Sayfa 848/981 İlkİlk ... 348748798838846847848849850858898948 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,777 - 6,784 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Doğru söylüyor, arkadaşın AKP'li ateist olduğunu teyit ederim.
    Dinsiz olduğumu yazdım ama ateist olduğumu hiç yazmadım. Sen okuduklarını anlayamıyorsun. Ateist,Allaha inanmaz. Ben inanırım.

Deist, Allaha inanır, dinlere inanmaz. Ben deist de değilim. Çünkü; kutsallık olduğuna inanıyorum. Kutsallık, tüm dinlerin içinde olduğu gibi sanatın da içinde vardır. ''İlham'' kutsaldır. Demek ki kutsallık iddia eden metinlerin içinde de kutsallık vardır.

Kutsallık, her yerde üstü örtülü ve dağılmış bir vaziyettedir. Arayıp,bulmak icapeder. Dünyanın en zor işidir. Önce kutsal metinlerin asıl kaynaklarını bulacaksın.

Mesela Kuran'da ''ayıpladığı şey insanın başına gelecektir'' ayeti ya da sözü bana göre kutsaldır. Hangi ayet hangi sure bilmem, umurumda da değil.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Kur'an da, ....daha çok gelirsiniz. sözü de öyle.

3. https://www.memurlar.net/haber/97854...den-kovdu.html

Olayı sorduğumuz yetkililer, Bahçeli'nin her türlü istismara karşı olduğunu, "din istismarı" konusunda daha da duyarlı olduğunu belirterek
    Sabahattin Önkibar yazmış. Gugulladığımda ilk çıkan madde. Cuma namazı kılar veya kılmaz, istismar etmiyor. Kılıyorsa da kameralarla camilere gitmiyor. Farklı farklı camilere gidiyorsa, demek ki gazeteciler de yakalayamıyor.

Ya da kılmıyor. Kimse karışamaz abi.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

4.  Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    400milyTL batık varken faiz indirip tekrar kredi genişlemesi gelirse olacak olan...

https://tr.tradingview.com/chart/TRYUSD/iECYiAV7/
    Teknik olarak 8,30-50 arasini tam 7 ay once vermistim forumda. Grafik daha o gunku haliyle duruyor.

Orta okula basladigim gun Milliyetci camiaya adim attim. O gun bugundur de icindeyim. En tepe makamda da oturdum cay ictim, konvoyda cakarli arabaya da bindim. Kuskun ve kirginim cok ileri seviyede. Ama Bahcelinin ( Devlet Bey demiyorum vakti var) iktidari bitirmeye oynadigini uzunca suredir yaziyorum burada.

Siz tospayi dinlemeyin daha😀

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dindar ya da dinci olup olmamak bile ayrı bir konu haline geliyor Bahçeli olayında...

Çok açık bir şekilde dini kullanan, yönetici olduğun bir süreçte dünya zengini haline geldiğini sokaktaki bir çocuğun bile bildiği, ahlaken kesin tartışmalı birini ve onun iktidarını destekleyip alkışlamak, karşılığında bir şey alınmasa bile sizce nedir sn Nuri?

Neyse...

Bahçeliye bu kadar zaman ve yer vermek bile bence yeterince fuzulidir...

Kaderimiz deyip (kaderci değilim) geçeceksin.

6. 40-41 milyar lira civari bir yedek akcenin hazineye hibe edilecegi konusuluyor. Zaten meclisten gecti. Bu aya yetistirirler. Persembe gunu itibariyle Temmuz butce acigi 21-22 milyar lira civari. Tabi ay sonunu gormek lazim. Ay sonuna kadar yapilacak harcamalar yaninda butceye ay sonunda aktarilan vergi gelirleri de var. Malum MTV ikinci taksit ayi.

Yedek akce Temmuz ve Agustosu kurtarir da Eylulu bilemem.

7.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    40-41 milyar lira civari bir yedek akcenin hazineye hibe edilecegi konusuluyor. Zaten meclisten gecti. Bu aya yetistirirler. Persembe gunu itibariyle Temmuz butce acigi 21-22 milyar lira civari. Tabi ay sonunu gormek lazim. Ay sonuna kadar yapilacak harcamalar yaninda butceye ay sonunda aktarilan vergi gelirleri de var. Malum MTV ikinci taksit ayi.

Yedek akce Temmuz ve Agustosu kurtarir da Eylulu bilemem.
    İçki, sigara, benzinden alınan vergiler artırılır.
    Bol bol trafik cezası, şirketlere de muhtelif vergi cezaları yazmak suretiyle birkaç ay da kurtulabilir belki

8.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Dinsiz olduğumu yazdım ama ateist olduğumu hiç yazmadım. Sen okuduklarını anlayamıyorsun. Ateist,Allaha inanmaz. Ben inanırım.

Deist, Allaha inanır, dinlere inanmaz. Ben deist de değilim. Çünkü; kutsallık olduğuna inanıyorum. Kutsallık, tüm dinlerin içinde olduğu gibi sanatın da içinde vardır. ''İlham'' kutsaldır. Demek ki kutsallık iddia eden metinlerin içinde de kutsallık vardır.

Kutsallık, her yerde üstü örtülü ve dağılmış bir vaziyettedir. Arayıp,bulmak icapeder. Dünyanın en zor işidir. Önce kutsal metinlerin asıl kaynaklarını bulacaksın.

Mesela Kuran'da ''ayıpladığı şey insanın başına gelecektir'' ayeti ya da sözü bana göre kutsaldır. Hangi ayet hangi sure bilmem, umurumda da değil.
    Bilmiyorum aklımda öyle kalmış, nihayetinde müslüman değilsin. Bu kadarını yazsaydın yeterdi, lafı uzatmışsın. Ben bilime inanan biriyim, benim için bilim dışı herşey aynı sınıftandır.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 848/981 İlkİlk ... 348748798838846847848849850858898948 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •