Sayfa 261/981 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361761 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 2,081 - 2,088 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

2.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Su, doğalgaz, telefonda telsiz kullanım ücreti, emlak vergisi, mtv, çikolata ve çerezlere ötv, alkollü içecek ve sigaraya ek zam, gelir vergisinde artış, lpgye zam, ekmeğe zam... Çok zam koyulacak şey var.
    Bu iktidara çok haksızlık yapıyorsunuz !! Eskiden asgari ücret ve memur maaş artışları en fazla bir hafta konuşulur biterdi. Şimdi takvim , posta benzeri gazetelerde her gün manşet '' memur ve emekliye %.... zam '' ahaber de her hafta mutlaka memur ve emekliye bir şeyler verilir. haliyle iktidara oy verenler bu kadar haber bombardımanı altında maaşlarına sürekli zam yapıldığını sanıyorlar. O yüzden elektrik, gaz vb. zammı sadece muhalif olan , gerçeklerle yaşayanlara dokunuyor.

3. Bloomberg’deki hanımefendi yıl içinde enflasyon tek haneyi görür diyor.
    Haziran enflasyonu eksi gelebilir gibi konuştu.

4. Dolar için biz de bir yorum yazalım sonra neden yazmadın demesinler. Dolarda yarın bir karar aşaması gibi duruyor daralan üçgen ve aynı zamanda 21gEHO aylar sonra yine 50gEHP geçmek üzere. Yarın olmasa da Cumartesi akşam G20 zirvesinden gelecek yumuşak haberler doların da dizlerinin bağını çözecek gibi. Önce 5.62 ardından 5.58 seviyelerine kadar geri çekilme görebiliriz. Tersi bir durumda ise 6.04 e kadar gidebilecek bir hareket başlamış olacaktır.

Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

5. Okula Başlama Yaşı Yeniden Düzenlendi.Okula Başlama Yaşında Yeni Düzenleme 2019-200 yılından itibaren uygulanmaya başlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, okula başlama yaşıyla ilgili detayları açıkladı. MEB, yeni düzenlemenin 2019-20 eğitim öğretim yılında uygulanacağını duyurdu.

İşte MEB'İN Okula Başlama Yaşıyla İlgili Düzenlemesinin Ayrıntıları:

69, 70, 71 AYLIK ÇOCUKLAR: İlkokul 1. sınıfa kaydı zorunludur ancak veli isteğiyle 1 yıl erteleme yapılabilecektir.

66, 67, 68 AYLIK ÇOCUKLAR: Okul öncesi eğitim kurumu aday kaydına alınır ancak veli isteğiyle ilkokula 1 yıl erken başlayabilir.

Söz konusu düzenleme, 2019 - 2020 Eğitim - Öğretim Yılı itibariyle uygulanacaktır.

MEVCUT UYGULAMA NASILDI?

Şu anki uygulamada 66 aylık çocuklar otomatik olarak ilkokula kaydediliyor, veliler dilekçe vererek bir yıl erteliyordu.

6. çocuk dediğin 15 ine kadar aile yuvasından ayrılmamalı .... öğretmenler evlere gitsin ...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    66 ay olan ilkokula başlama yaşı 69 aya çıkarılmış.
    Başkan’ın yorumlarını merakla izliyor olacağım.
    aslında espiri yapılacak bi yaş seçmişler. Ancak daha önce yaşı aşşağı çektikleri zaman diğer forumda bu konuya ilşkin 100 e yakın yazı yazmışımdır. bunun vatana ihanet ile eşdeğer olduğunuda yazdım ama bunların en önemli amacı eğitimin kalitesini düşürerek imam hatipli yetiştirmek olduğundan hiç acımadan almışlardı bu kararı
    69 aylıkken okula başlatırlar 31 ayda da ilk okulu bitirirlerse şaşırmam
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8. Yakın çevresinde KYK ilk 100 bursu alan öğrenci var mı ? özelden yazarsa bazı sorularım olacak.

Sayfa 261/981 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •