Special Days Image
Sayfa 797/981 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,369 - 6,376 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Reuters: Türkiye'de batık krediler büyürken yapılandırma çalışmaları donmuş durumda.

Türkiye'de batık kredileri yapılandırma girişimleri konusundaki belirsizliklerin geçen yıl döviz kriziyle tetiklenen durgunluğu daha da uzatmasından endişe ediliyor.

Reuters'in bankacılar, şirket yöneticileri ve danışmanlarla yaptığı görüşmelere dayandırarak verdiği haberinde üç ay önce açıklanan finansal destek programında çok az ilerleme kaydedildiği vurgulandı.

2. iş adamıyım. 8 9 sıfırlı..
    para arzı daralırken ülkemde hisse senedi ne denli kazanç sağlar görecelidir.
    varlık, enflasyondan etkilendiği faizlerin = enflasyonu karşılayamadığı durumların sonuçları yıkıcı olabilir.
    sermaye piyasası ve bankacılık sisteminde aklı olan 2016 da zaten çıktı gitti.
    varlığının %10'luk bir kısmı dost bankacı ricası ile girişler olur.
    oda p/d oranını belirleyen lokomotif hisseler dışında ( tası tarağı satsalar defter değerini çıkaracak hisseler evladiyelik) hisse senedi almam zor özellikle senetlerin takasbankta olduğu zilliyet hakkını elime alamadığım durumlarda senet takasta kasada..
    bitcoin gibi. satışına her daim müdahil olacak güçler oldukça alınması zor. elime alamadığım fiziki karşılığının olmadığı durumlarda herdaim el koyulabilir. sıkıntılıdır. eskiden hisse senetleri elde oluyordu. benim kendi şirketimin senetleri elimde nama yazılı tutuyorsam ki nominal değeri 5.000.000TL ama arsa arazi araç şirket p/d böldüğüm zaman 1 hissenin 23 tl olduğu gördüm sebeb birikmiş karlar sermayeye alınmaması elden stopaj çıkar diye karın içeride tutulması arsa ve araçların değer kazanımı altın ve dövizin yükselişi otobüs var mercedes tourismo mizan değeri 300bin şimdi değerlesen 750bin. demem o ki borsaya açılmak ancak değerli mala ortak bulup ileride yaşanacak parasal daralmada zararı yükleyecek ortak bulmadır. yoksa senet sepet toto dan ibaret.
    senet alalım desen yüklü nam olsun diye KAP a bildirmeler...
    5.000.000 aldın senden sonra giren aracı kurum elemanları köpek balığı etrafındaki küçük balıklar gibi almaları.
    3bin 100bine zaten lafım yok aldığı sattığı zaten kimse anlamaz her daimler tahtada müşteri bulursun.
    ben senet sattığımda satışım bazen 3 gün sürüyordu. tahta solda alıcı 10.000 tak yollayın 100.000 alıcı geldi 4.20tl ver oğlum gitsin. atakan bey geldi tekrar yedire yedire... ürkütmüyordum sadece argüman değiştirmek istiyordum. ama insanları birden satıp çıkabiliyordu. bu gözler neler gördü ama matriks veri terminali her halükarda kullanıcıyım. holding olarak. ama abd 10 yıllıkları ile ons takibi .. gerisi risk. ilk çıkan ile ilk giren kazanır dostlar.

3 yıldır izliyorum forumu yazmak bugune kısmet oldu. admin'e sevgiler email hatasından kilitliydi yeni farkettim açıldığını. teşekkür ederim. yazma sebebim vatandaşıma üzülmem içimi döktüm kusur varsa af ola. seviyorum sizi güzel ülkemin güzel insanları.
    Son düzenleme : atakan_bb; 18-07-2019 saat: 17:43. Sebep: imla hatası

3. Açıklanan verilerin (enflasyon verisi, cari açık, işsizlik, takipteki kredi oranları ve miktarları vb.) gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız, hiç mi aklınıza geçmişte Yunanistanın yaşadıkları(yaşattıkları! ) gelmiyor? Yoksa olası bir bank runda, bankaya önce ben koşar sıraya ilk ben girerim diye mi düşünüyorsunuz? Yada yine bunlara ek olarak şunu da sormak istiyorum : Aylık %3 dolar faizi mi sizi tatmin ediyor, yada hesap cüzdanına bakıp sıfırları saymak mı sizi rahatlatıyor. Eski bir söz vardır hani, elini pantolonun cebine attığınızda, eğer şeyiniz avcunuza geliyorsa, bilin ki fakirsiniz. Tabi bu arada bir başkası! sizin şeyinizle sizden habersiz diğer cebinizde oynuyor olabilir! Lütfen kimse üstüne üstüne alınmasın bu yazdıklarımdan. Merakımdan sormak istedim sadece.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Rosteh'in Üst Yöneticisi (CEO) Sergey Çemezov,
    Rusya'nın Türkiye'ye SU-35 savaş uçağı satmaya hazır olduğunu bildirdi.
    buna karşılık olarak Rusya'ya SU-Böreği göndermemiz şart oldu, bizde adettir komşuya boş uçak gitmez

turkiyeye_s_400leri_gonderen_putine_kol_boregi_1563015963_4836.jpg
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, şahsi düşüncelerim hayali çalışmalarımdır. Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim. Trade at your own risk

5.  Alıntı Originally Posted by atakan_bb Yazıyı Oku
    ..mevduat faizi aslından faiz değil. enflasyonu kopanse eden bir varlık koruma aracıdır. kar diye yediklerini sana aslında kendi servetlerini yediğinden haberleri yok! aslında bu yazıyı okuyan faiz geliri elde eden arkadaş sana hanniball gibi kendi beyninden yediriyorlar farkında değilsiniz...
    Dindar yurttaş %20 enflasyon %5 büyüme ortamında anaparasını 1,20X1,05=1,26 ile çarparak faiz istemeli kendini de tefeci günahkar sanmamalı..

6. saygıdeğer, ragwaer... inanın türkiye cennet. yurdşında hali hazırda banka ( birden fazla) şirket hesabımız var. nefes aldırmıyorlar.
    türkiye'de tek yanlış paranın yeterince sıkılmaması.
    örnek italya'da 1.000.000 eurom var günde banka 3.000 euro çekebilirsin diyor. eleman çıkarman için hakikaten ölmen gerekiyor. okadar zor ki; öyle bir terim kullandım. bunu cümle olarak italyanlara söyledim. adamlar ölmüş ağlayanı yok.. ama, hakkını vermek lazım hükümetçe soyulmuyorlar daha geçen napolideydim. meyve fiyatları 1 euro 1.6 eur herşeyin bir bedeli var enflasyonunda...
    tabikide ülkedeki enflasyon rakamları gerçek değil. sürekli kafa kuma sokuluyor ben vatandaşı kandıran herkese karşıyım.
    çin'e giren para 3 yıl dışarı çıkamıyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by deepblue35 Yazıyı Oku
    Reuters: Türkiye'de batık krediler büyürken yapılandırma çalışmaları donmuş durumda.

Türkiye'de batık kredileri yapılandırma girişimleri konusundaki belirsizliklerin geçen yıl döviz kriziyle tetiklenen durgunluğu daha da uzatmasından endişe ediliyor.

Reuters'in bankacılar, şirket yöneticileri ve danışmanlarla yaptığı görüşmelere dayandırarak verdiği haberinde üç ay önce açıklanan finansal destek programında çok az ilerleme kaydedildiği vurgulandı.
    Banka zaten olabilecek en yüksek oranda güvence alarak krediyi veriyor.

Kredi, teminat vs limitleri dolunca SOS başlıyor ve de tahsilat gecikiyor.

Krediyi alan, eğer iyi niyetli birisi (işadamı vs) ise yeniden yapılandırmayı neyle yapacak.

Bugüne kadar verdikleri yapılandırma kredilerinde dönüş ve başarı nedir acaba?

Kaç kişi siyasi baskılarla bankalara verdirilen yapılandırma kredilerini geri ödedi? Kaç kişi kredileri de batırdı?

Kapitalizmde batan batar.

Nedeni ya başarısız girişimdir, ya arz fazlası, ya da kötü yönetimdir...

Aynen doğada olduğu gibi "selection naturelle"e kapitalizmde de izin vermek gerekir.

herkes kelaynak kuşu falan değil...

8.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bu kadar bozuk veriyi (tahsili gecikmiş ya da şüpheli hale gelmiş krediler, batık krediler) bilançosunda bulunduran, kredi verecek güvenilecek bir kapı bulamayan bankaların önderliğinde borsanın yükselişini anlamlı bulmayanların sayısı çok fazladır.
    2001 krizi öncesinde banka endeksi 3 ayda TL bazlı 3 katına çıkmış(ekim1999-ocak2000) 5 ay boyunca (2000ocak-2000mayıs sonu) bu zirve civarında zigzaglar yaparak malı millete yedirmişlerdi.

Sonra euro bazlı bakarsak zirveden 8'de birine düşmüştü. Yirmi küsur banka iflas etmişti.

Şimdi hareketler eskisi gibi sert olmasa da yumuşatılmış benzer hareketler olması muhtemel. Sonuçta borsanın %65,5'i yabancıda. İstediği gibi top oynar yükselir boşaltır alttan alır kar eder.

Dolar bazlı 2001 krizi dibi xbank=6900,

bu dipten itibaren ABD enflasyonu %42.

Günümüz değeri 9800 eder. USD cinsinden şu anki xbank=26.000 Elimde euro enflasyonu hesaplayıcısı olmadığından usd bazlı hesap ettim.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 797/981 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •