Sayfa 832/981 İlkİlk ... 332732782822830831832833834842882932 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,649 - 6,656 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Bana sorarsanız, bağımsız bir ülkede MB'sı bağımsız olamaz.

Gerçek anlamda laik bir ülkede, Diyanet İşleri Başkanlığı olmaz.

Yani Başkanlık Sisteminin devamından yanayım. Ama seçilen CB'nı parti lideri olamaz.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Yazdıklarınızı saygıyla okuduğum kişilersiniz, elbette katılıp katılmamak size kalmış ama ben şahsi düşüncelerimi yazdım. Piyasanın kan falan ağladığını düşünmüyorum. Orta ve üst gelir grubunda, ciddi yükseleceğini düşünerek dolara yatırım yapmış ben ve benim gibi bireyler var. Bu dolarizasyon da piyasanın daralmasında etken. Bir taraftan piyasada para arzı düşüyor, yoksa giren nakit dolara yatırılıyor, diğer taraftan ekonomik güvensizlik yurtiçindeki bireylerin tlye güvenini azaltıyor. Bunu gören yabancı da, borsayı tüm olumsuz haberleri duymaksızın yukarı sürmeye devam ediyor, böylece doların düşmesine yardımcı oluyor, merkez bankasının ekmeğine yağ sürüyor. Merkez bankası memlekete döviz girsin de ne şekilde girerse girsin düşüncesiyle, yeri geliyor rezerv artıralım diyor, yeri geliyor vatandaşın parasıyla yine vatandaşın parasının değerini düşürüyor. Hal böyle olunca, ben ve benim gibi dolara yatırım yapmış kesim de, film seyreder gibi seyrediyoruz maalesef ama durum böyle. Kendi kendime soruyorum, bu ne kadar sürer diye: Yabancı ne zaman borsada dolar bazında "doyarsa", ancak o zaman dolarda hareket olur. Yoksa alan memnun satan memnun. Bizler tabiri caizse konu mankeni sayılırız. Not: bu denklemi sarsacak bir formül de yok değil, zaten bankaların kiralık kasalarında boş yer var mı diye sorarsanız cevabı bulursunuz. Sonuçta yazdıklarım kişisel düşüncem. Aslında çok okuyan da biriyim ama insanın ufkunu genişletmesi için gezmesi şart.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    ..Gerçek anlamda laik bir ülkede, Diyanet İşleri Başkanlığı olmaz..
    Mahkemelerimiz ülkedeki şu cemaatin inancı din'midir diye Diyanet'e bilirkişi olarak sorar o da "Hayır onların ki olsa olsa patetes dinidir.." diye bilimsel bir karşılık verir.. Varlık nedeni bu olsa gerek...

4. Ulan Allahtan gold var gümüş var yeminle dolara kalsak patlamıştı hesap.
    Gold ve gümüş grafiğini attım buraya onun üzerine gold %3 gümüş %5 gitti ulen bide laf yedik mk burda iyimi.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Damat bey uzun suredir gorunmuyor ortalikta.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Altın'ı Gümüş'ü seviniz sevdiriniz,
    onlar sizin için varlar...

7.  Alıntı Originally Posted by erdixx Yazıyı Oku
    Fıtch 14 türk bankasının notunu indirdi, görünüm negatif
    Fitch yine Fitchlik yaptı.
    Tanımıyoruz bu kararı.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,382
    Brent petrolün 62.5 i aşağı yönde kırarak ters bayrak formasyonu oluşturacağını ve 44 e kadar düşeceğini düşünüyorum bu formasyon gerçekleşirken Bist100 ünde 65xxx süzüleceğini öngörmekteyim tabiiki bunlar olurken dolarda yukarı yönlü hareket edecektir, inşallah mahçup olmam

Sayfa 832/981 İlkİlk ... 332732782822830831832833834842882932 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •