kapasitesini arttırabiliyorum.

Dahası araziyi uygun olmayan ürüne uygun hale de getirebilirim. Şuan iklim değişiklikleri yaşanıyor, önümüzdeki şüreçte ekilen pek çok ürün, ekilemeyebilir.

Nasıl bir hukuki prosedür izlemem gerekir ki, bu işin kaymağını ben yiyem. İcadı yapmak çok kolay, kaymağı yimek zor abi.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Abiler ben ciddi bir icat yaptım.

Mineral değerleri düşük, su tutma kapasitesi düşük bir arazinin mineral değerlerini yükseltip,su tutma kapasitesini arttırabiliyorum.

Dahası araziyi uygun olmayan ürüne uygun hale de getirebilirim. Şuan iklim değişiklikleri yaşanıyor, önümüzdeki şüreçte ekilen pek çok ürün, ekilemeyebilir.

Nasıl bir hukuki prosedür izlemem gerekir ki, bu işin kaymağını ben yiyem. İcadı yapmak çok kolay, kaymağı yimek zor abi.
    sayın aywa abi sen değerli faydalı ince düşünen kıymetli bi abimiz / kardaşımızsın
    burda o iş feyda tutar mı bilmem, çunki arsalar hep ufak ufak
    mevzuat ı aşsan, bu defa arazi sahabını ikna var
    adam deycekki bayran deyil seyran deyil bu hacı abi bize neye eyilik etmeğe geldi? muhtemel kapılar yüzüne kapancak
    dünyada değişen iklimle bir, buyuk arazilerin olduğu 2 yer var, kanada sibirya, şansını urlarda dene. ama yol yordam nasıl bilmiyoırum
    hem gılobalde insanlığa eylediğin faide deha büyük olucahtır.
    saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    viop'ta usd/try long açmak yani dolar almak için TL borçlanmak, TL faizine katlanmak anlamına geliyor, aylık %2 civarı fonlama maliyetiyle mart 5.30 spot maliyetler bile bugün itibariyle 5.75 dolayında. Yıl sonu itibariyle başabaş noktası yaklaşık 6.35

pentagon bir kaç gündür toplantı ilan edip, sonra iptal ediyor (yakışıyor mu koca pentagon'a ?).. genelkurmay münbiç kartını gösterince, bi türlü açıklama yapamaz hale geldiler

açıklayacağı fatsa yaptırımları bi halta yaramayacak- açık ve net.. sırf karizma düzeltmek için fatsa açıklasa, türkiye münbiç'e dalacak, oradaki ypg varlığını yok edecek.. onca yatırım, 5000 tır dolusu silah bağladıkları ypg'nin suriye haritasında bi oyuncu olma ihtimali kalmayacak..

genelkurmay hangi cesaretle bu kartı açabilir ? koca amerikan savaş makinasına mı kafa tutabilecek türk ordusu ? tabii ki hayır.. ama konjonktür !! trump seçime giderken riskli bi savaş macerasına cesaret edemez, bu riski alamayacağı açık.. mesela, o kadar üstüne gittikleri iran, kalktı 250 milyon dolarlık abd iha'sını indirdi- nerede bunun cevabı ? saldırı riskini alamadı.. TR'ye karşı hiç alamaz..
    zamanında .6filoya secde etmiş ismail kahramanların partisine göre baya cesursunuz gazanız bol olsun gazmen.

Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    FED hariç dediğimi söylemişsiniz.
    İyi geceler, iyi forumlar.
    mb istifasini arastirdim, ihtiyac akcesini vermemis bundan dolayi cereyan etmis olay diye bilgi vereyim..
    faiz konusunda kararim ayni, indiremez faizleri ;el altindan indirir ancak..
    ilk fikrimde israrci olacagim bu sefer..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

5.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    mb istifasini arastirdim, ihtiyac akcesini vermemis bundan dolayi cereyan etmis olay diye bilgi vereyim..
    faiz konusunda kararim ayni, indiremez faizleri ;el altindan indirir ancak..
    ilk fikrimde israrci olacagim bu sefer..
    Bence cb yine algı yapıyor, yüksek oranda inecek falan, maksimum ineceği 150 puandır, o da çok yüksek bir oran beklentim 0-150 arsı bakarsınız sabit de bırakabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    viop'ta usd/try long açmak yani dolar almak için TL borçlanmak, TL faizine katlanmak anlamına geliyor, aylık %2 civarı fonlama maliyetiyle mart 5.30 spot maliyetler bile bugün itibariyle 5.75 dolayında. Yıl sonu itibariyle başabaş noktası yaklaşık 6.35

pentagon bir kaç gündür toplantı ilan edip, sonra iptal ediyor (yakışıyor mu koca pentagon'a ?).. genelkurmay münbiç kartını gösterince, bi türlü açıklama yapamaz hale geldiler

açıklayacağı fatsa yaptırımları bi halta yaramayacak- açık ve net.. sırf karizma düzeltmek için fatsa açıklasa, türkiye münbiç'e dalacak, oradaki ypg varlığını yok edecek.. onca yatırım, 5000 tır dolusu silah bağladıkları ypg'nin suriye haritasında bi oyuncu olma ihtimali kalmayacak..

genelkurmay hangi cesaretle bu kartı açabilir ? koca amerikan savaş makinasına mı kafa tutabilecek türk ordusu ? tabii ki hayır.. ama konjonktür !! trump seçime giderken riskli bi savaş macerasına cesaret edemez, bu riski alamayacağı açık.. mesela, o kadar üstüne gittikleri iran, kalktı 250 milyon dolarlık abd iha'sını indirdi- nerede bunun cevabı ? saldırı riskini alamadı.. TR'ye karşı hiç alamaz..
    Mantikli yorum.

7. Gene heyven gibi troll doldu buralar ralli yakındır beyler. Ne zaman bunlar doluşuyor orada dip yada ralli geliyor maşallah bugün gani gani zibil trolümüz var.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

8.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    sayın aywa abi sen değerli faydalı ince düşünen kıymetli bi abimiz / kardaşımızsın
    burda o iş feyda tutar mı bilmem, çunki arsalar hep ufak ufak
    mevzuat ı aşsan, bu defa arazi sahabını ikna var
    adam deycekki bayran deyil seyran deyil bu hacı abi bize neye eyilik etmeğe geldi? muhtemel kapılar yüzüne kapancak
    dünyada değişen iklimle bir, buyuk arazilerin olduğu 2 yer var, kanada sibirya, şansını urlarda dene. ama yol yordam nasıl bilmiyoırum
    hem gılobalde insanlığa eylediğin faide deha büyük olucahtır.
    saygılar
    Kanada ve Sibirya işlenmemiş topraklar olduğundan ve bu toprakların su tutma kapasitesi de yüksek olduğundan urlarda olmaz.
    Arazilerin ufak olmasının bana faydası var abi. Müşteri sayısı artar. Verimi arttırıyon, sulama ihtiyacını azaltıyon...Türkiyede sulanamayan, sulanamadığı için boş duran tonla arazi var.

Abi ben daha ne yapem, bilmiyon ki????
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Sayfa 758/981 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •