Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
Arama sonucu : 34 madde; 33 - 34 arası.

Konu: Kral Altın

Yılın son çeyreğine girmek üzereyiz. Faiz artırımlarına devam. Mevduat faizleri 40-50 leri buldu, Kredilere ulaşmak ve ödeyebilmek çok zorlaştı, Araba ev satışlarında durgunluk olduğu lafları gelmeye başladı. Döviz altın durgun, borsa şimdilik yüksek faizi umursamıyor gibi görünüyor. Özellikle enerji firmalarının maşallahı var. Halka arzlar için akın akın yatırımcı geliyor borsaya ama arzdan gelen lotlar 5-10' a kadar düştü. Bu 7 milyon hesap diğer hisselere yönelecek mi belirsiz.

Bakmak ve görmek!?

1 yılı daha devirdik, ömürden bir yıl daha gitti. Gazze'de ki katliamlardan sonra insanlığımı, insanlığı sorgular hale geldim. İnsanlığın bir adım bile ilerlemediği, gelişmediği, medeniyet, demokrasi, o, şu, bu herşeyin yalan olduğunu, İnsanlığın hala ilkel düzeyde olduğunu düşünmeye başladım. Hele ki hele ki aşk meşk, romantizm, sanat manat, vırt zırt hiç bahsetmeyin bile yaşam hakkına değer verilmezken neyse...

Para kısmında olansa altın enflasyon oranında artmış. Borsa hisse bazlı güzel hareketler oldu son bir iki ay sert düzeltse de, kriptolar uzun sürünmeden sonra sert tepti.

Asıl dikkat çeken Politika faizimiz sene başı % 9 iken sene sonu % 42.5 oldu. Pandemiden sonra faizle oynayarak ekonomiye resmen sente ayarı verdiler. Nasdan buralara gelindi çokta söyleyecek birşey yok.

Hiç umudum olmamasına rağmen 2024 yılı insanlık adına ve ülkemiz adına güzellikler, iyilikler getirir inşallah.

Son düzenleme : altınorta; 29-12-2023 saat: 21:56.

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •