Sayfa 857/981 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,849 - 6,856 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Konut piyasasının canlanması için konut kredisi fazilerinin max 1 olması lazım. Şuan ki faizden yaklaşık 500-600 puan aşağıyı işaret eder.
    Yatırım tavsiyesi değil, kişisel düşünceleri içerir.

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bende aynı nedenle araba almıyorum.
    bende vergi den dolayı sıfır araba almıyorum. ÖTV yi sıfırlasınlar alırım. yoksa 2. ele devam. Faizlerin düşmesi gerektiğini şiddetle savunuyorum. Dolar yükselirse yükselsin mühim değil. 1-2 sene sıkıntısını çekeriz ama sonra rahat ederiz. Madde bağımlısı gibi bizi dolara bağımlı kıldılar. Bu bağımlılıktan kurtulup kendi üretimimize dönmek zorundayız. Bununda tek çare düşük faiz, yüksek kur
    Yatırım tavsiyesi değil, kişisel düşünceleri içerir.

3.  Alıntı Originally Posted by beyazcocuk Yazıyı Oku
    Konut piyasasının canlanması için konut kredisi fazilerinin max 1 olması lazım. Şuan ki faizden yaklaşık 500-600 puan aşağıyı işaret eder.
    Hic bir sey degismez. Bir iki yildir az adam dudukleyen muteahhitler aninda fiyat arttiracak. Degisen birsey olmaz ulkemde. Halk fakirlesti. Vergi arttir hazineyi kurtar, bataklari millete yik bankalari, sirketleri kurtar da millette bunu karsilayacak guc yok. Where is the money? Fakirlesmenin onune gecilmedikce asagi daha asagiya.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,275
    -------- neyse şimdi moderatör gelir siler yazıyı..en iyi ben sileyim.Sonra canım sıkılıyor.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
    Düşük faiz yüksek kur diyenler ne cigara içiyor bilmiyorum.

Bu aralar birden Çin olduk haberim mi yok? Mercimeği dahi ithal eden ülkeden bahsediyoruz. İhracatın %50'si ithal.

Enerji falan zaten hak getire. Yani her türlü enflasyon olarak geri döneceği çok belli bir politika değil mi?
    Bu saçma sapan politikayı savunanların muhakeme yetenekleri de mi yok? Döviz, enflasyon fırlayınca ücretler sabit mi kalacak?
    Benzin 20 olsun. Herşeyin fiyatı uçsun ama düşük faizle kredi verelim diyenler kafayı yemiş.

Kim gidip parasını negatif faiz veya sıfır faiz veren yere yatıracak. Para gelmeyince kim kime kredi verecek?
    Tl dünya çapında saygın bir para birimi oldu da bankalar yurtdışından kredi bulurken tl ile kredi alabiliyorlar benim mi haberim yok?

Herkes söz birliği etmiş gibi bunu dillendiriyor.
    Bu krize girildiğinde eski krizler gibi hızlı çıkılamayacağı, durgunluğun alışılmadık derecelerde uzun süreceği belliydi. Şimdi böyle saçma sapan adımlarla krizin süresini mi uzatmaktan başka birşey yapmayız.
    Ytd

6. Bana bir tek faydası oldu bunlar yüzünden sigarayı bıraktım.Çünkü vergilerin nereye gideceği belli.
    Ben de sigarayı bıraktım. Bir kişi daha yazmıştı bıraktım diye. Acaba başka sigarayı bırakan var mı?
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Ben de sigarayı bıraktım. Bir kişi daha yazmıştı bıraktım diye. Acaba başka sigarayı bırakan var mı?
    Rakı, sigara out mantar in...
    Oh ne ala.
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

8. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, göçmen meselesine ilişkin yaptığı açıklamada "Türkiye bu işi kararlılıkla yürütmezse Avrupa'daki hiçbir hükümet 6 ay dayanamaz. İsterlerse deneyelim" diye konuştu.

Ey Avrupa akıllı ol yoksa aklınızı alırız.

Sayfa 857/981 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •