Sayfa 2/540 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 4314 madde; 9 - 16 arası.

Konu: ULUSE - Ulusoy Elektrik

1. KONUSUNDA TEKEL VE STRATEJİK önemi olan ULUSE burdan kendine iyi bir iş çıkaracağını tahmin ediyorum

2. ESKİ NİC leri (ENİGMA -SALTUK-DEEPLARA68-olan arkadaşlar,eğer yeni isimle gelecek olursanız kendinizi tanıtın )

3. BU ARADA BİR HATIRLATMA

GEÇİCİ BEYANNAMEDE KONSOLİDE OLMAYAN NET KAR - 39.538.676,62

KONSOLİDE KAR 13 MART SON GÜN

BEKLENTİM 42.000 000 - 45.000 000 ARASI ( 2015 KARININ 3 KATININ ÜSTÜNE ÇIKABİLİR KONSOLİDE KAR )

özeti : SÜPER..

08-04-2017 GENEL KURUL

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    çanakkale-kocaeli
    Gönderi
    148
    Endonezya Devlet Elektrik Şirketi (PLN) tarafından elektrik üretiminin artırılması ve dağıtım şebekesinin genişletilmesi amacıyla 2016 da 6 milyar dolarlık yatırım yapılması planlanmaktadır.

PLN den yapılan açıklamaya göre; 2019 yılı sonunda 35.000 megawatt artırılması planlanan elektrik üretim kapasitesine 2016 da 10.000 megawatt eklenmesi, dağıtım şebekesinin ise 2016 yılında 9.000 km artırılması ön görülmektedir.

Bu kapsamda birçok elektrik üretim santralinin yapılmasının hedeflendiği Endonezya da, finansmanın üçte birinin yerel kaynaklardan karşılanması öngörülürken, geri kalanın uluslararası fonlardan ve kredilerden sağlanması planlanmaktadır.
    Bahse konu yatırımlar çerçevesinde, Asya Kalkınma Bankası Endonezya'ya önümüzdeki 5 yıl içerisinde 600 milyon dolar vermeyi taahhüt ederken, söz konusu kredinin yüzde 20 lik ilk kısmı PLN n in Sumatra Dağıtım Şebekesi projesinde kullanılmak üzere aktarılmıştır.
    ENDONEZYA yurt dışının ÖZELLİKLE ASYA VE GÜNEY AMERİKA İÇİN MERKEZ ÜSSÜ OLACAKDIR.
    ENDONEZYA ve RUSYA FED. hariç 4 kıtada 50 den fazla ülkeye ihracat yapıyorlar. rusyada ve endonezya da satış bayileri açıldı gerekli izinler ve yerel normlara uygunluk belgeleri alındı. BURADA TÜRKİ CUM. de devreye girmesi hiç şaşırtmaz.
    ben YURT İÇİ NİN YURT DIŞI İLE ÖNÜMÜZDEKİ 3 YILDA EŞİTLENECEĞİNİ ZANNETMİYORUM,sebebiyse devletimizin 18.000.000.000 tl. lik enerji ve alt yapı yatırım kararı almasıdır.. AMA ONDAN SONRA İŞTE EŞİTLENECEKDİR. TABİ CİROLAR RAKİPLERİ İLE EŞDEĞER OLMASA BİLE 5 YILA KALMAZ- BU GÜNKÜ SATIŞLARIN TOPLAMI KAR RAKAMI OLACAKDIR.
    ÜLKEMİZDE BU ŞEKİLDE BÜYÜYEN , TEKNOLOJİYE YATIRIM YAPAN KAÇ ŞİRKET VAR VE BUNLARIN KAÇI HALKA AÇIK
    ASELSAN- VESTEL -ARÇELİK - ULUSE-KAREL BORSAMIZDA İŞLEM GÖREN İLK AKLIMA GELENLER BUNLAR , ÜRETTİĞİ MALLARDA KATMA DEĞERİ EN YÜKSEK OLAN- GELİŞENLER .
    SİZLERİN DÜŞÜNCELERİ FARKLI OLABİLİR. ULUSE KENDİ STATÜSÜNDE BİLE BORSAMIZDA TEK, ARGE VE BÜYÜME HIZIYLADA ÜLKEMİZDE TEK.
    ÖNÜMÜZDEKİ KONSALİDE BİLANÇODA ENDONEZYA FAB. BAYİLİKLER VE ARGE MERKEZİ DE DEFTER TOPLAM VARLIKLARA EKLENİRSE DEFTER DEĞERİDE SIÇRAMA YAPACAKDIR.YENİDEN DEĞERİLENDİRME YAPILIRSA FABRİKA VE MAKİNELERDE $ BAZINDA % 100 DEĞER ARTIŞI YAZMALIDIR. EĞER BU DA YAPILIRSA PİYASA DEĞERİ DEFTER DEĞERİNİN ALTINDA KALIR .
    Yurt içinin 3 yılda milyar tl lik cirolara çıkmasını bekliyorum.eger bölünme olmazsa 3 yıla nakit temettü de 2-3 tl. Gibi rakamlar bekliyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    çanakkale-kocaeli
    Gönderi
    148
    ESAS CANIMI SIKAN NEDİR BİLİYORMUSUNUZ adamlar haber alma kaynaklarımı kuruttular. kendi sitelerini bile susturdular, çıt yok.
    tahminim bomba gibi bir süprizle karşılaşabilir tahtamız bile bir kaç gün kapalı kalabilir.
    bu arada GEDİK E VERİLEN işyapma parası ne kadar biliyormusunuz ? 0
    daha önce 7 den toplanılan mallar 7.30 a yazılır oradanda tek tuş devredilirdi, alışla satış arasındaki fark ücretti. şimdi o da yok, peki ne var elde hisse ve serbest hareket hakkı var. temettü normalden yüksek olursa şaşırmayın !

6. Yahu ben eski e mail ve NİC ile kayıt olmağa çalıkştım sürekli hata verdi,NİC i e maili değiştirdim hemen onay verdi ,mecburen değiştik yoksa yeni isim merakından değil

7. Rumuzunuzun Türkçe olması daha güzel olmuş diğer arkadaşlardan da bu özveriyi bekliyorum açıkcası çünkü biz kendimizi başkasının dilinde tanımlıyoruz bu da özenti oluyor saygılar.

Sayfa 2/540 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •