Sayfa 896/981 İlkİlk ... 396796846886894895896897898906946 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 7,161 - 7,168 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. İnşaat ve otomotıv perakendecilerinin sektorunun gozü faız indiriminde...

2.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Üstat en az 500-600 puan bekliyorum...Ak Parti'nin gözü çok korktu resesyondan .Devam ederse hükümette kalamayacağını düşünüyor bence .

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dediğim gibi eğer bu 500-600baz puanlık indirimi kademeli ve toplantılara yayılmış olarak yapmaz ise tam da faiz lobisinin değirmenine su taşımış olabilir.

Bu olursa değil resesyondan çıkmak çok farklı tipte bir resesyon ile karşılaşabiliriz.

Özellikle baz etkisinin azalacağı Ekim ve Kasım aylarını görmeden çok büyük hamleler yapmamalı.

Yaparsa kendine zarar verir. Bir çuval inciri berbat etme riski doğar.

Faizin istikrarlı ve etrafı kırmadan dökmeden düşmesi isteniyorsa bu iş mutlaka kademeli ve kontrollü yapılmalı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Faiz artırıminda o kadar bir algi olustuki 500-600 havada uçuşuyor, 300-400 olursa saman alevi gibi bir yukseliş, onuda satiş fırsatı olarak değerlendirirler diye düşünüyorum, şahsen..

Y. T. Değildir.

4. sayın vatandaşlar,

olası bir faiz indirimi olursa kısmı devalüasyon kaçınılmazdır. naciz vatandaşlarının kazancı alın teri satın alma gücü düşürülerek ülke varlıklarının cazip hale getirilmeye çalışılmasıdır. ancak deneme yanılma ile faiz<enflasyon sisteminde olacak bir VARLIK BALON'u
    ülkeyi çöküşe götürür. bununla ilgili bir video çektim. izlemek isteyenlere link https://www.youtube.com/watch?v=Q7PI9GX8sFI
    bu nedenledir ki; sanayici üretici ülke değiştirme noktasına gelmiş durumda olacaktır...
    olası indirim sonucu eğer ki -500 olursa merkez bankasının bağımsızlığı sorgulanmayı bırakın tescillenmiş olacaktır.

5.  Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    Faiz artırıminda o kadar bir algi olustuki 500-600 havada uçuşuyor, 300-400 olursa saman alevi gibi bir yukseliş, onuda satiş fırsatı olarak değerlendirirler diye düşünüyorum, şahsen..

Y. T. Değildir.
    Sorun kısa vadeli tepki değil,uzun vadede faizin düşük kalması için doğru hamleyi yapmak. Bunun için de büyük indirimlerin baz etkisinin azaldığı ekim ve kasım aylarındaki gidişat görüldükten sonra yapılması kritik öneme sahip.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Hala MB nın bağımsızlığı mı sorgulanıyor?

Çok iyimser bir yaklaşım.

Ülkede bağımsız bir kurum kaldıysa haber verin. Bilelim.

7. sayın bora yaşar,

31 mart seçimlerinde chp ve akp biliyorsunuz çalıntı oylar konusu gündeme geldi...

ben daima sonuç odaklı yorumlarda bulunduğum için matematiksel olarak mantık konusunu buna uyarladım...

kendi kendime şunu sordum. 23 haziranda,
    akp istanbul belediye seçimlerini kazanırsa chp oy çalmıştır.
    chp açık ara istanbul belediye seçimlerini alırsa ysk manüpile edilmiştir...

şuanda aynı soruyu soruyorum..
    merkez bankası -500 faiz indirirse bağımlıdır.
    merkez faizi indirmez yada -50 -100 yaparsa bağımsızlık görünümünü koruyacaktır..

öngörüm bu şekildedir.

8. 5.70'i tırmalıyor.

Sayfa 896/981 İlkİlk ... 396796846886894895896897898906946 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •