Sayfa 130/981 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Ahada yaz şenliklerimiz başlıyor.😄

Soylu döktürmüş yine.

2. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin, "Türkiye'yi diktatörlükle, hukuksuzlukla ve anti demokratiklikle suçlayanlar, dün akşam sevinç çığlıkları atıyorlardı" dedi. Soylu, "İstanbul'un, valiye 'it' diyen bir belediye başkanı oldu" ifadesini kullandı.

3. Son iki gündür yoğundum yaşlanmışım fena yoruldum. Hava alanından dönerken havaİST otobüsleri arka arkaya duruyordu. Güzergahını bilmiyordum sormadan bindim ve kendimi taksimde buldum. SAAT 2o, 22 arası taksimdeydim. Birde hatunla karnımızı doyuralım deyip SÜTİŞ'e girdim, 80,90 gayme ile çıkarım düşüncesiyken, 130 gaymeyle çıktım. Eve döndüğümde de sizleri tebrik ettikden sonra son zamanların en güzel uykusunu uyudum. SIKINTI YOK.

4. Ülkemize yatırım yapan yabancı yatırımcıların hali perişan;
    Şubat 2018'de hisse senedi ederleri 54milyar dolar idi, şu an 27milyar dolar

Çok daha önemlisi Dibs yatırımları ederi 33milyar dolar idi şimdi 13milyar dolar, dibs'te sadece 4,8 milyar dolar satabildiler gerisi külliyen zarar, yani 15 milyar dolar net kaybettiler.

Katarlı yatırımcı marmaris içmelerde 2010 yılında 15milyon dolara aldığı oteli 1 yıldır kiraya verememiş çünkü senelik 1,2milyondolar+kdv kira istiyormuş.

Turizm patladı, rekor kırıyor, uçtu gidiyorken dahi işletmeci kirayı çıkartamayacağını düşünüyor. Oteli kiralayan yok, satış fiyatı da çok yüksekmiş. Yabancı yatırımcı tokum pozisyonunda ama sabırlarının da bir sınırı vardır muhakkak.

Turizm açık ara en iyi sektör konumunda şu anda diğer sektörler kan ağlıyor.

Zararı kabullendikleri anda ortalıkta göz gözü görmez.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. 5.83 değdi çekti.

6. Soyludan sonra reis ile bahçeli’den de bir atraksiyon gelecektir yakında.

Hezimet yenilgiyi hele bir hazmetsinler.😄

7. Seçim bittiyse kuru baskilamaya bankalarin dolar satışına gerek kalmadı sanırım
    Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

8. Usd de gapin uzun soluklu olamayacagini deduk. Kac kez deduk. Usd tahta yapicisi gap sevmez

Sayfa 130/981 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •