Sayfa 796/981 İlkİlk ... 296696746786794795796797798806846896 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,361 - 6,368 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na bddk'dan gelen -şimdiye kadar gizlenen - ve açığa çıkan rakamlar:

106 milyar TL batmış,takipteki krediler

285 milyar TL temerrüde düşmüş son ödeme tarihini 30 günden fazla geçirmiş batma aşamasında krediler

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/4...dirma-41272504

118 milyar TL ,son ödeme tarihinde ödenemeyen ve Kasım 2018'den önce yapılandırılan krediler

https://www.artigercek.com/haberler/...18-milyar-lira

TOPLAM:509 milyar TL batmış ve batmaya aday kredi toplamı

Tüm bankacılık sektörünün özsermayesi 439.1 milyar TL'yi aşmış durumda

Bilançolarda ayrılan karşılıklar ise sadece:79.130 milyar TL

Bunların hepsi resmi rakamlar.Bilançolar ise bir illizyon.Olumlu yansıyacak bir bilanço mu var,bankacılık teammüllerine uygun bilanço hazırlansa...gerisini hiç yazmayayım...
    Ülke de mantık arayanı kovalarlar. Askeriye misali.
    Learn to sit back and observe, Not everything needs a reaction.

Bu hafta vakitsizlikten borsaya hic bakamadik. Ne guzel almislar allahsizlar.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. dostlar, nacizane bir video yayınladım sözlü olarak şu şekildedir.

Faiz olgusu, Faiz nedir? Kağıt para sisteminde ki; faiz, varlık koruma, Enflasyona karşı koyma aracıdır!
    Kağıt Para Siteminde ki; Faiz, Hükumetin Yarattığı Enflasyonu korumak için Varlığı Enflasyondan koruma aracıdır. eğer ki; paramız Altına dayalı (2019'da itibar değer sistemi) olsaydı. enflasyondan etkilenmeyen para sisteminde alınan vade değeri FAİZ' dir.
    Kağıt Para sisteminde ki; Enflasyon %20 ise, 100.000TL si olan Varlık Sahibinin satın alma gücü her ay nominal olarak aynı kalmasına rağmen piyasa değeri olarak 1.666TL değer kaybeder!
    Varlık korumak adına mevduat faizlerinin de enflasyonla aynı olması durumunda insanlar DOLAR yada ALTIN' a yönelmez mevduat faizlerinden gelecek %20 Faiz ile 100.000TL nominal servetine aylık enflasyon tutarı olan 1.666TL üzerine eklenerek piyasa değeri korunmuş olacaktır. ancak! para sisteminin ALTIN yada Altına dayalı 1970 öncesi sistemde enflasyon olmadığı zamanda alınan vade değeri FAİZ'dir.
    Bu nedenledir ki; FAİZ=ENFLASYON 'dur bir elle aldığını diğer elinle vermelisin..

örnek vermek gerekirse;

2016 yılı 2019 yılı
    1.000.000TL = 1.000.000TL nominal olarak 1.000.000TL = 1.000.000TL nominal değer "sayısal olarak"
    1.000.000TL = 1.000.000TL piyasa değeri 1.000.000TL = 400.000TL piyasa değeri rakamsal olarak aynı gözüksede

satın almadaki değer kaybı piyasa mevduat faizi ile kompanse edilemez ise mevduattan çıkış ve tl varlıklarının usd ye dönülmesi kaçınılmazdır. usd nin bu denli sabit kalmasını tek bir şeye BAĞLIYORUM. algoritmal olarak usd alışlarını başka bir ülkede gerçekleştirilmesi ve piyasadan talep edilmemesidir.

ticari olarak paranın pdf fatura ile maltaya yollanması ve orda arbitre edilerek USD ye tekrar ticari olarak ülkeye ihracatmış gibi sokulması... anlayan anladı umarım geceleri yatamıyorum..
    Son düzenleme : atakan_bb; 18-07-2019 saat: 17:46.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    bence de farklı şahıslar...
    Aynı mı farklı mı şahıslar bilemem...

Ama egosu dağ kadar gelişmiş ve de sanaldan beslenen birinin o forumu bırakacağına (görünür olarak ya da görünmez olarak) bırakacağına asla ihtimal vermem...

Yazmamak ise çok zordur.

İkinci lakap (nick) da bu nedenle göze alınır...

Alıntı Originally Posted by atakan_bb Yazıyı Oku
    dostlar, nacizane bir video yayınladım sözlü olarak şu şekildedir.

Faiz olgusu, Faiz nedir? Kağıt para sisteminde ki; faiz, varlık koruma, Enflasyona karşı koyma aracıdır!
    Kağıt Para Siteminde ki; Faiz, Hükumetin Yarattığı Enflasyonu korumak için Varlığı Enflasyondan koruma aracıdır. eğer ki; paramız Altına dayalı (2019'da itibar değer sistemi) olsaydı. enflasyondan etkilenmeyen para sisteminde alınan vade değeri FAİZ' dir.
    Kağıt Para sisteminde ki; Enflasyon %20 ise, 100.000TL si olan Varlık Sahibinin satın alma gücü her ay nominal olarak aynı kalmasına rağmen piyasa değeri olarak 1.666TL değer kaybeder!
    Varlık korumak adına mevduat faizlerinin de enflasyonla aynı olması durumunda insanlar DOLAR yada ALTIN' a yönelmez mevduat faizlerinden gelecek %20 Faiz ile 100.000TL nominal servetine aylık enflasyon tutarı olan 1.666TL üzerine eklenerek piyasa değeri korunmuş olacaktır. ancak! para sisteminin ALTIN yada Altına dayalı 1970 öncesi sistemde enflasyon olmadığı zamanda alınan vade değeri FAİZ'dir.
    Bu nedenledir ki; FAİZ=ENFLASYON 'dur bir elle aldığını diğer elinle vermelisin..

örnek vermek gerekirse;

2016 yılı 2019 yılı
    1.000.000TL = 1.000.000TL nominal olarak 1.000.000TL = 1.000.000TL nominal değer "sayısal olarak"
    1.000.000TL = 1.000.000TL piyasa değeri 1.000.000TL = 400.000TL piyasa değeri rakamsal olarak aynı gözüksede

satın almadaki değer kaybı piyasa mevduat faizi ile kompanse edilemez ise mevduattan çıkış ve tl varlıklarının usd ye dönülmesi kaçınılmazdır. usd nin bu denli sabit kalmasını tek bir şeye BAĞLIYORUM. algoritmal olarak usd alışlarını başka bir ülkede gerçekleştirilmesi ve piyasadan talep edilmemesidir.
    Abi ben bunu yillardir muhafazakar insanlara anlatmaya calisiyorum ama bir turlu basarili olamadim. Sen basarili olursan tebrik ederim

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu kadar bozuk veriyi (tahsili gecikmiş ya da şüpheli hale gelmiş krediler, batık krediler) bilançosunda bulunduran, kredi verecek güvenilecek bir kapı bulamayan bankaların önderliğinde borsanın yükselişini anlamlı bulmayanların sayısı çok fazladır.

Günlük al-sat dışında elinde uzun vadeli hisse bulundurup da rahat uyuyan da yoktur.

4.000 dolardan bitcoin alanlara, 4,20 Tl den İSC alanlara bir sözüm yok.

7. Bende EREGL-TUPRS var ve eski maliyetli ve çok uzun vadeciyim/temettücüyüm...En son elime geçen para ile 115.xx lerden TUPRS aldım Temmuz başında...Elime para geçtikçe de alıyorum bu 2 hisseyi hangisi kafama göre geride kaldıysa...

Çok rahat uyuyorum geceleri vallaaa...

8. her zaman bak linkini atıyorum. saygıdeğer alanichev.
    aslında o faiz o faiz değil. yani affedin biz namuslu kıza ****** diyormuşuz 1970 den buna farkında değiliz.
    faizin faiz olması için paramızın enflasyondan etkilenmemesi gerekmektedir. mevduat faizi aslından faiz değil. enflasyonu kopanse eden bir varlık koruma aracıdır. kar diye yediklerini sana aslında kendi servetlerini yediğinden haberleri yok! aslında bu yazıyı okuyan faiz geliri elde eden arkadaş sana hanniball gibi kendi beyninden yediriyorlar farkında değilsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=whb3cIXxJfc&t=13s

Sayfa 796/981 İlkİlk ... 296696746786794795796797798806846896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •