Sayfa 863/981 İlkİlk ... 363763813853861862863864865873913963 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,897 - 6,904 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Izmir yesilyurt pazarinda bu fitatlari 3 e bol

Senin oralar neden pahali anlamadim
    Ankarada fiyatlar yüzde yirmi daha az. O kadar fark normal. Sizin oralar beleş...

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Izmir yesilyurt pazarinda bu fitatlari 3 e bol

Senin oralar neden pahali anlamadim
    Buyuksehir pazarlari hep daha ucuz oluyor nedense. 160 gayme tuttu pazarliklar. Gecen sene 110-120 iki yil once 50-60 lira tutuyordu.

29 kilo kavun, karpuz aldım 40 lira.

4. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Türkiye'yi F-35 program çıkaran ABD'ye tepki göstererek "Kimsenin yanına kar kalmayacaktır. Kötü müttefiklik savaş uçaklarının yapılmasına gerekçe olacaktır" dedi.
    ABD'nin F-35 kararına da tepki gösteren Bahçeli "Türkiye'nin F-35 projesinden çıkarılması kimsenin yanına kar kalmayacaktır. Kötü müttefiklik inşallah Türk'ün imzası ve damgası bulunan gelişmiş savaş uçaklarının yapılmasına da neden ve gerekçe olacaktır." ifadelerini kullandı.

5. (4) temmuz'da başlattığı yukarı yönlü mini trendini, (17) temmuz'da kırdıktan sonra, gelen onca olumsuz haberi görmezden gelerek, nasılsa lehinde kullanan tl enstrümanı güçlenerek, (1) şubat, (26) mart ve (4) temmuz diplerinden geçen desteği (4)üncü kez test etmeyi başardı. oradan gelen tepkiyle haftayı (5.65) üstünde kapatmayı başardı.
    (1) şubat'tan başlattığı trend desteği üzerinde kaldığı müddetçe, (9) - (23) mayıs tepelerinden çekilen düşen çizgisini aşma potansiyelini taşıyacaktır.https://twitter.com/…bel/status/1152932678771052544

6.  Alıntı Originally Posted by PiNNo Yazıyı Oku
    Istihdam verisinin yuksek gelmesinden sonra 31 Temmuz'da FED faiz indirme ihtimalleri degisti:
    Sabit kalma %0
    25 puan inme %95.1
    50 puan inme %4.9

Hala 25 baz puan indirim bekleniyor, guclu bir sekilde. Sabit kalma ihtimali ise yok, bu analistlere gore. Indirim gelmezse dolar sert yukari tepki verir sanirim. Aciklamalar da onemli olacak.
    21 Temmuz itibariyle, 31 Temmuz toplantisi icin FED faiz tahminleri:

Sabit kalma %0
    25 puan inmesi %77.5
    50 puan inmesi %22.5

Gun gectikce faiz indirim ihtimali daha da gucleniyor, bu tool'a gore.

Suanki sartlarda yil sonuna kadar 50 baz puan indirim bekleniyor, CME FedWatch Tool tarafindan.

Ek olarak sayin Mahfi Egilmez de MB'nin buyuk olasilikla ciddi oranda faiz dusurecegini ifade etti. Bakalim faiz dusurme yarisinda kurun yonu ne olacak? Benim tahminim kisa ve orta vadede yukari, uzun vadede asagi olacagi yonunde (Tamamen tahmin, bir dayanagim yok).

7. Konut kredileri kamudan sonra özelde de 1,50 ye düşmüş vaziyette.

Bu arada geçen kamu bankasından çektiğim son nakitlerin seri numaraları birbiri ardı idi.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

8.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Konut kredileri kamudan sonra özelde de 1,50 ye düşmüş vaziyette.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mevduat faizlerinde sert dususler yasanacaktir. DTH/ toplam mevduat oraninin yuzde 60 i gecmesini bekliyorum onumuzdeki surecte.

Sayfa 863/981 İlkİlk ... 363763813853861862863864865873913963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •