Sayfa 47/59 İlkİlk ... 37454647484957 ... SonSon
Arama sonucu : 472 madde; 369 - 376 arası.

Konu: xu.100...169k...vade 2020 sombahar

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    Evet...98800 de negatife dönüp... dolar almıştık...ki hemen öncesinde 105k ya yakın seviyelerden mal boşaltıp 105-93 düşüşüne yakalanmayıp ortalama 94 küsürlerden mallanmıştık ve 98800 de karımızı cebimize komuştuk...

Sonrasını kaçırdık...ve dolar tl ye karşı taşıma maliyetini de eklersek karlarımızın Cüzi de olsa bir kısmını geri verdik...şimdi tl faizdeyiz...

Bundan sonrası için beklentimizi az sonra yazacağım

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    Artık aşağı ve yukarı ökküz gibi sert hareketler beklemiyorum...

Ancak hafif pozitif yönlü genel bir tablo çıkacağını düşünüyorum...hatırlarsanız açığa satışın yasaklanmasını borsamız için olumlu olduğunu yazmıştım...işte bu volatiliteyi düşürdü...ve iyi oldu...bence

Şimdi 106-107k lardan sonra nolcek?..

Beklentim;

Kağıt bazlı gelişmelere bağlı sektör bazlı yeni yukarılar olacak hafif hafif...endeks anlamında sert hareketler zıplamalar olmadan...

Sert hareketler, belki abd senato yaptırımın oylamasına bağlı ki orada da rafa kalktığı anlaşılıyor son sinyallerde...rating kuruluşlarının not artırımı veya tersi beklentileriyle oluşacak...

Şu an benim penceremden görüntü hafif pozitif...ama uçan kaçan bişi endeks anlamında olmayacağı-kağıt bazlı hariç-mutedil sakin bi borsa bekliyorum...kısa vadede

Efenim!..

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    Bu arada, by beybaba platodata comicslerinden...pala...beybaba dan çıkmış...ortamalı olmuş...anonim...eyvallah...

Tr ye döndüğümde...

Benim yeni eşekler...

Amerikalı sarı eşek. Ms..Gambiti Ceyn ve Sudanlı zenciğ kara eşek El Hamdullah...

Yeni gözdelerim...onlara bi topak açarım diye düşünüyom...3-5 ay sonra...

Beybabam bem de son zamanlarda bazi mahfillerde borasanin yukselise gececegine dair sohbetler oldugunu duyuyorum... Bana gore 100k ya gerileyecek . hatta yeniden 98 de gorulebilir. Artik 90 in alti kesin yok. 95 tekaut.... 133700 short devam... Aralik ayinda bebecan,kucuk eniste derken siyasetin endeks uzerinde risk yaratabilecegini dusunuyorum.

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    Bu ykb satış haberi fiyatı hiç iyi değil...Borsadan uzak kalınmalı...Adamlar kaçar gibi yok pahasına veriyorlar...Bankanın yönetiminde olup neyi gördüler acaba?..

İşin daha vahimi ve belirsizi...italyanların elinde bu satıştan sonra halen %30 pay olacak olması...Onları satabilmek için %10 civarı payı koçlara verdi ve koçlar %49,9 paya çıkacaklar..,

Bu kadar ucuz fiyattan neye almadı koçlar kalan %30 u veya bi kısmını daha?..

Garip bi durum var...

Borsadan uzak kalınmalı...

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    Banka yönetim kurulunda olmak için extra feragatlar gerekir...piyasa değerinin üzerinde para ödemek gibi...

İtalyanlar %50 yönetiminde bulundukları bankayı 1,54-2,12 aralığından verecek koçlara...sadece %10 unu...ve banka yönetiminden tamamen çekilecekler...

Sanki sat kurtul kaç kurtul gibi mi acaba?

Daha bugün açıklandı...iddialı yorum için erken...

Onçün çekirdeğimizi çitleterek seyretcez gari..,

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    Koskoca.... bankerliğin atalarından firenzeli büyük üstad mediçi aylesinin topraa...uni credit ne görüyor ki aceba?..

8. Birşey gördüğü yok. Ecb'den cet1 uyarısı aldı, diğerlerine göre daha sikintili gördüğü turkiye'de risk azaltıyor..

Sayfa 47/59 İlkİlk ... 37454647484957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •