Sayfa 831/981 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,641 - 6,648 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Fıtch 14 türk bankasının notunu indirdi, görünüm negatif

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by erdixx Yazıyı Oku
    Fıtch 14 türk bankasının notunu indirdi, görünüm negatif
    Yok hükmündedir..

Tanımıyoruz...

Yakında kendi milli değerlendirme kuruluşumuzu kuracağız.

Milli savaş uçağımızla birlikte...

Gavurun notuna, uçağına ihtiyaç kalmayacak.

3. Edepsizler

Benim TUPRS ın da notunu indirmişler ülke notu gereği...

4.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Yok hükmündedir..

Tanımıyoruz...

Yakında kendi milli değerlendirme kuruluşumuzu kuracağız.

Milli savaş uçağımızla birlikte...

Gavurun notuna, uçağına ihtiyaç kalmayacak.
    Nasıl olsa bu iş için başına geçirebileceğimiz yetişmiş iş gücü potansiyeli kartal imam hatip de yeteri kadar var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    ragwaer forumdaş da biliyordur ama bizler bu başlıkta epeydir Türkiye'deki bankaların ne kadar zor durumda olmaları gerektiğini yazıp duruyoruz.

Biliyorum münafıklık yapıyoruz.

Çünkü basit mantığımız, hiç turistik seyahat yapmamıza, hava alanlarına giderken şöförlerden istihbarat almamıza gerek bıraktırmadan bize diyor ki, bankaların bilançoları aksini söylese de, bu kadar vatandaş kredi kartı borcu, emlak alım borcu vs yüzünden takipte iken, bu kadar şirket borçtan kafayı yemiş konkordato sırasında beklerken, bankaların sıkıntısız olmasına imkan yok.

Sonuçta bu vatandaşlara, bu kurum ve şirketlere krediyi veren bizim bankalar.

Giden paralar da bizim mevduattaki paralar.

Bundan 7-8 ay kadar bankalar hakkındaki ilk değerlendirme raporları İngilizce olarak ortaya döküldüğünde benim İş bankacoıların havasından yanlarına girilemiyordu.

O raporun linkini verip de bir kaç gün sonra uzman fikirlerini sorduğumda, bu rapor hakkında konuşmamız doğru olmaz buyurdular.

Şu anda bu ülkede sıkıntısız tek bir banka yok.

Her an her şey olabilir durumları yani.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Edepsizler

Benim TUPRS ın da notunu indirmişler ülke notu gereği...
    Sen de tanımıyorsundur zaten o notu...

Yok hükmündedir...

7. Rtenin bi konusmasinda faizleri dusurecez ama acele etmeden sabirli sekilde dedi o konusmasi en fazla 400bp diyo bana hatirlayan var mi 300 bp olucak bence

8. MB'sı ne kadar faiz indirir tartışması var.

Bugün Halk Tv'de; heykeltraş Mehmet Aksoy'du galiba(Kars'da yaptığı heykeli yıkılan) katıldığı programı izledim. Heykeltraş konuyu mahkemeye götürmüş, 8 yıl hukuki şüreç yaşanmış,sonuçta AYM heykelin yıkılmasını yanlış olduğuna karar vermiş. Mehmet Aksoy :''Geldiğimiz nokta aynen AYM oylamasındaki gibi 8'e 6'dır'' dedi.

Programda Bekir Ağırdır'ın yaptığı anketin sonuçları da yayınlandı.

Tayyip Erdoğan'a kesinlikle oy vermem diyenlerin oranı %55.

Başkanlık Sistemi mi? Parlamenter Sistem mi? sorusuna verilen cevap, yanlış hatırlamıyorsam %60'ın üzerinde Parlamenter sistemden yanaydı.

Mevcut durum ve Tayyip Erdoğan'ın durumu Parlamenter Sistemden yana olmayı gerektiriyor. %30-%20 hatta %10-15 oy alsa bile önemli bir siyasi oyuncu olmayı sürdürebilir. Hakkında soruşturma açılmaz.

Parlamenter Sistem ise MB'sının bağımsızlığı demektir. Düşük bir faiz indirimi ve MB'sı bağımsızdır lafıyla dolar daha da düşebilir. Diğer türlü başlıkta dolarda bekleyenlerin istediği gibi 600-800 baz puvanlık indirim doları fişekleyebilir.

Başlıkta çok ilginç bir durum var. Dolarda bekleyenler; tahminince Parlamenter Sistemden yana olanlar ve yüksek faiz indirimi bekliyorlar.

Tayyip Erdoğan ve Akp destekçisi olanlar tabii ki Başkanlık Sisteminden yana olmalılar, unlar da yüksek faiz indirimi bekliyorlar.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Sayfa 831/981 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •