Sayfa 826/981 İlkİlk ... 326726776816824825826827828836876926 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,601 - 6,608 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

yurt disi harci gir cik 50 tl galiba; bu da yakinda 500 tl olursa sasirmayin ihtiyarlar/gencler..
    1500 tl yi verecek olan (telefon harci) yurt disi vatandaslarimizi reisimize yuzde 78 destek ile ne kadar buyuk bir is yaptiklarini anlamislardir diyip tebrik ediyorum..
    gidip vestel hissesi mi alsak ne yapsak bilemedim.. sahibinden dolayi hisseye gicik olma olayi var bende bi sevemedim gittim zorlunun kagitlarini..
    ytd
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Beyler bu trump işi çeviri hatası ayağına bizim milleti yeme işimiydi yoksa harbiden adam yaptırım düşünmüyorum demiş mi ?

Feci bir bilgi kirliliği var gene bu penguen medyası yüzünden.
    milleti yediler..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by atakan_bb Yazıyı Oku
    tahmin yürümek gerekirse piyasa dinamiklerine hükumet kulak verecektir.

ilk oturulacak rakam 6,52

sonrasında 8tl sabitlenmesi, ucuz iş gücü ve ucuz hammadde ve yarı mamül ülkeyi uçurur. volkswagen boşuna gelmiyor ülkeye...

demem o dur ki; dış borç 3 seneye yaygın rahatça ödenir başka yoluda yoktur 70 yıldır bu düzen böyledir.

abd ninde başka yolu yoktur. illaki devalüe edecektir. usd'yi
    Alman firmaları artık fabrıkalarını kapatıp elektirikli araçlar üretecek. O fabrikanın gelmesi bizi cag dısı bırakır. Elektrikle çalısan araba fabrika getirsinler....Bu arada fabrıkanın gelecegıne dair kesin bir şey yok

4. Bakınca böyle görüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Türkiye rakamları şaibeli.

Ne enflasyon oranı doğru ne işsizlik.

Ben inanmıyorum.

Enflasyon oranına da A-101 deki fiyatlardan bakıyorum.

300 gr.B.Peynir, 7.25 di şimdi 9.75.

Bakın bakalım % 15.72 gibi duruyormu.

Alıntı Originally Posted by ragwaer Yazıyı Oku
    Yaklaşık 10 gündür tatildeyim. Bu süre zarfında Fethiye, kalkandaydım ve halen de kaşta sürdürüyorum tatilimi. Normalde İzmirde oturuyorum. Sürekli ekonomik krizden bahsediyoruz, etrafımdaki insanlar krizin etkilerini anlatıyor, birçok sektörle içli dışlı ekonomik anlamda görüşüyorum ama bu tatilde şunu çok iyi gördüm ki, ekonomik kriz terimi kesinlikle göreceli bir kavram. İnsanların gündelik yaşamlarında, kriz nedeniyle harcamalarında zerre kadar düşüş yok. İzmirde de çok gezerim. Çoğu hafta sonumu çeşmede geçiriyorum. Hadi çeşmeyi kenara koyuyorum tatil beldelerinin içinde. Ama çoğunluğu Türk yada gurbetçi olmak üzere, insanlar tüketim alışkanlıklarından hiçbir şey olmamış gibi yaşamlarını sürdürmekte. Kriz mi, hangi kriz diyen oluyor. İşleri azalan elbette var. Ama doların son bir yılda %17 arttığı, sözde enflasyonun %15 olduğu ülkemde, her şeyin fiyatının iki katına çıktığı (içtiğiniz sudan, biradan, bindiğiniz taksiye, yediğiniz yemekten, aldığınız koltuk Takımına kadar akla gelebilecek herşey) ülkemde değişmeyen tek şey insanımızın tüketimi. Hadi gurbetçisinin eurosu var diyorum da, yerli turistin de enim olun gurbetçiden hiç eksik kalır yanı yok. Nerede bu kriz diyorum kendi kendime. Gerçekten bu soruyu sorar oldum bu tatilde. İnsanlar araba alamıyorum olabilir, konut sektöründe çok büyük daralma olabilir, ama yurdum insanı keyfine çok düşkün. Melese tatilse, harcamasından hiç kızmıyor, tatile para sonuna kadar var. Tıpkı asgari ücretli milyonların kullandığı iPhone örneği gibi. Kriz kriz diye acaba kendi kendimi mi kandırıyorum diyorum.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tatile gider avm lerde gezersen kriz yok dersin tabi...Agustos ayında fındık toplamaya gel ne zahmetlerle toplandıgını gör sonrada yok pahasına fıyat açıklansın gercı gecen sene utandıklarından fıyatı açıklayamamıslardı bakalım bu sene ne olacak

7.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    600 geliyor...

Sayfa 826/981 İlkİlk ... 326726776816824825826827828836876926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •