Sayfa 316/540 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416 ... SonSon
Arama sonucu : 4314 madde; 2,521 - 2,528 arası.

Konu: ULUSE - Ulusoy Elektrik

1. Spek gerizekali oyunlar oynamaya milletin elindekileri almak için fırıldak çevirmeye devam ediyor bi yandan elindeki malları sayıyor ama biri bi koyacak görünün üstüne oturamayacak

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Moralim bozuldu cidden o kadar takip ettiğim kağıt yukselirken cok guvendigim uluse düşüyor..sebep ne anlamak zor..ytd

3. Gedik Yatırım, Ulusoy Elektrik hedef fiyatını 24,03 TL'den 28,60 TL'ye yükseltti.

Gedik Yatırım'ın ( http://www.gedik.com ) konu ile ilgili raporunda, Ulusoy Elektrik için 'AL' tavsiyesini koruduklarını bildirdi.

Raporda şu değerlendirme yapıldı:

"Büyüme devam ediyor

Güçlü 2017 yılı gerçekleşmeleri ve 2018 yılı beklentilerine bağlı olarak Ulusoy Elektrik için hedef fiyatımızı %12 artırarak 26,80 TL’ye revize ediyoruz. Şirketin bekleyen siparişleri, 2018’de ihracatını ikiye katlayabileceğine işaret ederken iç talebin ise dağıtım şirketleri yatırımları ile güçlü seyretmeye devam etmesini bekliyoruz. Bu nedenle 2018 ve 2019 FAVÖK beklentilerimizi sırasıyla %14 ile %23 oranında yukarıya revize ettik. Buna bağlı olarak 2017’de 111 mn TL FAVÖK kaydeden şirket için, 2018’de 137 mn TL FAVÖK elde etmesini öngörüyoruz.

Güçlü ihracat talebiyle 2018’de satış gelirleri büyümesi %24 seviyelerinde gerçekleşebilir. Ulusoy Elektrik, güçlü dağıtım şirketleri yatırımları ve güneş & rüzgar santrali yatırımlarının katkısıyla, 2017’de yıllık bazda %92 gelir artışı kaydetti. 2018 yılında şirketin daha güçlü ihracat rakamları ve artan trafo üretimiyle, satış gelirleri büyümesini %24 seviyelerine ulaştırmasını bekliyoruz. İhracat pazarlarında daha iyi konumlanma sayesinde güçlü FAVÖK büyümesi devam edecektir. Güçlü satış gelirleri büyümesi ve FAVÖK marjında görülen belirgin gelişme sayesinde, şirket 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesinde 111 mn TL FAVÖK rakamına ulaştı. Yüksek ihracat ve iç piyasadaki düşük rekabetten ötürü şirketin FAVÖK marjı 2016 yılına göre 360 baz puan artarak 2017’de %25,5’e yükseldi. Yurtiçi pazar rekabetinde hafif bir bozulma yaşanabilmesi ihtimaline karşın, ihracat performansındaki ivmelenme ile 2018’de FAVÖK marjının benzer seviyelerde gerçeklemesini bekliyoruz.

Hisse başına brüt 0,65355 TL kar payı dağıtımı, %3,4 temettü verimine işaret ediyor. Aynı zamanda şirket çıkarılmış sermayesinin %100 oranında bedelsiz olarak artırılmasına karar vermiştir. %41 getiri potansiyeli ile Al tavsiyemizi sürdürüyoruz. Ulusoy Elektrik’in geçtiğimiz 12 ayda %91 getiri performansı sağlamasına rağmen, 2018’de 5.0x FD/FAVÖK ve 7,5x F/K çarpanı ile cazip seviyelerden işlem görmektedir. Şirket, 26 mn TL net nakit pozisyonu ve %36 özvarlık karlılığına sahiptir."

https://gedik-cdn.foreks.com/yatirim...pdf?1521700062
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,382
    #uluse bugun de gedik 28,60 tl hedef verdi şirket yeni fabrika kurcak yeni siparişler için hemde arsa maliyeti kendi arsasında ee daha ne yapsın bu adamlar temttü zaten var birde bedellsiz yapacak daha ne ister bir yatırımcı

5. Hükümetin, ‘yerli ve milli enerji’ seferberliği doğrultusunda, yenilenebilir enerjinin kamu kurumlarında yaygın kullanımı için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti…

Bakanlığın gerçekleştireceği ‘Okullarda Yenilenebilir Enerji Projesi’ kapsamında, okul çatılarını güneş enerjisi panelleriyle donatacak.Bu sayede okullar tükettiği enerjiyi üretebilecek teknolojiyle donatılacak. MEB, Avrupa Birliği’nin FRiT Fonu bünyesinde Güneş Enerjisi Santrali Kurulması Hibe Programı kapsamında, Alman Kalkınma Bankası ile protokol yaptı.

Bu kapsamda, 120 okulun çatısına 50KW’lık Güneş Enerjisi Paneli kurulacak. Proje tamamlandığında, toplamda 20 MW güce sahip Güneş Enerji Santrali’ne ulaşılacak. Yıllık toplam enerji üretimi 30 milyon 556 bin kWh olacak. Projeyle yıllık 10 milyon 694 bin TL kazanç sağlanacak. Projenin toplam maliyeti 40 milyon euroyu bulacak.
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

6. Klasik Türk yatırımcı davranışını burada da görmek şaşırtmadı beni.

Hisse yüklelirken gir , düşerken çık 3 günde zengin olayım. CEMAS formunuda okumanızı isterim.

Öncelikle , yatırım yaptığınız şirket sektörünü inceleyin , ne yapıyor ne yapacak ne zaman yapacak düşünmeden hisse alınıyor. Bunu neden söyledim Türk yatırımcı davranışı budur.

Uluse belli bir büyüklüğe geldi ve yurtiçi yurtdışı siparişleri olsun, yeni fabrika yatırımı olsun, bilançosu olsun gayet güzel bir şirket. Uzun vadede beklenirse size çok iyi güzellemeler yapar.
    Mühim olan Gedik'in bugun söylediğini sizin 2 gün 10 gün önceden görmeniz.İnanmıyorsan zaten girmezsin.
    Ondan sonra vay efendim param gitti. Gider tbi aslanın midesinde artık ekmek. Para kazandırır mı sanıyorsunuz BY bizim gibi küçük yatırımcıya. Adam silkeleyelip duruyor sonra yukarı yukarı yapıyor.

Neyse bazı hisseler alınıp unutulur. Bence ULUSE de bunlardan biri. Zaten çok güzel beklentileri var. Gerçekleştirdiği taktirde yeni beklentiler ortaya çıkacaktır ki. Hisse bence halen yürüyüp koşmaya hazırlanıyor bence.

YTD.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

7. Gedik hedef verdi ya duser simdi

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Sn.Yıldız tozu ben Elektrik mühendisiyim şirketin yaptığı işi anladığım icin kağıdı aldım.Ama endeks yukselirken dusmesi moral bozdu..yoksa bende sizin gibi düşünüyorum oyle olmasa almazdim.umarim bekledigimiz hareketi zamana yayarak yapar da bizde huzurla temettumuzu bedelsizimizi bekleriz..ytd

Sayfa 316/540 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •