Sayfa 856/981 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,841 - 6,848 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Hala anlamadınizmi faiz inecek. artık yüksek kur düşük faiz politikasına geçtik.

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kesinlikle katılmıyorum.
    Düşük faiz makul kur seviyesi olacak
    Makul derken 6,00-6,25 civarları max kur yıl sonuna kadar.
    Nasıl olur derseniz sihirli formül bulundu.

2. Türk yatırımcısının %70' i dolarize olduğu söyleniyor. Tüm işlemler bu %30 limit tl için mi? Böyle bir hareket nasıl bir ekonomik düzelme yaratabilir . Bu işler %30 la nasıl olacak gerçekten anlamıyorum! Bu 30 lük dilimle inşaat sektörünü hareket sağlarsa nasıl gelişme olacak. Dolar için mi bu hareket . Anlamsız. Faizin artması lazim yok sa düşmesi mi . Zor ....

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Bence MB o kadar salak degil !
    Bir plani var kesin.
    Salak diyen kim? Plan belli bundan sonra plansızlık.
    Reis ne derse onu yapacak olan merkezin ne gibi planı olabilir.

Master_Gamer Guest
    Türkiye Cumhuriyeti Merkez bankası merkez bankası bağımsızlığını yitirdi.Yedek akçesine bile el kondu.Yabancılar bir daha ülkemize ciddi yatırım yapmaz.FED faiz indirecek diye seviniyorlar.İndirse ne olacak Ülkemize bir daha yatırım gelmez gelse de yamyam lar gelir.Bankalar para bulamıyor.Gitmişiz Londra da swap pazarında da su kurnazlığı yapmışız birde bununla övünüyoruz.Kimse bize güvenmiyor.Şu anda vergi toplayamıyorlar.Mesela ben araba almıyorum sırf o vergiyi vermemek için.Bana bir tek faydası oldu bunlar yüzünden sigarayı bıraktım.Çünkü vergilerin nereye gideceği belli.Bunlar faizi indirince millet dolarını bozdurup yada faizdeki parayı bozdurup ev araba falan alacak diye düşünüyor herhalde.Güven olmadan adalet olmadan hiç bir şey olmaz.Ülkemizde bundan sonrası karanlık.İnşallah milli bütünlüğümüzü bozmadan bu durumdan kurtuluruz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,296
     Alıntı Originally Posted by Master_Gamer Yazıyı Oku
    Türkiye Cumhuriyeti Merkez bankası merkez bankası bağımsızlığını yitirdi.Yedek akçesine bile el kondu.Yabancılar bir daha ülkemize ciddi yatırım yapmaz.FED faiz indirecek diye seviniyorlar.İndirse ne olacak Ülkemize bir daha yatırım gelmez gelse de yamyam lar gelir.Bankalar para bulamıyor.Gitmişiz Londra da swap pazarında da su kurnazlığı yapmışız birde bununla övünüyoruz.Kimse bize güvenmiyor.Şu anda vergi toplayamıyorlar.Mesela ben araba almıyorum sırf o vergiyi vermemek için.Bana bir tek faydası oldu bunlar yüzünden sigarayı bıraktım.Çünkü vergilerin nereye gideceği belli.Bunlar faizi indirince millet dolarını bozdurup yada faizdeki parayı bozdurup ev araba falan alacak diye düşünüyor herhalde.Güven olmadan adalet olmadan hiç bir şey olmaz.Ülkemizde bundan sonrası karanlık.İnşallah milli bütünlüğümüzü bozmadan bu durumdan kurtuluruz.
    amin...Memleket herşeydir.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. $$$$5d3367215542851efce666cf.jpg

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Master_Gamer Yazıyı Oku
    Bende aynı nedenle araba almıyorum.

8. ortalama bir vatandaş diyelimki para harcayacak. Geliri son bir yılda ücretliyse taş çatlasa yüzde 10 artmış, dolar yüzde 50, reel enflasyon yine yüzde 50lerde (gıda,benzin vs).Bu vatandaş şimdi tuik in gösterdiği enflasyonla faiz oranı eşitlenince birden harcamaya başlıyacak. Bunu ancak akp düşünebilirdi. Kapitalist ekonomiyi çevirecek ilk uyaran şirket karlılığıdır, o da toplam talebin artırılması ile olur. Yani faiz indireceğine hane halkı borclarının silinmesine kafa yorulsa daha faydalı olur gibi.

Sayfa 856/981 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •