Sayfa 830/981 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840880930 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,633 - 6,640 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by Honey_Bana_Para? Yazıyı Oku
    Mekan Bodrum Türkbükü
    lehmacun geçen sene 55 TL'di şimdi 72 TL oldu
    ayran 20 TL idi şimdi 30 TL
    yani benim enflasyonum 102/75=%36
    loca fiyatlarına hiç girmiom bile
    Bedava yaşıyorsunuz. Alaçatıya da bekleriz pizza yemeye.

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber...atiyorlar.html

2. Atatürk döneminde 1 TL = 100 USD miydi ?

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Tüm dünyada altın tek rezerv para olsun ve artık bu rezil sistemde insanlar parasını ve varlığını nasıl korurum derdine düşmesin..

Ya da bitcoinmidir ne nane mollaysa dönüşüm bir an önce olmalı...

Bu ne ya... yazıktır bunca insana... varlığımı koruyacağım diye yılda %25 enflasyon olan ülkede korunmak için dolara geçtiler bir de aynı oranda dolarda değer kaybettiler... soygunun böylesi...

bu rezil sistem değişmeli acilen altın tek rezerv para birimi olmalı...
    Bitcoin olmaz, kontrol edilemiyor. Kontrol edebilmeniz için %51'ini hacklemeniz lazım, mümkün değil. MBları çıkarırlarsa elektronik para olabilir.

Bence şuan altın dışında seçenek yok.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

4. Hakan Atilla, ABD'deki cezaevinden tahliye edildi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    O lira da amma lira olur yani...

10 tanesiyle apartman alınır...
    Sanmam...Kağıt paralarla sigara bile alınmaz. Bono krizi bu sistemi kökünden değiştirecek.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

6. Maalesef toplum olarak tasarrufun t'sini bilmiyoruz. Kiminin işine gelmiyor, kiminin günü zor kurtarıyor elindekiyle neyin tasarrufu diyor ama tasarruf terimi unutulup tüketim bağımlılısı bir toplum olmuşuz. Yarın ne yerim, nasıl geçinirim derdi yok kimsenin. Bu günü kurtarsın, bugün yesin içsin, dolaşsın, gezsin, yoksa kredi kartının asgarisini ödemek olağanlaşmış o kesim için. Bir kredi kartı limiti tükenir, önemli değil, diğer bankanınki hazır hemen o devreye girer. Ne de olsa Cüzdanda karttan bol bişey yok. Cebinde günü kurtaracak parası var mıdır bilinmez ama sırtını bankalara kredi kartları ile öyle bir dayamış ki o kitle, anın mutluluğu için paranın bir önemi yok deyip fütursuzca harcıyor. Tekrar söylemek gerekirse, kriz ve etkileri(işsizlik başta olmak üzere) başlıca iki sektörü vurdu. Bir inşaat, iki otomotiv. Ama şunu çok iyi gözlemliyorum, krizin an itibariyle teğet geçtiği sektörler var. Örnek vermek gerekirse, eğitim(örneğin, özel okul kayıt ücretleri ve kontenjan kapasiteleri), sağlık sektörü, ulaştırma sektörü(örneğin uçak bileti, otobüs bileti fiyatları ve dolulukları), turizm sektörü (örneğin, otel, pansiyon vb. fiyatları ve doluluk oranlarını lütfen inceleyin). Şimdilik aklıma gelen bu sektörlerde tökezleyen olmuştur ama genel çerçevede kriz hissedilmedi. Bu benim kişisel düşüncem. Bundan iki ay önce böyle düşünmüyordum ama insanın gezdikçe ve farklı sektörlerden insanlarla konuştukça bakış açısı değişiyor. Neyse... Konunun dolarla doğrudan ilgisi de yok aslında. Başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın lütfen.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,303
     Alıntı Originally Posted by ragwaer Yazıyı Oku
    Maalesef toplum olarak tasarrufun t'sini bilmiyoruz. Kiminin işine gelmiyor, kiminin günü zor kurtarıyor elindekiyle neyin tasarrufu diyor ama tasarruf terimi unutulup tüketim bağımlılısı bir toplum olmuşuz. Yarın ne yerim, nasıl geçinirim derdi yok kimsenin. Bu günü kurtarsın, bugün yesin içsin, dolaşsın, gezsin, yoksa kredi kartının asgarisini ödemek olağanlaşmış o kesim için. Bir kredi kartı limiti tükenir, önemli değil, diğer bankanınki hazır hemen o devreye girer. Ne de olsa Cüzdanda karttan bol bişey yok. Cebinde günü kurtaracak parası var mıdır bilinmez ama sırtını bankalara kredi kartları ile öyle bir dayamış ki o kitle, anın mutluluğu için paranın bir önemi yok deyip fütursuzca harcıyor. Tekrar söylemek gerekirse, kriz ve etkileri(işsizlik başta olmak üzere) başlıca iki sektörü vurdu. Bir inşaat, iki otomotiv. Ama şunu çok iyi gözlemliyorum, krizin an itibariyle teğet geçtiği sektörler var. Örnek vermek gerekirse, eğitim(örneğin, özel okul kayıt ücretleri ve kontenjan kapasiteleri), sağlık sektörü, ulaştırma sektörü(örneğin uçak bileti, otobüs bileti fiyatları ve dolulukları), turizm sektörü (örneğin, otel, pansiyon vb. fiyatları ve doluluk oranlarını lütfen inceleyin). Şimdilik aklıma gelen bu sektörlerde tökezleyen olmuştur ama genel çerçevede kriz hissedilmedi. Bu benim kişisel düşüncem. Bundan iki ay önce böyle düşünmüyordum ama insanın gezdikçe ve farklı sektörlerden insanlarla konuştukça bakış açısı değişiyor. Neyse... Konunun dolarla doğrudan ilgisi de yok aslında. Başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın lütfen.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Arkadaşım git bir elini yüzünü yıka istersen.Piyasa kan ağlıyor.Senin o dediğin tatilciler nüfusun %10 nu bile değil.

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu arkadaş anlaşılan, eskilerin çok yaşayan değil çok gezen bilir deyişine uygun olarak, çok dolaşarak öğreniyor bilgileri...

Bizler bu başlıkta çöreklenmiş kişiler olarak dünyadan habarımız yokmuş.

Çok yararlı bilgiler veriyor yeni forumdaş.

Ekonomik, sosyal, turistik.

Bedavaya ancak bu kadar olur.

Sayfa 830/981 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840880930 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •