Sayfa 191/981 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Bizim piyasa kapandıktan sonra 5.76-5.81 hareketi oldu.

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben aynı fikirde değilim zira gelişmekte olan ülkeler altın ile var olan geniş para arzlarını yönetemezler. Çünkü altını parasallaştırmaları gerekir. Bunu da yapmak istediklerinden emin değilim.

Zira altını parasallaştırmak var olan para çarpanını merkez bankasının kontrolü dışına çıkartabilir. Özellikle endojen ve egzojen para yaratım süreçlerini tıkayacaktır. Bu bağlamda altın gelişmekte olan ülkelerin merkez bankaları için de ciddi bir sınırlama oluşturabilir.
    Zarar yok benimle aynı fikirde olmadığınızı belirttiğiniz fikirler de bana ait değil zaten.

Batı ülkelerinin matbaalarında 2 cente mal ettikleri kağıtlarla dünyayı domine ederken Altın ile ne işleri olur ki zaten? Ben bildim bileli ABD'nin elinde 8 ton altın var ama Rusyanın altın rezervi son 10 yılda 400 tondan 2,200 tona ulaştı. Çin de altın rezervlerini aynı şekilde artırma yolunda.

Yani Batı altını önemsizleştirmeye çalışırken yükselen devletler Altın'a yatırım yapıyor. Gördüğüm bu ve kendimce bunun nedenini anlamaya ve açıklamaya çalışıyorum. Bu ülkeler bir gün kağıt paraların itibarı kalmazsa yeni düzene ellerinde değersiz kağıtlarla değil ticari değeri de olan altın'la girme derdinde. Bugün S 400'ler yüzünden Hindistan'a Türkiye'ye tehditler savuran, Apple şirketini tuş eden Huawei'ye yasaklar getiren ülkenin parasını tutmak yerine altına yöneliyorlar, bu çok açık değil mi?
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

3.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Golf oynayıp oynamadığı, otopside belli oluyormuymus?
    sigorta şirketi için mesele o tepeden nasıl düştüğü... yani golf oynarken veya oynamazken arkadan birisi kafasına beyzbol sopası indiripde mi yolladı aşşağı ya da tam golf sopasına vuracakken birisi koltuk altını gıdıklayıp düşmesine mi sebep oldu ( bunun otopside tespiti biraz zor olabilir ) , ya da uçan dayreden lazer güdümlü füze mi gönderdiler de kişinin gövdesinin ortasında delik açıldığı için dengesini kaybedip ( aeorodinamik kuralları gereği rüzgar gövdenin ortasından da geçiyor , koltuk altlarından da geçince kişi hafiflediği için havalanıyor ) aşağı düştü....

eğer uçan dayre ateş etti adam düştüyse sigorta şirketi maktülün yakınlarına sigorta bedelini öder ama o uçan dayre sahibine o ödediği parayı rücu eder ...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

4.  Alıntı Originally Posted by deepblue35 Yazıyı Oku
    endeksten kaynaklı 96.30 a atak geldi

Alıntı Originally Posted by deepblue35 Yazıyı Oku
    Fed başkanı Powell'ın yaptığı konuşma nedeni ile.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    endeksten kaynaklı 96.30 a atak geldi
    Ons altın düşerse dolar endeksi yükselebilir.Ama tabi her hangi bir haberde buna neden olabilir.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Fed başkanı Powell'ın yaptığı konuşma nedeni ile.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ne demis ki?

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. TV yorumcusu az önce diyor ki: “Geçmişte iktidarlar ekonomik krizle geldi, ekonomik krizle gitti.â€

O zaman artık anlayın ülkeleri iktidarlar değil sermaye yönetiyor.

Önce borçlandırıp krize sokup her şeyini alıyor sonra yeni umut yaratıp iktidarı değiştiriyor, sermayesini katlıyor.

Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Zarar yok benimle aynı fikirde olmadığınızı belirttiğiniz fikirler de bana ait değil zaten.

Batı ülkelerinin matbaalarında 2 cente mal ettikleri kağıtlarla dünyayı domine ederken Altın ile ne işleri olur ki zaten? Ben bildim bileli ABD'nin elinde 8 ton altın var ama Rusyanın altın rezervi son 10 yılda 400 tondan 2,200 tona ulaştı. Çin de altın rezervlerini aynı şekilde artırma yolunda.

Yani Batı altını önemsizleştirmeye çalışırken yükselen devletler Altın'a yatırım yapıyor. Gördüğüm bu ve kendimce bunun nedenini anlamaya ve açıklamaya çalışıyorum. Bu ülkeler bir gün kağıt paraların itibarı kalmazsa yeni düzene ellerinde değersiz kağıtlarla değil ticari değeri de olan altın'la girme derdinde. Bugün S 400'ler yüzünden Hindistan'a Türkiye'ye tehditler savuran, Apple şirketini tuş eden Huawei'ye yasaklar getiren ülkenin parasını tutmak yerine altına yöneliyorlar, bu çok açık değil mi?

Sayfa 191/981 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •