Sayfa 154/981 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. "1.1. Hoşgörü, dünyamızdaki kültürlerin zengin çeşitliliğini, ifade biçimlerini ve insan olmanın yollarını kabul etmek, bunlara saygı göstermek bunların değerini bilmektir. Hoşgörü, bilgiyle, açıklıkla, iletişimle ve düşünce, vicdan ve inanç özgürlüğüyle beslenir. Hoşgörü çeşitlilik içindeki uyumdur. Hoşgörü, yalnızca ahlaki bir görev değil, aynı zamanda siyasi ve hukuki bir gerekliliktir. Barışı olanaklı kılan erdem, yani hoşgörü, barış kültürünün savaş kültürüyle yer değiştirmesine katkıda bulunur.

1.2. Hoşgörü, kabullenme, lütfetme veya göz yumma değildir. Hoşgörü, hepsinin üzerinde, başkalarının evrensel insan haklarının ve temel özgürlüklerinin tanınmasıyla teşvik edilen etken bir tavırdır. Hoşgörü hiçbir koşulda, bu evrensel değerlerin ihlal edilmesini meşrulaştırmak için kullanılamaz. Hoşgörü, bireyler, gruplar ve Devletler tarafından uygulanır.

1.3. Hoşgörü, insan haklarını, çoğulculuğu (kültürel çoğulculuğu da içine alan), demokrasiyi ve hukuk devletini destekleyen sorumluluktur. Hoşgörü, dogmatizmi ve mutlakçılığı reddetmeyi içerir ve uluslararası insan hakları mevzuatına yerleştirilmiş standartları onaylar.

1.4. İnsan haklarına saygıyla tutarlı olarak, hoşgörü uygulaması, toplumsal adaletsizliğin hoş görülmesi veya inançların terk edilmesi veya zayıflatılması anlamına gelmez. Hoşgörü, kişinin kendi inançlarına bağlı olmakta özgür olması ve başkalarının da kendilerine ait inançlara bağlı olduğunu kabul etmesi demektir. Hoşgörü, görünüşü, durumu, konuşması, davranışı ve değerleri doğal olarak farklı olan insanların barış içinde ve oldukları gibi yaşama hakkına sahip oldukları gerçeğini kabul etmek demektir. Hoşgörü, aynı zamanda, birisinin görüşlerinin zorla başkalarına kabul ettirilmemesi demektir."

link atmayıp kopyaladım açıp okuma zahmetinde bulunmazsınız diye kısalttım[/QUOTE]

2. neyse şu yılı da sildim, tüm zamanları kaplar, alıp uygulayın sindirin benliğinize.

Uçtu yine, sahilde şarap cekip, sahilde yürüyüp, romantizmin doruklarına odamızda ulaşsaydık, bunlar olmazdı!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

4. Eli kılıç tutan birileri olsa onlara kılıç üleştirip üzerine salacağım da öyle birileri de yok KAYA. Yetmedimi bunca söz? bırak artık nahoş tavrını. benim karakteriMde yok uslubunca cevap vermek.

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Eli kılıç tutan birileri olsa onlara kılıç üleştirip üzerine salacağım da öyle birileri de yok KAYA. Yetmedimi bunca söz? bırak artık nahoş tavrını. benim karakteriMde yok uslubunca cevap vermek.
    Küffara kılıcı ben ulestiririm, kılıç ulestirmenin manasini bile bilmiyorsun, bebisim.

Neyse, benim yazdığım başlıklarda gözükmezsen, hic bir sorunun kalmaz.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

6.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Küffara kılıcı ben ulestiririm, kılıç ulestirmenin manasini bile bilmiyorsun, bebisim.

Neyse, benim yazdığım başlıklarda gözükmezsen, hic bir sorunun kalmaz.
    özellikle yazdığımı anlamamış olamazsın. üleştirmek= pay etmek dağıtmak (sallamak, vurmak değel)

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    özellikle yazdığımı anlamamış olamazsın. üleştirmek= pay etmek dağıtmak (sallamak, vurmak değel)
    Hala uzatıyorsun yahu, kuffara salladığım kılıçtan payına düşeni veriyorum demek.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

8.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Hala uzatıyorsun yahu, kuffara salladığım kılıçtan payına düşeni veriyorum demek.
    yannış gaya yannış.öyle kullanamazsın o kelimeyi. neyse uzatmayalım sabah oldu.

Sayfa 154/981 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •