Sayfa 622/981 İlkİlk ... 122522572612620621622623624632672722 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 4,969 - 4,976 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Bir sondajın maliyeti 20-30 milyon dolar civarında.
    3-5 sene önce bir fransız şirketine Karadeniz’de sondaj için izin vermişiz.
    İlk sondajı yapmış. Boş
    İkinci sondajı yapmış yine boş.
    Daha sondaj hakkı olmasına rağmen tası tarağı toplayıp basmış gitmiş.
    Neden? Maliyet çok yüksek.
    Benim merak ettiğim bizim sondaj gemileri sadece gözdağı vermek için dolanıyor mu? Yoksa gerçekten sondaj yapılıyor mu?
    Yapılıyorsa şu kadar sondaj yapıldı ve sonucundan neden bir bilgi verilmiyor?
    deniz sondajlarında fiyatı belirleyen en önemli unsur derinliktir. derin deniz sondajları sinop ve artvin açıkları gibi Karadenizde dediğiniz rakamları geçmekte sondajlar bitmeden de herhangi bir bilgi edinemez şirketin kendisi bile ayrıca teknik problemler çıkarsa sırf onun için bile emeğiniz ve paranız boşa gidebilir.

2. hamza sütbıyık seans odasından bildiriyor ; spotta 5.6830 üzerinde fx piyasada ultra agresif hırçınca hırpalayıcı '' kısa vadeli '' Long açarım ... Lakiii on the flooooorrr come on come on come on come on come on yeaaahhhh yaşasın

Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Benim arkadaşa verdiğim ilk cevap şu:

"ABD'nin tahtının sallanması için daha zaman var, onda haklısınız. Ama belirttiğiniz ARGE payı çok abartılı olmuş. Bugün Çin ARGE'de ABD'yi yakalamış durumda buna göre Çin'in payı'da % 50'nin üzerinde oluyor, toplamı da % 115 gibi bir rakama tekabül ediyor. Diğer ülkeleri saymadık bile. İnternette yaptığım 10 dakikalık sorgulamada ulaştığım sonuç bu. Size de önerim böyle iddialı lafları etmezden önce iddialarınızı internetten kontrol edin.

Silah meselesine gelince ABD orada da gerileme içinde. Savunma amaçlı düşünen ülkeler, ki çoğunluk bu klasmanda, 100-200 tane F 35 alacağıma, bir tane s 400 alır kendimi korurum anlayışına yaklaşıyor. S 400 ekmek istemiyor su istemiyor, F 35'ler ise, pilot, yakıt masraflarıyla büyük bir baş belası. ABD'nin deli danalar gibi s 400 alan ülkelere şantaj yapması da bu alandaki gerilemesinin işareti değil mi?

Lafın kısası ABD çöküşten uzak, ama eski şaaşalı günlerinden de çok uzak. Gerçek sizin söylediğinizle, eleştirdiğiniz arkadaşın söylediklerinin tam ortasında bir yerde. "

Burada bir laf geçirme kaygısı olmadığı çok açık.

Ben bu başlıklarda yazmış olmak için hiç yazmadım, başkalarının yazdığını tekrar edeceksem yazmadım, çünkü yazılmışı varken aynı şeyi yazmayı doğru bulmuyorum. Ama şahış iki iddia da bulunmuş ve ben çok dikkatli bir üslupla yanıtlamışım. Gol atma, rencide etme gibi bir amacım olmadığı çok açık. En ağır lafım da "iddialı laflar etmeden önce internetten bir chack edin" demek olmuş.

Kimse kendisini psikiyatr yerine koymasın. Ben burada kimseye ruh hastası diye hakaret etmedim, eden de önce aynaya baksın derim. Tartışmada köşeye sıkışınca böyle ucuz saldırılarda bulunmak en başta yaşınıza sonra da Mekteb-i Mülkiye adabına yakışmaz.

Ben ABD'nin dünya argesindeki payının % 65 olmadığını yazdım, bana laf yetiştirmeye çalışan, belden aşağı yazma seviyesine düşenlerin hiç bir tanesi bu iddiayı çürütecek bir bilgi paylaşımında bulunmadı. Başlığı takip eden akil insanların bunun farkında olduğundan eminim.
    Harbi ruh hastasisin galiba.sirket şirket verdim.Hemde işi bunu araştırmak olan bir şirketin raporuyla.4 işlemle bile yapmaktan acizsin.Sana her bir şirketin harcadıgi parayı bile gösterdim.Ama işine gelmiyor.Cepten bu kadar yazıyorum.Ama bu bile yeter.son 5 değil 7 yıllık harcamaları varmis.Hala yalaninda ısrar ediyorsun.gozune soktum gozune.okuman da mi yok ?topla çıkar görürsün.cinlilerin doğru dürüs firması yok.7 yıllık var 7 yıllık.tekrar edeyim belki anlarsin.once şirket değeri dedin suratına çarptım .şimdide surdan burdan alıntı yapıyorsun.Ben sana sene sene harcamaları veriyorum .Hala iddia ediyorsun.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Harbi ruh hastasisin galiba.sirket şirket verdim.Hemde işi bunu araştırmak olan bir şirketin raporuyla.4 işlemle bile yapmaktan acizsin.Sana her bir şirketin harcadıgi parayı bile gösterdim.Ama işine gelmiyor.Cepten bu kadar yazıyorum.Ama bu bile yeter.son 5 değil 7 yıllık harcamaları varmis.Hala yalaninda ısrar ediyorsun.gozune soktum gozune.okuman da mi yok ?

Cevap vermekte geç kaldığına göre internet araştırmanda ülke bazından ARGE'nin yüzdesel dağılımında % 65'in yanına yaklaşamadığın anlaşılıyor. Dönüp aynı sakızı çiğnemeye devam ettiğnden bunu anlıyorum. Ben ülke bazında arge harcamalarını gösteren 3 tane link paylaştım, bir 30 tane daha paylaşabilirim.

Hakaretlerine cevap vermeyeceğim, o lafların buralarda kalsın, seviyenizin göstergesi olacak nasılsa. Tartışmada köşeye sıkışan bir zavallının savunma refleksi sayarım.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bilgi seviyesini şunu bunu geçtim...

Human aşağıdaki tabloyu verdi...Çinli firmaların Arge konusundaki iddialı harcamaları konusundaki iddian üzerine...

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Bir daha destekli atın.

Peki sen bu tabloyu gördükten sonra ne dedin/ne yazdın?

(Nedense o yazın birden yok olmuş.)

Alıntı Originally Posted by ekfuture

Kıvrandıkça batıyorsunuz, kusura bakmayın demek çok mu zor. Biz ülkelerin ARGE harcamalarını konuşurken siz şirket büyüklüklerine geçmişsiniz. Dediğim gibi büyük laflar ederken biraz dikkatli olun. Silah satışları konusunda belirttiğim S400'leri de es geçmişsiniz bu arada.

Anladığım kadarıyla kafanıza göre takılıyorsunuz.

Biz de. tabloda R&D expense yazıyor bu ne demek diye sorduk? (O yazımız da yok olmuş)

Daha verilen tabloda yazılan anlamadan "Biz ülkelerin ARGE harcamalarını konuşurken siz şirket büyüklüklerine geçmişsiniz. " diyen sensin...

Ve pardon yanlış anlamışım diyeceğine mugalata ile ortalığı bulandıran da sensin.

Bırak artık bilginin doğruluğu, şunu bunu...

Yaptığın tiynetini gösteriyor. ki tatsız.

Güle güle.

Red listemdesin artık.

Kıçı başı oynayan insanlarla işim yok benim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Cevap vermekte geç kaldığına göre internet araştırmanda ülke bazından ARGE'nin yüzdesel dağılımında % 65'in yanına yaklaşamadığın anlaşılıyor. Dönüp aynı sakızı çiğnemeye devam ettiğnden bunu anlıyorum. Ben ülke bazında arge harcamalarını gösteren 3 tane link paylaştım, bir 30 tane daha paylaşabilirim.

Hakaretlerine cevap vermeyeceğim, o lafların buralarda kalsın, seviyenizin göstergesi olacak nasılsa. Tartışmada köşeye sıkışan bir zavallının savunma refleksi sayarım.
    neyse ceza yemiyelim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bilgi seviyesini şunu bunu geçtim...

Human aşağıdaki tabloyu verdi...Çinli firmaların Arge konusundaki iddialı harcamaları konusundaki iddian üzerine...

Peki sen bu tabloyu gördükten sonra ne dedin/ne yazdın?

(Nedense o yazın birden yok olmuş.)

Alıntı Originally Posted by ekfuture

Kıvrandıkça batıyorsunuz, kusura bakmayın demek çok mu zor. Biz ülkelerin ARGE harcamalarını konuşurken siz şirket büyüklüklerine geçmişsiniz. Dediğim gibi büyük laflar ederken biraz dikkatli olun. Silah satışları konusunda belirttiğim S400'leri de es geçmişsiniz bu arada.

Anladığım kadarıyla kafanıza göre takılıyorsunuz.

Biz de. tabloda R&D expense yazıyor bu ne demek diye sorduk? (O yazımız da yok olmuş)

Daha verilen tabloda yazılan anlamadan "Biz ülkelerin ARGE harcamalarını konuşurken siz şirket büyüklüklerine geçmişsiniz. " diyen sensin...

Ve pardon yanlış anlamışım diyeceğine mugalata ile ortalığı bulandıran da sensin.

Bırak artık bilginin doğruluğu, şunu bunu...

Yaptığın tiynetini gösteriyor. ki tatsız.

Güle güle.

Red listemdesin artık.

Kıçı başı oynayan insanlarla işim yok benim.
    Aynen bora abi bende red listesine alıyorum.haklisin.bu arada çinin ARGE harcaması 2018 de 57 milyar dolar.Bu bunu da inkar eder şimdi.Ama hesapladim.

8. Ben ABD'nin arge payının % 65 olmadığı ile başladım. İspat için de 3 link paylaştım, 3'ü de batı kaynaklı. 30 link daha paylaşacağımı söyledim ayrıca. Aksini söyleyen çıkmadığı için konuyu kapanmış sayıyorum.

Ben kimseye ruh hastası demedim, çünkü böyle bir şeye ehliyetim yok. Arkadaşların içinde bulundukları çevre itibariyle bu konuda uzman oldukları anlaşılıyor. Başka da diyecek bir şey yok.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 622/981 İlkİlk ... 122522572612620621622623624632672722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •