Sayfa 885/981 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 7,073 - 7,080 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by Honey_Bana_Para? Yazıyı Oku
    faiz haram haram, yok artık öle tefeci faizi
    Bu tefeciden ne kadar borç alındığına ve daha ne kadar borç almak zorunda olduğuna bağlı.

Yani eğer hala tefeciden alacağın paraya bağımlı ve zorunlu isen faizi tefeci belirler.

Bu dünyanın her yerinde değişmez kuraldır.

Ne zaman ki borcunu kapatırsın *ve* tefeciden *yeni* borç almak zorunda kalmazsın o zaman faizi tefeci belirleyemez.

Faiz bir cezadır.

Para yanlış kullanıldı yanlış yatırım yapıldı, veya dış güçler saldırdı denebilir.

Ama ben bu cezayı ödemiyorum demek cezayı kesenden daha kuvvetli olmayı gerektirir.

Eğer cezayı kesenden daha kuvvetli isen cezayı da çekmeyi reddedebilirsin.

Ama hem cezayı reddedip hem de cezayı kesenden daha zayıf ve kırılgan olamazsın.

Denklem bu.

Not: Borcu verenlerin tamamına yakını müslüman olmadığı için faizi haram olarak tanımlamıyorlar.
    O nedenle dinen tanımlı olan haram borcu alan açısından geçerli.
    Son düzenleme : rxpu; 23-07-2019 saat: 09:24.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Honey_Bana_Para? Yazıyı Oku
    F35'ler uçan kaplumbağa , iyiki çıktık
    Konu dolar ama şöyle söyleyeyim.
    İsrail bu uçaklarla hem Irak hem de İran'ın belli kesimlerinde uçtu.
    İlk operasyonları yaptı.
    Bizim payımıza düşen 100 uçağa da İsrail ve Yunanistan talip.
    Her halde paralarını çöpe atmazlar.
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

3.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Konu dolar ama şöyle söyleyeyim.
    İsrail bu uçaklarla hem Irak hem de İran'ın belli kesimlerinde uçtu.
    İlk operasyonları yaptı.
    Bizim payımıza düşen 100 uçağa da İsrail ve Yunanistan talip.
    Her halde paralarını çöpe atmazlar.
    Selamlar.
    yunanistan'ın kaç parası var ki, vermez onlar alemanlara ödetirler

4.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    ABD Ortadoğuda Kürdistan istiyor, PKK'ya Barzani'ye bunun için tam destek veriyor.....
    Durum bu kadar açık ve net iken bağzı yurttaşlarımız ABD'nin artık düşman olduğunu müttefikliğin bittiğini kabuletmek için bu gerçeği yeterli görmüyorlar daha hala ABD'den noter onaylı bildirim bekliyorlar..
    Kardeşim, sana düşmanlığını ilan eden bir ülkenin Patriot'unu F35'ini silah diye alarak kendini savunamazsın yarın ortada kalırsın.. Şu anda F16ları bile uçuşa hazır tutmakta çok zorlanacağız..

Bu tespitinizin altını kalın çizgilerle çizmekte fayda var. Maalesef bunu kabullenmekte zorlanıyoruz ama ülkemiz için asıl tehdit (bu konjonktür ve zamanda) batıdan olandır.

5. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Şu anda İncirlik olsun, Kürecik olsun, diğer konularda olsun biz süreci işletiyoruz. Bize yönelik Amerika’nın çok olumsuz adımları olursa, eğer yaptırım veya daha ileri adımlar olursa bizim de Amerika’ya vereceğimiz cevaplar var, olacaktır" diye konuştu

6.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Şu anda İncirlik olsun, Kürecik olsun, diğer konularda olsun biz süreci işletiyoruz. Bize yönelik Amerika’nın çok olumsuz adımları olursa, eğer yaptırım veya daha ileri adımlar olursa bizim de Amerika’ya vereceğimiz cevaplar var, olacaktır" diye konuştu
    bu tehdidin üzerine amerika çok korkup özür dileyecek ve aman ağam ben ettim sen etme diyecektir
    yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Trump: Afganistan'ı 10 gün içinde dünyadan silebiliriz, ancak 10 milyon insanı öldürmek istemiyorum
    istese de yapamaz, hodri meydan...
    yatırım tavsiyesi değildir.

8. ne kaaa amerinkancı yalak var,adamlar höt dese,donunu indirecek lav..klarla dolu her yer,

onayınıda darbede aldık,kaçanlar,sınıra gidenler,gece uçak bileti arayanlar felan,,

kıçlarını bile yıkamayan topluluk zümresi biad eden batılı lav..uklaradır sözüm..
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Sayfa 885/981 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •