Sayfa 208/981 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308708 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 1,657 - 1,664 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. Sabah sabah yazmış bir twitter fenomeni hatta burada da sevenleri vardır.
    5,81 den dolar long 5,79-5,77 stop al sana stop.

https://twitter.com/mrarslanoglu/sta...94548967780352
    (3) dolayısı ile bu durum, RİSK sever yatırımcılar için, 5.79-5.77 bandı stop loss olmak üzere, bir al sinyali olarak düşünülebilir.. Bilginize, sevgiler..

aldı al sinyalini vatandaş.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Yanlışın var bimdeki organik yumurtalara bile geçen hafta zam geldi. istersen en yakın bim marketten öğrenebilirsin. migros falan değil yani bim.. Ama 3TR... kodu ile başlayan kimyasal antibiyotikli yumurtalara zam gelmediyse onu bilemem tabi. ben 0TR kodu ile başlayan organik yumurtalardan bahsediyorum diğeri bir de kanser ilaçları masrafı çıkarabilir..
    Paul , organik yumurtaların bazılarında , tavuğa verilen yemden dolayı omega 6 fazlası olabilir. o da zararlı...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

4.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Sabah sabah yazmış bir twitter fenomeni hatta burada da sevenleri vardır.

(3) dolayısı ile bu durum, RİSK sever yatırımcılar için, 5.79-5.77 bandı stop loss olmak üzere, bir al sinyali olarak düşünülebilir.. Bilginize, sevgiler..

Yine de ben 25 Temmuz merkez bankası toplantısını bekleyeceğim. Büyük ihtimal ile erken davranıp bir faiz indirimi yapacak.

Ama indirim yapmamak gibi bir süpriz yapar ise bu S400 meselesini dahi baskılayacak kadar kuvvetli bir denge yaratabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    1 yıl önce 6.50-6.60'lardan girenlere Allah gerçekten sabır versin.
    Sn Purplee, sadece bekleyecekler o aldıkları tarihten itibaren yatırımlarının 24 ay içinde enflasyon bazında kara geçmesi beklenir. Tabi dolar faizi almak kaydıyla.

O zirve hükümetin enflasyon+9 puan ortalama yıllık artışını deldiği bir dönemdi. TCMB baktı kaldı. Normalde sert bir faiz artışı yapmalıydı. 5,50 lerden dönmeliydi ancak cuma ve pazar gecesi paniği ile 7,20 leri gördük sabah açılışta zaten 6,80 satışta idi. Bankalar arası piyasada kademeler 20 kuruş oynuyordu tam bir hengame karmaşa vardı.

Pazartesi günü bazı bankalar panik yapanlara 7TL den satıyordu. 7 üstünde alabilen sanırım yoktur.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by XMountaiN Yazıyı Oku
    Adama puskevitci dedik matematik hesaplariyla dalga gectik. En iyi isi o yapti ya ben onu yediremiyorum 😂
    İçeriden biri bana da "papazı salacaz" dese ben de malı en tepeden boşaltırdım.
    Insider trading basbayağı.
    Ama sorsak "vatan için sattık" der.
    Ne için aldıysa...

7.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Sabah sabah yazmış bir twitter fenomeni hatta burada da sevenleri vardır.

defalarca senelerce anlata anlata bitiremedik hala traderlar yatırımcılar anlamadı... döviz çiftlerinde grafik açıp teknik analiz yaparsan , indikatörle bir şeyler yakalamaya çalışırsan belki arada tutturduğun olur fakat genelde çuvallarsın... niye ? niye peki öyle ?

1 ) döviz çiftlerindeki spekülasyondaki ağırlık '' pozisyonlanma '' üzerinedir... bunun ne demek olduğunu ve nasıl etki ettiğini ben anlatmayayım kendin öğrenme çabası içinde ol ki , fayda kalıcı olsun..

2) grafiklerde gördüğün düşüşler yükselişlere omuz baş falan formasyon kulpları takmak hatalıdır.. peki neden ? çünkü açılan pozisyonların bir de karşı pozisyonları vardır bu bir.... ikincisi gerçek hacmi göremediğim spot piyasadaki hareketler yanıltıcıdır...

ben bu işi , döviz alım satımını 30 küsür yıldır yapıyorum ve gayet iyi biliyorum.... kabullenip kabullenmemek size kalmış.... sevgilerimle , hamza sütbıyık ... rasyonel akla atılan imza
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yine de ben 25 Temmuz merkez bankası toplantısını bekleyeceğim. Büyük ihtimal ile erken davranıp bir faiz indirimi yapacak.

Ama indirim yapmamak gibi bir süpriz yapar ise bu S400 meselesini dahi baskılayacak kadar kuvvetli bir denge yaratabilir.
    Yönetim sinyali verdi ufaktan hani bu yüksek faiz inşaat , otomotiv sektör çöküşleri, yoğun işsizlik götürür akp yi. Hani önceden bu kadar tepki vb. beklemiyorlardı halk medya ile uyuturuz diye düşünüyorlardı ancak 800 bin oy farkı demek yeni bir yönetim demek üstat. İşin diğer yanı enflasyon çok ciddi anlamda yüksek temel gıdaya gelen zamlar %40-50 doları baskılamalarının halk açısından bir faydasıda yok. Dolar 5,76 ancak fiyatı düşen hiçbir şey yok en son Atilla Yeşilada bile bu enflasyonla kuru burada tutmayı nasıl beceriyorlar anlamıyorum demeye başladı.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Sayfa 208/981 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •