Sayfa 685/981 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 5,473 - 5,480 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    manavın sürekli müşterisine , iyisini veriyorum ayağı karpuzları tokatlayıp seçmesi... bilim insanları kanıtladı , karpuz tokatlamakla içinin iyi olup olmadığını anlayamazsın ...

yapay zeka gün gelecek kendi eko sistemi içinde i doğallaştırdığı zekası ile , diğer dünya dışı canlı türleri ile ticarete başlayacak biz de insan ırkı olarak bakalacağız...

bir dolu şey söylendi ana gibi yar bağdat gibi diyar dediler ama hep analar için.... uzakta çok uzakda bulutların ordasın babam benim yukarlarda ... daha dün geçmişten bahseder , kahveni içerdin aynı köşende... şimdiyse ne kaldı geriye senden , bir kara ıslak tümsek bir de taş bana ... bir avuç altın öğüt mirasın bana
    Şiir güzel, manav çakal, yapay zeka kral ...

2. bülent ortaçgil dinlemeyi sevenlere de gelsin ...

Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

3. mesela geçenlerde kavunlu sakız aldım, kelek çıktı
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, şahsi düşüncelerim hayali çalışmalarımdır. Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim. Trade at your own risk

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Abi burda yazan herkez dost ya . ben secmiyom.yaziyom. bana saygisizlik edende dost etmiyende. Burda simdi ayri gayri simdi bilmiyom ona kafa yormuyom. Benim esas kafadar tayfa altta tavuk topikte. Napiym simdi adam kotu bisey demedi ki osmanliyi da bati batirdi e ne deseydi daha
    Yok her yazan dost olamaz. Yazan olur helede ahlaksızlığı kendine dustur edinmişleri dost diye tanımlayamam
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. Bugün sigarayi kenara koyusumun onbesinci günü. Diğer konuları siz tartışa durun. Ben şimdi başka konulara odaklıyım. Herkes kendi değer yargılarının dünyasında yaşar. Prensipleri olunulma iyidir ama limitli yani fazlası da iyi değildir herhalde bilmiyom

6. Pentagon cuma günü 18.45 de açıklama yapacaktı..
    Yani bizim piyasalar kapandıktan hemen sonra...
    Acaba....!
    Piyasalar açıkken mi açıklama yapmalarının daha etkili olacağını düşündüler de yapacakları açıklamanın tarihini ertelediler ?
    Olabilir mi......?

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku

Asıl füze bu.

Kime girdiği de belli.

Yaygara ile kapatılmak istenen gerçek de bu.
    son satır- enflasyon; şu anki dilemma bunun üzerine dönüyor, yani tavuk mu yumurtadan- yumurta mı tavuktan? faiz mi enflasyondan- enflasyon mu faizden'

kökleri 19.yy dayanan klasik iktisat teorisi, enflasyon yüksekse onu düşürmek için faiz artırmak gerekir' der.. reis ise; enflasyon yüksekken daha da yüksek faiz vermenin yukarı yönlü bi sarmal yaratacağını, dolayısıyla maliyetleri daha da arttırarak maliyet enflasyonu itişli olarak daha yüksek enflasyona sebep olduğunu iddia ediyor, faizi düşürürsek,- enflasyon da düşer iddiasında..

önümüzde muhteşem bir test fırsatı var: mesela temmuz toplantısında en az 400 bp (mümkünse 600- önden tek yüklemeli) faiz indirimi yapılacağı kesinleşmiş gibi.. eylül- yada ekim enlasyon seviyesi güzel bi ölçüt olacak, faiz indirimi bakalım enflasyonu düşürmeyi başarabilecek mi ? bildiğimiz gibi %20+ seyrettikten sonra (kimsenin inanç göstermediği) bir düşüşle şu an itibariyle %15.7 olan tüfe bazılarının dediği gibi ttek haneye gelirse 2-3 ay sonra bu faiz indiriminin reel sonucunu görmüş olacağız

8.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Hic oyle duymadim sadece dogu diye duydum dogu derken en dogu ortadogu yakin on dogu filanda yok belki kazaklara gider belki kirgizlara belki japon belki cin ... Muallak
    asya ... yeni güneş asyadan doğacak da ondan.... yeni medeniyetin inşası asyadan ... böyle buyurdu konsey ...

uzun yıllar sermaye ve para piyasalarında işlem yaparkenen , işimiz icabı bilderbergci adamdan , ökültizmle yatırım yapan tibetli rahibin sol yan öğrencisine kadar muhatap olmadığımız insan ( ve insanımsı varlık ) karakteri kalmadı ... neticede bu hayatta askeri sınai kompleks , ilaç sanayii falan filan tamma onlar da güçlü de esas iki şeye kesinlikle ve kesinlikle hiç bir bireysel çoğulsal insan gücü karar veremez yönlendirme olarak ; neymiş onlar 1 ) finans sistemini kurcalayamazsın kafana göre takılıp farklı kulvarlar açamazsın 2 ) asla yeni bir yaşam tarzı medeniyet inşası yapamazsın .... bu iki şeye izin vermezler yavrucağım... alırsın malezya uçağına iki bilet , üç şehir gezer bir günde ebediyete uğurlarlar seni güzelim.... deneysel dünyada en tepe oyuncu taaa uzak yollardan gelen insan olmayan bir hancı çünkü , kudretin yetmez... selam ve dua ile , sığınacak tek limanın ise O bir tek ... unutma
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

Sayfa 685/981 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •