Special Days Image
Sayfa 276/981 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 2,201 - 2,208 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Benim teyzeme açmadılar 80 yaş üzeri yasak dediler internet bankacılığı

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben vakti zamanında babama actırmıştım internet bankaciligini Allahtan, sim kart değişmese o da internet bankaciligini işleme kapatiyor, Halk bankasindan maaşını bir sekilde çekerdim.

Biraz da yaşlının durumuna bakıyorlar her halde, en son Iş bankasinda babama internet bankacılığı aldığımızda, 80 yaşını geçmişti.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    TC devleti bundan böyle en ucuz maliyetli kaynaklara ağırlıklı olarak başvurmak zorunda kalacaktır.

Devlet için en ucuz kaynaklı gelir tarihte daima vergi gelirleri olmuştur.

Dolaysız maliyeti sıfıra yakındır.

Dolaylı maliyetini hesaplamak da kolay değildir.

Devletin gelirlerinin çok önemli bir kısmı vasıtalı ve vasıtasız vergilerdir.

Özel sektörün üretim, ticari ve hizmet faaliyetleri sonunda toplanan vergilerin devlet bütçesi gelir kalemleri içindeki payı % 70-80 ler civarındadır.

Ülke ekonomisinin ve piyasaların zorlandığı dönemlerde doğal olarak vergi gelirleri ve tahsilatı düşer.

Yani devletin paraya ihtiyacı da artar.

Bu durumda da en ucuz maliyetli gelir kalemi vergidir...

Bu kez ihtiyatla baş vurulacak vergiler bir kerelik alınacak servet (genelde) vergileridir...

Türkiye geçmişte bu tür vergi uygulamalarına bir çok kez başvurmak durumunda kalmıştır.

Devleti yönetenler bu konuda kendi stratejilerine ve parti politikalarına uygun seçimler yaparak verginin mükellefini seçerler.

Belki gündemde değildir ama sonbaharda bu konuda haberler alırsak kimse için sürpriz olmayacaktır.

3. Yorumcular bu ara ardı ardına doların taşıma maliyeti videosu çekmeye başladılar. Doları hep faizle kıyaslamalıya getirip dolar almama yada dolar bozma yönünde görüş belirtiyorlar. Katılıyor musunuz?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. ABD'li milyarderler daha fazla vergi ödemek istiyor
    ABD'de aralarında George Soros'un da bulunduğu 18 milyarder yeni bir 'servet vergisi' ödemek istediklerini beyan eden bir mektup yayımladı. Mektupta servet vergisiyle elde edilecek gelirin sağlık ve altyapı yatırımlarından öğrenci borçlarının silinmesine kadar birçok alanda kullanılabileceği vurgulandı
    https://www.bloomberght.com/abd-li-m...stiyor-2227117

VAHŞİ KAPİTALİZM ve/veya ABD nin her şeyine öykünen LİBOŞ/İÇİBOŞ tayfa acaba bu habere ne derler?
    Uzunca bir sessizlik:tıssssssssss
    Şunu bir CHP li önermiş olsa idi offfff ki ne of
    Ne sermaye düşmanlığı kalırdı,ne dinazorluğu....?

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Ben vakti zamanında babama actırmıştım internet bankaciligini Allahtan, sim kart değişmese o da internet bankaciligini işleme kapatiyor, Halk bankasindan maaşını bir sekilde çekerdim.

Biraz da yaşlının durumuna bakıyorlar her halde, en son Iş bankasinda babama internet bankacılığı aldığımızda, 80 yaşını geçmişti.

Aklı başında ama yiğenimle hallederim deyince vermediler sanırım .

Devlet bankasında oldu bu olay

6. 28 Haziran Cuma 15:27 İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ HAYRİ BARAÇLI YARDIMCILARIYLA İSTİFA ETTİ

arabaları diz Yenikapıya Ekrem başkan !!!

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    28 Haziran Cuma 15:27 İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ HAYRİ BARAÇLI YARDIMCILARIYLA İSTİFA ETTİ

arabaları diz Yenikapıya Ekrem başkan !!!
    Cok güzel, ortalık biraz temizlensin.

Arabaları dizmekte iyi fikir, ahali paralarının nasıl çatır catir yendiğini görür.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by hayatgusel Yazıyı Oku
    Yorumcular bu ara ardı ardına doların taşıma maliyeti videosu çekmeye başladılar. Doları hep faizle kıyaslamalıya getirip dolar almama yada dolar bozma yönünde görüş belirtiyorlar. Katılıyor musunuz?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Daima aklımda bu hesap ama bu başlıktaki dolar taşıyıcıların bir kısmı gibi bizim yaklaşımımız farklı.

Daha çok güven ve emniyet.

Sayfa 276/981 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •