Sayfa 878/981 İlkİlk ... 378778828868876877878879880888928978 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 7,017 - 7,024 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. bu arda sarışın bombanın yarın ne yumurtlayacagıda çok önemli yaptırımlar için geciştirici birsöylem reis i faiz düşürme oranı konusunda dahada cesaretli kılabilir

2. 500-600 baz puan düşüşten bahsediyorlar
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

3. 6 lirayı göze aldıklarını düşünüyorum
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

4.  Alıntı Originally Posted by erman07 Yazıyı Oku
    bu arda sarışın bombanın yarın ne yumurtlayacagıda çok önemli yaptırımlar için geciştirici birsöylem reis i faiz düşürme oranı konusunda dahada cesaretli kılabilir
    Evet ilginç bir durum olacak,şayet yaptırımla ilgili olumsuz haber gelirse faiz indirimi
    kısıtlı kalırsa dolar ne olur, açıklama ılımlı olursa faiz indirimi yüksek olursa ne olur.
    Tabii hem yaptırımlar sert, hem faiz indirimi yüksek olursa o zaman ne olacağı belli,
    ya da tersi. Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan gibi oluyor sanırım.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

5. Sarışın bomba yarın kendi partisinin (Cumhuriyetçi Parti) senatörleri ile görüşecek. Sanırım bir yol haritası belirleyecekler.
    Bazı Cumhuriyetçi senatörler Türkiye'ye karşı etkili yaptırımlardan yana tavır almış durumda.
    Demokrat partinin senatörleri daha sert bu yaptırım konusunda anladığım kadarıyla.

6. Beyler tayyib ters kose yapar mi faiz indiriminde. Yani yuksek indirim istedigi icin cetinkayayi kovdu haberleriyle 300-500 beklenti yaratip 200-250 indirip ters kose mi yapacak. Yapar mi yapar bu geriflerden hersey beklenir. Benim gibi dusunen bi ben varsam iyi. Baska var mi?

7.  Alıntı Originally Posted by atakan_bb Yazıyı Oku
    sayın maharaj,

bunca yıllık hayatımda böyle düzen görmedim. rahmetli ecevit zamanında algı operasyonları yapılıp fetö kurumlara incir ağacı gibi kök salarken o kriz zamanlarında bile hukumet 40 kamyon altın satıp yine bankaların açıklarını kompanse ederken bile bankalara güven vardı. şuan ortamda bulunan ekonomideki deneme yanılma yöntemleri ders kitaplarını geçtim 500 sayfalık işletme kitaplarını ekonomiye girişi adam smith i geçtim.
    varlığı, kasada TL olarak bekletmeye kalksan enflasyona karşı direnç sağlamıyor.
    para politikasının yegane amacı enflasyona karışı counter attacktır.
    para politikan, faiz < enflasyon olursa halkın birikimleri çöp olur.
    parası olan varlıklı insanlara tycoon employerlara ****** romanyaya bulgara gürcistana demekten farksızdır.

halkın ve sermaye sahiperi olan yatırımcıların önünü açmalıdır.
    TL de kalıp fazi< üretim kar marjı olmalıdır ki stabil olan varlık üretime mahkum kalmalıdır.
    ahh ülke kimlere kaldı anası... resmen voleye hava topu atıyorlar.

Ekleme yapmak gerekirse; varlığı olan nereye giderse gitsin kaybetmeye mahkumdur. Çünkü, gelişmekte olan ülkeleri bırakın, gelişmiş ülkelerde bile enflasyon ve büyüme rakamları yalan.

Parayı doğru yere bağlamanın dışında bir yol yok. ''Doğru yer'' gelecekte değeri artacak, uçacak,kaçacak yer değil, öyle bir yer yok. ''Doğru yer'' varlığın değerini nispeten koruyacak olan yer.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

8.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Sarışın bomba yarın kendi partisinin (Cumhuriyetçi Parti) senatörleri ile görüşecek. Sanırım bir yol haritası belirleyecekler.
    Bazı Cumhuriyetçi senatörler Türkiye'ye karşı etkili yaptırımlardan yana tavır almış durumda.
    Demokrat partinin senatörleri daha sert bu yaptırım konusunda anladığım kadarıyla.
    Trump i köşeye sıkıstircaklar
    Adamı azledemediler
    Onun faturası durduk yerde bize geçecek
    Galiba

Yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 878/981 İlkİlk ... 378778828868876877878879880888928978 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz