Sayfa 142/981 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242642 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Sanıyorum ingersoll rand firmasının tüm düşük katma değerli kısımlarını uluslararası ölçekte allegion adlı bir firmada toplayıp bu firmayı da ana gruptan ayırarak borsada halka açmışlar.

Halka açılan ve ana firmadan izole edilen bu şirket te ilk iş olarak en verimsiz bölümlerini kapatmaya başlamış. İlk adreslerden birisi de İto kilit olmuş.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Bende 20 milyon duydum. Baska bir haber sitesinde 120 milyon deyo. Adamlar pazarlığı kızıştırıyor galiba...
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Ukrayna, 6 adet Bayraktar İHA, 3 yer istasyonu ve 200 adet akıllı mühimmat için Türkiye'ye 69 milyon dolar ödeyecek.

Bizim dandiklerin tanesi 10 milyon dolar gaymeymis, dogru olabilir 200 milyon dolar gayme.
    150 - 200m usd kesin vardır. Drone diyince aklınıza bayraktar gelmesin, bu düşürülen uçağın kanat açıklığı boeing 737 den geniş...

Bu arada abd savunma sanayi son dönemde çok verimsiz. Insan o kadar para harcayınca radara yakalanmama filan koyar koca uçak yapmışlar keklik gibi gönderiyorlar sağa sola vururlar tabi...

3.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Dünya 2008 den bu güne kadar parasal genislemede ancak 2008 deki genişlemeden sonra Gold 5000 olacak deniliyorken Gold tersine 2000 den 1000 dolara düştü.
    Yakinen işin içindeyim. Sınırsız parasal genişleme 2007 ile 2011 arası oldu. Ons altında o süreçte 400 dolardan 1920 ye gitti. Sonra ki yıllar frene basıldı. Son yıllarda sıkılaştırma ve faiz artışaları vesaire derken ons altın baya dayak yedi.

Şimdi bu döngü tersine dönmek üzere hatta döndü gibi.

4. Amcalar bilen var mıdır? 1 kuruş artması için ne kadarlık alım olabilir

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bilmemeniz normal, otomobiller icin cok kaliteli lastik aksam kapı fitili, cam fitili v.s üretirdi, yedek parçacı olduğumdan biliyorum firmayi.
    doğrudur reha bey.Yazık olmuş.Daha devamı gelir.Piyasa berbat.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Standart profil ile iş görüşmesi yapmıştım herhalde 2008 senesinde. Çok iyi bir firma izlenimi uyandırmıştı. Çok üzüldüm, ama anlamadığım nokta zaten dünyada 2 3 tane fitil üreten fabrika var demişlerdi, Turkiyede işçilik ucuzladı, Standart profilin de dışarıdan çok müşterisi vardı. Belki geçici olarak vardiya vs azaltma vardır, kapatmaları çok yazık olur. Zannedersem sahibi yabancı olan bir formaydı ama oranın halkına ekmek veriyordu...

7. Abd nin kullandigi predator drone" lar dan ise (silahli ihalar)cok pahali degiller ama yinede 250 milyon falan cok fazla f35 lerin tanesi 80 milyon kadar yanlis bilmiyorsam

8.  Alıntı Originally Posted by kyokushin Yazıyı Oku
    Abd nin kullandigi predator drone" lar dan ise (silahli ihalar)cok pahali degiller ama yinede 250 milyon falan cok fazla f35 lerin tanesi 80 milyon kadar yanlis bilmiyorsam
    F35 ten pahalı olduğunu biliyorum bu drone ların...

Sayfa 142/981 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •